Premjeras A. Butkevičius abejoja Lietuvos Konstitucijos teisėtumu?

Vakar, sausio 7-ąją, Lietuvos radijui komentuodamas 320 000 piliečių iniciatyvą surengti Tautos referendumą dėl žemės nuosavybės ir kitų klausimų, Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius suabejojo šios iniciatyvos teisėtumu. Premjeras viešai aiškino: „Referendumas daug ką gali, nes mes turime atsižvelgti į žmonių norus, pageidavimus. Bet referendumo norai turėtų būti siejami su Europos Sąjungos ir Lietuvos teise. Manau, kad Lietuvoje nemažai žemės ir dabar yra supirkta užsieniečių, tiesiog ieškant įvairių kitų būdų“.

Tiesos.lt pažymi, kad piliečių teisė inicijuoti referendumą ir referendume išreikšti savo valią yra įtvirtinta Lietuvos Respublikos Konstitucijoje. Ar premjeras A. Butkevičius abejoja Konstitucijos teisėtumu, ar mano, kad dabartinės Konstitucijos laiduojamos piliečių ir tautos teisės esančios tokios pat fiktyvios, kokios buvo ir aprašytos LTSR konstitucijoje?

Reaguodama į vakarykštį A. Butkevičiaus pareiškimą dėl užsieniečių jau susipirktos Lietuvos žemės, „Drąsos kelio“ frakcija kreipėsi į Ministrą Pirmininką, Žemės ūkio ministeriją, Valstybės saugumo departamentą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą.

Kadangi žemę supirkti užsieniečiams draudžia Lietuvos Respublikos Konstitucija, Seimo frakcija „Drąsos kelias“ siekia išsiaiškinti, kokiais duomenimis remiantis buvo pareikšta tokia nuomonė ir kokių veiksmų buvo imtasi, kad šie antikonstituciniai sandoriai būtų panaikinti, o Lietuvos Respublikos Konstituciją pažeidę asmenys būtų nubausti. Taip pat prašoma informuoti, kiek žemės, turimais duomenimis, yra supirkta užsieniečių.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top