Premjeras A. Butkevičius: „Aš visą laiką buvau prieš referendumą“

Birželio 26 dieną Seime vykusioje Vyriausybės valandoje Seimo narys Eugenijus Gentvilas paprašė premjero Algirdo Butkevičiaus viešai išsakyti savo požiūrį į Tautos referendumą.

Tiesos.lt supažindina su parlamente išsakyta ministro pirmininko pozicija.

E. GENTVILAS (LSF). Gerbiamasis premjere, po trijų dienų referendumas, kuriame toks kratinys klausimų, bet, žinoma, svarbiausias dalykas yra dėl žemės pardavimo užsieniečiams draudimo pratęsimo. Praeitų metų balandžio 23 d. jūs pasisakėte, kad pritartumėte dar bent penkerių metų pratęsimui, po to, atrodo, pakeitėte poziciją. Man atrodo, kad jūs ir žemės ūkio ministras turėtume labai aiškiai išsakyti asmeninę poziciją ar partijų poziciją dėl šito referendumo. Gal ir dabar galima šia proga pasinaudoti ir bet kokias galimas dviprasmiškas interpretacijas paneigti. Aš girdėjau pastarųjų laikų jūsų poziciją, kuri man priimtina, ir aš tiesiog noriu, kad naudodamasis proga jūs pasakytumėte, ką mąstote apie šį referendumą.

A. BUTKEVIČIUS (LSDPF). Pirmiausia, neatsimenu apie penkerių metų pratęsimą. Aš nuo pat pirmos dienos pasisakiau, kad referendumas yra organizuojamas dėl to, kad artėjo Prezidento ir Europos Parlamento rinkimai. Pasinaudota tam tikra situacija Europoje, kada, pasakyčiau, euroskeptikės partijos kai kuriose valstybėse įgavo tam tikrą visuomenės pasitikėjimą. Manau, buvo tikimasi, kad ir Lietuvoje tas bus įgauta.

Aš tikrai visada buvau prieš šį referendumą. Manau, kad politikai turi visus visuomenės suteiktus įgaliojimus spręsti šias problemas, jeigu jos iškyla, ir operatyviai reaguoti, jeigu reikia, priimant Lietuvos žmonėms reikalingus įstatymus. Aš manau, kad šitas referendumo organizavimas tiesiog pablogino kai kuriems žemdirbiams arba žemės savininkams, žemės nuomotojams tam tikrą jų finansinę būklę, tiems, kurie ketino parduoti žemę, tas procesas irgi užtruko. Jeigu pažiūrėtume, kaip kito per tą laikotarpį žemės vertė, tai jinai irgi sumažėjo. Reikia pripažinti, kad tai atnešė daliai žmonių nuostolių. Aš lieku prie tos pačios nuomonės.

Aišku, aš pats referendume dalyvausiu. Džiaugiuosi, kad yra priimti saugikliai. Aš manau, jie būtų buvę priimti ir be referendumo organizavimo ar kokių nors kitų akcijų kėlimo.

lrs.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top