Premjeras: valstybė privalo pasirūpinti buvusiu VSD vadovu

Tomas Dapkus | Alfa.lt

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius nepritaria, kad kadenciją baigęs Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Gediminas Grina būtų paliktas be darbo valstybės tarnyboje. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas sako, kad situacija, kai VSD vadovai išmetami tiesiog į gatvę, yra liūdna ir necivilizuota.

Premjeras: buvę tarnybų vadovai turi turėti darbą

Ministras pirmininkas A. Butkevičius sako, kad buvusiais VSD, policijos ir atitinkamų tarnybų vadovais valstybė privalo pasirūpinti jiems baigus kadenciją.

„Tokiais žmonėmis (kaip kadenciją baigęs Valstybės saugumo departamento direktorius G. Grina – Alfa.lt), dirbusiais tokiose institucijose kaip VSD ar policijos generalinio komisaro pareigose, valstybė privalo pasirūpinti, jeigu nepadarė kažkokių teisinių pažeidimų. Mes kaip maža šalis, aišku, ir didelės šalys tai daro, vis dėlto vertina, kad tai yra valstybės padaryta didžiulė investicija į tuos žmones. Sukurtas didžiulis žmogiškasis kapitalas tiems žmonėms leidžiant užimti tam tikras pareigas“, – sako Vyriausybės vadovas A. Butkevičius.

Ministras pirmininkas A. Butkevičius teigia, kad darbą baigusiam VSD direktoriui G. Grinai turėjo būti pasiūlytos pareigos krašto apsaugos sistemoje. Anksčiau G. Grina dirbo Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus pavaduotoju, laikinuoju AOTD direktoriumi, buvo Lietuvos gynybos atašė Vašingtone, užėmė kitas atsakingas pareigas ginkluotosiose pajėgose.

„Mano manymu, būtų buvę gerai, kad toks žmogus būtų galėjęs tęsti darbą kad ir Krašto apsaugos ministerijoje ar išvažiuoti į tarptautines institucijas ir užimti tam tikras pareigas, kad valstybė galėtų pasinaudoti tuo sukurtu turtu“, – pareiškė premjeras A. Butkevičius.

Paulauskas: necivilizuota VSD direktorių išmesti į gatvę

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK), vykdančio VSD parlamentinę kontrolę, pirmininkas Artūras Paulauskas Alfa.lt sakė, kad nėra civilizuota, kai kadenciją baigęs VSD direktorius išmetamas į gatvę.

„Liūdna, kad valstybėje klostosi tokios tradicijos, kad žmogus su tokia informacija, su tiek patirties praktiškai išmetamas į gatvę. Nė vienoje civilizuotoje valstybėje taip nesielgiama“, – Alfa.lt pareiškė Seimo NSGK pirmininkas A. Paulauskas.

Komiteto vadovo teigimu, G. Grina galėjo tęsti darbą kaip patarėjas nacionaliniam saugumui arba užimti vadovaujančias pareigas žvalgybos institucijose.

Konfliktas su prezidentūra

Paskutinę savo darbo dieną duodamas interviu LNK „Alfa“ savaitei“ VSD direktorius G. Grina neslėpė, kad jo karjerą valstybės tarnyboje užkirto prezidentūros nepasitenkinimas tuo, kad jis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl nutekintos slaptos pažymos, kas baigėsi prezidentės vyriausiosios patarėjos Daivos Ulbinaitės teismu.

Pateikiame interviu ištrauką:

T. Dapkus: O kaip nutiko taip, kad užteko Jums drąsos parašyti į Generalinę prokuratūrą dėl pažymos nutekinimo? Juk tas, kas žino, kaip veikia prezidentūra, su kuriais žurnalistais kas dirba ir bendrauja, buvo galima lengvai įtarti, kas nutekino. Kreipdamasis į prokuratūrą Jūs žengėte teisėtą, bet labai rizikingą savo karjerai žingsnį.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
nomenklatūra

pedofilai – komunistai (nomenklatūra) nepaliks be dėmesio savo brangaus tovariščiaus grinos.

Anikė

Užtat nepaklusnius paprastus mokesčių mokėtojus, negaunančius tūkstantinių išmokų,galima be gailesčio išspirti į gatvę, paversti bedarbiais, paskui tyčiotis, kodėl negali savo verslo pradėti. Malonu būtų matyti jų pavyzdį,
pradžią, tada jais pasektų kiti. Tik bėda, kad iš tribūnos lengva žarstyti pažadus ir pasiūlymus, bet patys džiaugiasi išeitinėmis, rentomis ir kitomis sau parūpintomis lengvatomis.
Gaila, kad dažnai į tą viršūnėlių mėsmalę patenka dori ir sąžiningi piliečiai.
Bet „žiraf balšoj, jemu vidnej”(žirafa didelė,jai geriau matyti”.

ruta

Zinant , kaip izuliai dauguma Lietuvos pareigunu , valdininku susikuria sau etatus valstybineje tarnyboje , ar ‘ susisildo’ vieta kokioje verslo korporacijoje , darydamas savo laiku jai palankius sprendimus , tai ponas Grina mane nustebino geraja prasme .Tai tiesiog unikalus atvejas Lietuvoje , kai tokio rango pareigunas nesusikure sau siltos vieteles .Na , o pasiulimu nera , nes izeide Grybauskaite savo teisetais veiksmais , parode , kad ir ulbinaites galima patraukti atsakomyben , tik reikia tureti stubura . O visi klapciukai , prisitaikeliai gavo zenkla , kad ponas Grina prie nomenklaturos nepritapo , toks vaizdelis ..

Diedukas

Dar viena personalinė?

nieko nežinau

Apie VSD veiklą mes beveik nieko nežinome,patikrinti negalime.Bet kuris teiginys apie VSD-tas pats,kad dauginti arba dalinti iš nulio.Žinau tik tiek,kad visą VSD broką turime išsrėbti mes iš savo kišenės,o VSD pareigūnų artimieji įsitikinę saviškių juodu triūsu už Lietuvą ir kad „kam reikia,tas ir žino”,kad jie labai gerai dirba.Ir vėlgi,patikrinti mes nieko negalime,visa kalba-tik apie (pasi)tikėjimą.Ech,kad man taip iš idėjos ir (pasi)tikėjimo darbdavys atlyginimą mokėtų,o bankas paskolas dalytų!

Patys tikrieji uztarejai

Kuriuos pacius teiketu ismesti is Lietuvos valstybes

pensininke,

o kaip visi sventieji, tegul stoja i darbo birza

Tasip griną

tik į darbo biržą.

tradicija

Duoti renta,valstybine pensija ir tegu daug sneka,kaip gerai dirbo,ar ne taip , premjere?????

Letas Palmaitis

Alkanas neliks. Juk net ir KGB rezervistu pasirūpinta.

Letas Palmaitis nieko-nežinavui  2015-04-22 14:20

Jei norite šį tą svarbaus sužinoti, paskaitykite 1996-2000 m. LRS Nacionalinio saugumo komiteto pirmininko Algirdo Katkaus (mirė 2011 m. sulaukęs 75 metų amžiaus) knygą „Nuo aušros iki sutemų”, išleistą dar 2008 m.: http://www.ekspertai.eu/media/old/stories/Katkus.pdf

matriona

nepakankamai žemai lenkėsi, nepakankamai lipšniai rankelę bučiuodavo.
tokiems Sosto papėdėje ne vieta.
jokiame dvare ne vieta.
bet įgyta kvalifikacija neprapuls – pravers įsidarbinant.
galės maximoje apsaugininku dirbti.
apie viską pagalvota!

tiesos.

nepamirškit Janutienės rodytus reportažus.

BUTKEVICIAU

jus toks gailestingas tik ar visiems ,tai mokekite jam is savo kisenes .

sav

savaime aišku kad privalo, kad nepliurptų tai ką žino

Tdra

Kl.

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top