Premjeras vilioja JAV skalūnų dujų gavybos bendrovę „Chevron“ grįžti į Lietuvą, visuomenės pozicijos prieš kenksmingas technologijas stiprėja

Premjero A.Butkevičiaus ryžtas grąžinti į Lietuvą energetinę bendrovę „Chevron“, pernai laimėjusią konkursą dėl skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos, tačiau pasitraukusią iš Lietuvos, visuomenei yra nesuvokiamas.

2014 m. rugsėjo 18 d. Premjeras pareiškė, kad spalį savo vizito JAV metu jis pristatys „Chevron“ atstovams pasikeitusią situaciją dėl skalūnų dujų gavybos reglamentavimo. „Manau, kad emocijų daugiau nebekils ir Seime, bus vadovaujamasi išmintimi, bus tiems įstatymams pritarta“. Premjero minimi įstatymai – tai Angliavandenilių išgavimo ir apmokestinimo įstatymo pataisos, kuriose numatytos 3 metų mokestinės „atostogos“, išteklių mokesčio sumažinimas iki 15 %.

Bendruomenių, visuomeninių organizacijų atstovai teigia, kad abejotina ekonominė nauda negali atsverti hidraulinio ardymo technologijos neigiamo poveikio gamtai, žmogui. Taikant dabartines technologijas ekologinė katastrofa neišvengiama! Vien 2013 metais pasaulyje įvyko 7500 incidentų, susijusių su hidrauliniu uolienų plėšymu, kai buvo užteršti vandeningi sluoksniai ir padaryta neatstatoma žala gamtai ir gyventojams.

Todėl 2014 m. rugsėjo 19 d. 9 val. susirinkę Kudirkos aikštėje primins Vyriausybei, kad be poveikio aplinkai vertinimo(PAV) negali būti pradėta jokia ekonominė veikla, o investicijos privalo užtikrinti technologijų saugumą.

Visuomenėje pozicijos šiuo klausimu tik stiprėja: kenksmingas hidraulinio ardymo technologijas būtina drausti ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
otkatai, otkatai,

otkatai… Kieno rankomis manipuliuojamas premjeras grizta atgalios, kad vel ir vel piktintu Lietuvos zmones? Ar jis visai neturi atminties, ar jiems jau visai nusispjauti i Tauta?! ARgi toks zmogelis galejo buti LR prezidentu?! Jie verti vienas kito – Grybe= demagoge su savo politekonomijos issilavinimu ir bevalis, benuomones premjeras. Ne- Lietuvos zemes gelmiu naikintojams!

tik

referendumas del skalunu duju Lietuvoje , kartu su savivaldybiu rinkimais ir tauta pasakys savo zodi

rasi

nieks neturi teises liesti sventos lietuvos zemes .ji nelieciama .apie jokius skalunu isgavimus neturi buti net minties tai sventa .ir jokiu referendumu , tai ne zaidimas. ne , zemes draskymui ir uztersimui .

To rasi       2014-09-19 20:25

Iš kur ta referendumų baimė? Kas taip prigąsdino tamstą?

Petras

Tam ir reikalingos NATO okupacinės pajėgos Lietuvoje, kad saugoti okupantų
bankus, mus nuodysiančius ševronus, statomas fokušimas.

Mix

Premjeras – Tautos kiršintojas!

ruta

Na , nesiseka Lietuvai nei su prezidentais / tai komunistines -KGB liekanos , tai nusenes biurokratas is Amerikos , su neaiskiom KGB sasajom , melu apie savo gyvenima Lietuvoje , pilietybe , tai’ Doseafo’ lakunas , apsupes save zulikais, vertelgom ir amoraliais tipais /, nei su premjerais , o kas svarbiausiai , dauguma Lietuvos pilieciu tai tenkina , stai kur paradoksas .
Kad suarganizuoti taiku mitinga , Referenduma , reikia milzinisku pastangu , kodel taip , juk del savo , savo vaiku , anuku ateities stengemes , kodel toks abejingumas ?

Beta

Užblokavo?

snoown

appeal economy economic month data how to check credit score information news gathering

Neišprotėjęs

Kodėl parašius komentarą rašo kad laukas negali būti tuščias? Čia gal komentas nepraėjo mūsų KGB filtro?

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top