Premjero A.Butkevičiaus ryžtas grąžinti į Lietuvą energetinę bendrovę „Chevron“, pernai laimėjusią konkursą dėl skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos, tačiau pasitraukusią iš Lietuvos, visuomenei yra nesuvokiamas.
2014 m. rugsėjo 18 d. Premjeras pareiškė, kad spalį savo vizito JAV metu jis pristatys „Chevron“ atstovams pasikeitusią situaciją dėl skalūnų dujų gavybos reglamentavimo. „Manau, kad emocijų daugiau nebekils ir Seime, bus vadovaujamasi išmintimi, bus tiems įstatymams pritarta“. Premjero minimi įstatymai – tai Angliavandenilių išgavimo ir apmokestinimo įstatymo pataisos, kuriose numatytos 3 metų mokestinės „atostogos“, išteklių mokesčio sumažinimas iki 15 %.
Bendruomenių, visuomeninių organizacijų atstovai teigia, kad abejotina ekonominė nauda negali atsverti hidraulinio ardymo technologijos neigiamo poveikio gamtai, žmogui. Taikant dabartines technologijas ekologinė katastrofa neišvengiama! Vien 2013 metais pasaulyje įvyko 7500 incidentų, susijusių su hidrauliniu uolienų plėšymu, kai buvo užteršti vandeningi sluoksniai ir padaryta neatstatoma žala gamtai ir gyventojams.
Todėl 2014 m. rugsėjo 19 d. 9 val. susirinkę Kudirkos aikštėje primins Vyriausybei, kad be poveikio aplinkai vertinimo(PAV) negali būti pradėta jokia ekonominė veikla, o investicijos privalo užtikrinti technologijų saugumą.
Visuomenėje pozicijos šiuo klausimu tik stiprėja: kenksmingas hidraulinio ardymo technologijas būtina drausti ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.