Prezidentė atsidėkojo slaptos VSD pažymos skandale „pasižymėjusiai“ savo patarėjai Ulbinaitei

Romualdas Bakutis | Alfa.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nusprendė atsidėkoti slaptos Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymos nutekinimo istorijoje išgarsėjusiai savo vyriausiajai patarėjai Daivai Ulbinaitei. Jai įteiktas Atminimo ženklas.

Oficiali apdovanojimo priežastis – asmeninis indėlis prisidedant prie Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai 2013 metais. Beje, į apdovanotųjų sąrašus pateko ir prezidentūroje vertinamas socialdemokratams atstovaujantis teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

LRT ŠALTINIAI: ULBINAITĖ APKLAUSTA KAIP SPECIALIOJI LIUDYTOJA

GELBĖDAMA PREZIDENTĖS GINKLANEŠĘ ULBINAITĘ, PREZIDENTŪRA PASIRINKO ŠALIES VADOVĖS NEKENČIAMŲ DARBO PARTIJOS LYDERIŲ TAKTIKĄ

PAULAUSKAS: GALIMAI INFORMACIJĄ NUTEKINUSI ULBINAITĖ SEKA SNOWDENO PAVYZDŽIU

VSD IŠSUKO PREZIDENTĖS PATARĖJĄ?

Iš aukštų valstybės pareigūnų malonė parodyta premjerui Algirdui Butkevičiui, buvusiam Seimo pirmininkui Vydui Gedvilui, opozicijos lyderiui Andriui Kubiliui, konservatorei Rasai Juknevičienei, socialdemokratų favoritui prezidento rinkimuose Zigmantui Balčyčiui, prezidentės patarėjui ūkio klausimais Nerijui Udrėnui. Tiesa, dabartinei Seimo vadovei Loretai Graužinienei ar „darbiečių“ kandidatui į prezidentus Artūrui Paulauskui toks Atminimo ženklas neskirtas.

Prokurorai nenori viešai pareikšti įtarimų

Generalinė prokuratūra dar lapkričio 14-ąją paskelbė, kad žino, kas žiniasklaidai nutekino slaptą saugumiečių informaciją, tačiau paskelbti įtarimų viešai iki šiol nedrįsta. Gruodžio 18-ąją Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas gruodžio pradžioje pasakojo, kad, jo žiniomis, prokurorai įtarimus D. Ulbinaitei jau yra pareiškę.

„Kiek suprantu, yra pareikšti įtarimai D. Ulbinaitei. Klausimas, kaip ji toliau dar dirba? Tai čia ne man tas klausimas. <…> Kyla klausimas, kaip žmogus, kuris nutekino informaciją, dar dirba toje įstaigoje, kur yra slapta informacija, ir ar ji dar prieina, ar iš jos jau atimta galimybė dirbti su slapta informacija. Aš šito nežinau“, – žurnalistams pasakojo NSGK vadovas.

Daugiau skaityti ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top