Prezidentė D. Grybauskaitė: „Dujų terminalas – tai politinė laisvė“

Pirmadienį, spalio 27-ąją, Klaipėdoje atidarytą suskystintųjų dujų terminalą prezidentė Dalia Grybauskaitė lygino su Lietuvos nepriklausomybės paskelbimu. Pasak jos, prabėgus 25 metams, „Lietuva gali vėl didžiuotis savo ryžtu, drąsa ir politine valia“.

D. Grybauskaitė taip pat teigė, kad atidarytas dujų terminalas esąs Lietuvos pasiekta „politinė laisvė“. Po 2014 metų spalio 27-osios „daugiau niekas negalės pirkti mūsų politinės valios“, – sakė prezidentė. Kodėl 1990 metais kovo 11-ąją atkūrę valstybę mes iki šiol politinės laisvės neturėjome, kas ir kam 25 metus „pardavinėjo mūsų politinę valią“, D. Grybauskaitė nepaaiškino.

Supažindiname su prezidentės spaudos tarnybos paskelbtu pranešimu.

Pirmadienis, spalio 27 d. (Klaipėda). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Klaipėdoje dalyvavo Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivo „Independence“ pasitikimo ceremonijoje. Šis terminalas yra energetinio ir geopolitinio saugumo garantas, užtikrinsiantis Lietuvos energetinį savarankiškumą ir saugumą.

Tai pirmasis sėkmingai įgyvendintas strateginis projektas Baltijos regione iš Europos Sąjungos energetinio saugumo strategijos.

Sutikimo ceremonijoje taip pat dalyvauja Lietuvos, Latvijos Ministrai Pirmininkai, JAV Senato nariai, Estijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Europos Sąjungos šalių ir institucijų atstovai.

„Lietuva, dvidešimt penktaisiais metais po nepriklausomybės paskelbimo, gali vėl didžiuotis savo ryžtu, drąsa ir politine valia. Suskystintųjų gamtinių dujų terminalas yra svarbus strateginis projektas ir visos valstybės laimėjimas. Tai ne tik energetinė nepriklausomybė, tai ir politinė laisvė. Daugiau niekas negalės mums diktuoti dujų kainos ar pirkti mūsų politinės valios“, – sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, Klaipėdos SGD terminalui teks ypatingas vaidmuo – jis bus viso regiono energetinio saugumo garantas. Esant būtinybei šis terminalas galėtų padengti net 90 proc. trijų Baltijos šalių dujų poreikio.

Lietuva pirmoji iš Baltijos valstybių pastatė SGD terminalą. Šiam projektui įgyvendinti prireikė vos trejų su puse metų. Pasak Prezidentės, SGD terminalas yra puikus įrodymas, kad sugebame siekti ambicingų tikslų, būti atsakingi dėl Lietuvos ateities.

Laivą-SGD saugyklą Lietuvai Pietų Korėjoje pastatė norvegų įmonė „Hoegh LNG“, bendradarbiaudama su šios šalies įmone „Hyundai Heavy Industries“. Europoje veikia 57 suskystintųjų gamtinių dujų terminalai. Iš kaimyninių valstybių SGD terminalą turi Švedija.

Prezidentė nuosekliai skatino ir palaikė SGD projekto įgyvendinimą.

2014-10-27, Prezidentės spaudos tarnyba

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
kas tie "mes", "mūsų"   ?

sprendžiant pagal polikarpovnos kilmę ir biografiją:
mes – tai stribai, žydai ir komunistai

puse milijono litu

kainuos laivo nuoma uz 1 para!!! Tad kokia cia pergale?! Nevykes kontraktas arba – geri otkatai.

Išvestinės problemos

Pristaikėlė politrukė ant dujų bačkos.

to kas tie...

o kuo čia dėti žydai?:)

Tadas

Tą patį kalbėjo ir jos bendra-partietis Brazauskas,apie naftai skirtas bačkas prie Klaipėdos,kurios sėkmingai rūdijo tuščios,o pinigėliai išmesti nežmoniški.

Anikė

Ubagų valstybėje už viską mokame aukščiausia kaina,nieko tai nestebina.
Kodėl? Besmegeniams kainos nesvarbios,svarbu didybė,galia ir pinigai.
Laikykitės,runkeliai…Dar ne visi stebuklai,dar laukia atominės statyba.

Lina

Netiesa , artimiausias terminalas yra Lemkijoje.Bet man atrodo,kad per ankstyvos iškilmės buvo- juk saugykla-laivas atplaukė tuščias, reikėjo palaukti, kol bus koks nors vamzdis iki žemyno ir tada atsukti kraną.

Tai

dabar už tą tuščią stovintį laivą mokėsim apie milijoną į parą nuomos?

Beta

Tą laisvę galėjome turėti jau prieš 10 metų, jei Kremliui dirbantys konservai nebūtų užblokavę Achemos terminalo. Dabar užkrovė ant vargšų ir taip jau sulinkusių pečių brangų monstrą ir dar turime džiaugtis?
Kur dujas dėsite, Ponia?
Masiulis sako, kad Elektrėnuose gamins elektrą, kurios savikaina po 50 ct/kWh (mažiausiai). Tai kiek tada elektra kainuos vartotojams?
Butkevičius sako, kad dujų ir elektros kainos bus amortizuojamos iš kitų šaltinių. Tai kas tie šaltiniai, Premjere? Mokytojų, policininkų, gaisrininkų, kultūros darbuotojų atlyginimai ir pensijos?

Beta to Tai

Jau mokame.
Bet už tai kiek Grybauskaitei džiaugsmo! O jos džiaugsmas kainuoja- už vakar ir šiandien dieną lygiai milijonas.
Apybrangė ta mūsų prezidentė, skant. O dar keturi su viršum metai tos laimės …

nemaloni patetika

o lyginimas su Kovo 11 nepadorus.

ha ha

oho kaip nepatenkinti kremliaus troliai 🙂
„..kas ir kam 25 metus „pardavinėjo mūsų politinę valią” visai nesunku atspeti. Tereikia daziau paziureti paksisto A.Kliveckos laidas, paksistini „laisva laikrasti’, „respublika su Vito Tomkaus ir Vaisvilos komentarais, paskaityt bolsevikinio „komentaras” straipsnius, tiesos lt… taigi viskas kaip ant delno. Visi tie „zaliaisiais” apsimete kremliniai, „rupintojeliais” apsimete skardziai, duju tarpininkai ir kgb rezervistai juk dirbo issijuose, kad del Rusijos spaudimo Lietuvai galetu del lietuviu emigracijos apkaltinti ne Kremliu, bet konservatoriu lyderius, isvedusius mus is banditiskos, kgb uzvaldytos Rusijos..

Beta to ha ha

Tai apkrapytas Grybauskaitės Kubiliaus žodis iš „Tėvynės sąjungos žinių”. Amen

ekspertai.eu

,2014 m. spalio 29 d. 9 val. Vilniaus apygardos administracinis teismas galų gale nagrinės administracinę bylą pagal signataro Zigmo Vaišvilos 2014 m. balandžio 14 d. skundą dėl VRK neveikimo, kurį Respublikos Prezidento kampanijos metu nagrinėti atsisakė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, pasiūlęs šį skundą bendra tvarka pateikti Vilniaus apygardos administraciniam teismui.’

Kritikas Pikčiurna

SGD terminalas politine prasme yra laimėjimas, nes sukuria politinio saugumo iliuziją, kad turime alternatyvą. Bet realiai tai yra projektas, kaip pasilikti išeinant. Nes viską lemia dujų kaina. Jei SDG terminalas dirbtinai pabrangintas 2-3 kartus, tai jo įtaka „Gazpromo” tiekiamų dujų kainai taikos metu yra minimali, o iš pabrangimo lobsta šio sandorio lobistai, galimi „Gazpromo” agentai, remdamiesi banaliu teiginiu, kad saugumui nėra per didelės kainos. Toks didelis objektas kariniu požiūriu yra labai pažeidžiamas ir gali būti akimirksniu sunaikintas viena taktine raketa ar torpeda. Net tai, kad tai pažeistų Singapūro, Norvegijos bei Lietuvos politinius bei ekonominius interesus potencialiam agresoriui būtų nereikšmingas faktorius. Eilinį kartą mafija prasuko gerą biznį pasinaudojusi kilnia politine uždanga. Tikras šeimininkas būtų pasirinkęs daug pigesnę alternatyvą. Mažmeninė dujų kaina… Skaityti daugiau »

to ha ha

Psichologė išklausius moterį jai pasakė:”kiekvieną kartą mums bendraujant Tu jį vis mini ir mini ir pasakoji tik apie jį-savo skriaudėją.Jei Tai rodo,kad jį vis dar myli ir tą ryšį nori išlaikyti.Būsi laisva kai nebus Tau aktualu apie tai kalbėti,ar kalbant neįtrauks Tavęs į emocijas ir nesukels išgyvenimų.Tada būsi laisva.Ar ne laikas išsivaduoti? Tai ir bandysim daryti”.Gal ir Jums laikas tai padaryti:išsivaduoti nuo Kremliaus?
Bendraujant su žmonėm jie turi pokalbių temas aktualias,gyvenimiškas ir nieks negirdėjau,kad tupėtų”rusai puola”baloje?.Tai gal išsivaduokit nuo tos priklausomybės,ponai.

idijotizmo virsunei

,,Jus prisiimete 10 metu sumoketi vien 2 mlrd litu uz zaisliuka,net nepagalvojote,jei ir toliau tesis ekonomikos nuosmukis siais,kitais metais,duju kaina jau bus ne 1000 litu,o kokie 500 litu Rusijoje. To laivo pirkimas buvo amziaus afera,nesistebiu,koncervatoriu darbas.Nei vienai Europos valstybei neatejo i galva tokia geniali ideja,tik Es atsilikeliai,Lietuvai,kuri pasiskolino pinigu ir nusipirko niekam nereikalinga plaukiojanti daikta-tai nusipirkite plaukiojancias grudu saugyklas ateiciai,ar medvilnes plaukiojancius sandelius, arba netgi plaukiojancia elektrine kad jos neuzpultu zali zmogeliukai-absurdu absurdas!”

ruta

Analogiskai dziugauja Putleris , lozungai , populistines frazes , bet rublis neklauso pliurpalu – krenta ..
Lietuvoje jau senokai pastebima tendencija , kad lito perkamoji galia taip sumenko , kad 100 litu =30 litu pries kokius 10 metu ..
Manau komunistines liekanos, uzsitupejusios Lietuvoje ,galutinai prazude valstybe , be ES pinigu, be emigrantu siunciamu milijardu jau neisgyventume.
Bet uz tai nereikia valdziai , politikams ,patiems galvoti , kaip ir sovietiniais laikais , ‘dirba’ pagal direktyvas , tai Maskvos , tai Briuselio …

Taigi Betai

Jeigu nebūtų taškę pinigus, Elektrėnuose statydami naują bloką, tai ir gaminamos elektros energijos savikaina būtų mažesnė.

blablablablablaaaaa

kam ubagams polytine laisve?

Antanas

Tai kas pradangino Sausio 13 politinę LAISVĘ, kad laivas (taip labai reikalingas, jei atpigs šildymas pensininkams, skurdžiams, dar išgalintiems gyventi)tapo politine „nepriklausomybe”, jeigu mes ir toliau dujas pirksime?

apie tai
22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top