Prezidentė D. Grybauskaitė siekia dalinti Lietuvos pilietybę ir lietuviams

Užuot prisidėjusi prie to, kad visi piliečiais gimę lietuviai išsaugotų Lietuvos pilietybę, prezidentė Dalia Grybauskaitė pasiūlė Seimui suteikti jai teisę spręsti, kokiam lietuviui ir už kokius nuopelnus bus galima pilietybę išsaugoti.

Prezidentės spaudos tarnyba praneša:

Antradienis, lapkričio 4 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva Seimui teikiamos Pilietybės įstatymo pataisos, kuriomis ypatingų nuopelnų mūsų šaliai turintiems Lietuvos piliečiams bus įtvirtinta teisė turėti dvigubą pilietybę neatsisakant Lietuvos piliečio paso.
 
Pagal dabar galiojančius įstatymus, ypatingų nuopelnų mūsų valstybei turintis Lietuvos pilietis, kuris įgijo ir kitos valstybės pilietybę, negali išsaugoti Lietuvos pilietybės. Tačiau užsienio valstybės pilietis, kuris turi ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei ir yra integravęsis į Lietuvos visuomenę, gali išimties tvarka įgyti Lietuvos pilietybę neprarasdamas turimos kitos valstybės pilietybės.
 
„Lietuvai yra garbė, kad mūsų šalį pasaulyje garsinantys žmonės yra Lietuvos piliečiai. Neteisinga, kad valstybei ypatingai nusipelnę Lietuvos piliečiai iki šiol būdavo priversti atsisakyti savo gimtosios šalies paso“, – sako Prezidentė.
 
Todėl Prezidentė siūlo nustatyti, kad Lietuvos pilietis, turintis ypatingų nuopelnų mūsų valstybei ir įgijęs kitos valstybės pilietybę, galėtų išsaugoti ir Lietuvos pilietybę. Prezidentės inicijuotomis pataisomis taip pat numatoma galimybė ypatingai nusipelniusiam Lietuvos valstybei žmogui, kuris turėjo Lietuvos pilietybę, bet po to jos neteko, susigrąžinti Lietuvos pilietybę, neatsisakant turimos kitos valstybės pilietybės.
 
Ypatingais nuopelnais Lietuvos valstybei laikoma Lietuvos piliečio veikla, kuria asmuo ypač reikšmingai prisideda prie Lietuvos valstybingumo stiprinimo, Lietuvos galios ir jos autoriteto tarptautinėje bendruomenėje didinimo.
 
Sprendimus dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo ir grąžinimo priimtų Lietuvos Respublikos Prezidentas.
 
Konstitucija numato, kad dviguba pilietybė gali būti tik reta išimtis. Prezidentės inicijuotos įstatymo pataisos atitinka šią Konstitucijos nuostatą, nes jomis užtikrinama, kad dviguba pilietybė netaps masiniu reiškiniu. Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad norint plačiai taikyti dvigubą pilietybę, Tauta referendumu turi priimti Konstitucijos pataisas.

2014-11-04, Prezidentės spaudos tarnyba

Tiesos.lt jau rašė, kaip D. Grybauskaitei sekasi spręsti Lietuvos žmonių pilietybės klausimus. Siūlome prisiminti Musninkų gimnazistės Žygimantės Lukoševičiūtės istoriją:

Žygimantė – dar viena Dalios Grybauskaitės savivalės auka?

Naglis Puteikis: Ponia Prezidente, ištaisykite padarytą šiurkščią klaidą ir suteikite Žygimantei Lukoševičiūtei Lietuvos pilietybę

Liudvikas Jakimavičius. Prezidentė ir mergaitės

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Kad dar tie dvigubų pilietybių piliečiai mokesčius Lietuvai mokėtų (apie valstybės gynybą, tai atskiras ir neatsakomas klausimas – kurią valstybę gins, jeigu antros pilietybės valstybė kariaus prieš Lietuvą), tai teisinga ir visai gerai būtų.

Beta

„Sprendimus dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo ir grąžinimo priimtų Lietuvos Respublikos Prezidentas” nutarė prezidentė Grybauskaitė. 😉

Marija

Štai Taigi ir pasako, kad Putino ir Lietuvos KT, Grybauskaitės, Kūrio, Žalimo interesai sutampa. Kuo mažiau Lietuvos piliečių.

Tomas Taigiui

Ar pamiršai, brolau, kad socdemai, konservatoriai ir konstitucinis seniai atšaukė konstitucinę pareigą eiti karo tarnybą.

ypatingai nusipelnę žmonės

ypatingai nusipelnę žmonės dirba vyriausybėje, KT, GP, prezidentūroje, seime.
Požymiai:
– tėvai stribai
– biografija komunistinė/kgbistinė

tik tokie nusipelnė gyventi geriau, turėti daug turto, pinigų ir keletą pilietybių.

Anikė

Ar spės įsigilinti į esmę,jei dabar nespėja perskaityti visuomenininkų laiškų?
Per didelis bus jai krūvis.

Kritikas Pikčiurna

Laisvosios rinkos bacila užvaldė pasaulį – Tėvynė ten kur šilčiau ir kur didesnė nauda. Todėl ir pilietybė laikoma, kaip turtas, kurį labai malonu paveldėti ir iš jo gauti dividendus. Tačiau pilietybė yra asmens apsisprendimas, net jei ją įgyji gimdamas, nes sulaukęs pilnametystės pasirašai piliečio priesaiką, kurioje kalbama apie prievoles ir kurių niekas neprisimena. Prievoles savo valstybei ir jos piliečiams kurti, juos turtinti bei ginti, tame tarpe mokėti mokesčius, kad išlaikytume bendras viešas vertybes. Visų pirma reikia atvirai paklausti, kokią pusę pasirinks dvigubą Lietuvos ir X šalies pilietybę turintis asmuo, jei kils ekonominis, politinis ar, ne duok Dieve, karinis konfliktas? Gal kaire ranka ir smegenų pusrutuliu tarnaus vienai, o dešine kitai valstybei? Gal taip, kaip dabar sunkiai dirbs, mokesčius mokės ir… Skaityti daugiau »

Grybauskaitė gerai daro

Ji per ataskaitą pasigirs kiek suteikė lietuviams Lietuvos pilietybę.

ona

Tautybės niekas neatima. Pilietybė įpareigoja laikytis Lietuvos konstitucijos, mokėti mokesčius Lietuvai, kuri solidarumo principu ją naudoja Lietuvos piliečiams. Tai – mokyklos, ligoninės, socialinė parama ir t.t. Ką šis atostogauti atvykstantis duoda Lietuvai? Garbę? Reiškia, ir vėl vargstantis savo tėvynėje mažiau vertinamas.

lina

Lietuva gena visus runkelius is Lietuvos ,neziurint ar milijonieriai ar centininkai, tegu, gerai apsivalys nuo uzsieniniu milijoniniu iplauku , kurios yra kaip manas is giedro dangaus Lietuvos biudzetui. Lietuva tik pralaimes , kad neiteisina dvigubos pilietybes

kritikui ir kitiems ,,patriotams" -

isigilinkite daugiau i 27 Europos valstybiu istatymus, kurie suteikia toje ar kitoje valstybeje gimusiam pilieciui, igijusiam kitos valstybes pilietybe, issaugoti prigimtine pilietybe. Koks karas?ĄJuk esame NATO ir ESnariais, vadinasi, kariausime kartu, juolab, sauktiniu kariuomene sunaikinta.Tas prakeiktas lietuviskas pavydas, neismanymas ir neisigilinimas , neleidzia niekaip sutiti, kad butu suteikta teise islaikyti prigimtine pilietybe, igijus kitos valst…. Kokie dantu taisymai? Kvailei ,,Pikciurna”? Ar supranti, kad beveik visi, atvyke trumpesniam laikui i gimtine- atostogu ar kitais reikalais eina taisyti dantu PRIVACIAI ir palieka savo pinigus. Beje, kaina mazai skiriasi, daznai skiriasi kokybe.Man paciam, sumokejusiam uz plombavima beveik tiek pat, kaip ir JAV, reikejo grizus i JAV PERTVARKYTI prasta Lietuvos odontologes darba. Tai nebutinai pasitaiko visiems.Pilietybes islaikymas suteikia sugrizus i Lietuva , atsivezti ir… Skaityti daugiau »

Kritikas Pikčiurna ->  2014-11-5 21:32

Mielasis, pilietybė yra pasirinkimas priklausyti tam tikrai bendruomenei ir valstybei ir taip įgauti ne tik teises bet prisiimti ir pareigas bei atsakomybę už tą bendruomenę bei valstybę bei jų tęstinumą. Kiekviena bendruomenė turi gyvybinius interesus, kurie anksčiau ar vėliau susikerta su kitų bendruomenių tokiais pat interesais, nes ištekliai riboti. Asmuo atsidūręs tokių interesų kryžkelėje yra draskomas tokių prieštaravimų ir anksčiau ar vėliau priverstas pasirinkti kurią pusę ginti, o kurią išduoti. Paprastai tokie pasirenka save ir taip išduoda abi bendruomenes, o tai pasibaigia asmenybės degradacija, nes išdavikais visi siekia pasinaudoti, bet jais niekas nepasitiki. Žmogus, nemokantis pasirinkti, netenka tapatybės ir taip tampa vieniša skiedra gyvenimo tėkmėje. Kitas reikalas, kai visuomenė jam neleidžia rinktis ir taip žmogų paverčia jo gimimo aplinkybių, socialinių… Skaityti daugiau »

To kritikui ir kitiems ,,patriotams" -

„Pilietybes islaikymas suteikia sugrizus i Lietuva , atsivezti ir uzdirbta pensija, kuria isleis Lietuvoje, vadinasi, nenubiednes Lietuva.”-citata iš komentaro.
Žinote ponas, atsivežęs pinigų apsirūpinsite savo senatvę, bet tuo Lietuvos tikrai nepakelsit…na, nebent „Maxsimą”.
Sutinku su gerb.Kritiku Pikčiurna ir tuomet siūlau mokėti mokesčius ir į Lietuvos biudžetą, gal atšoks noras turėti pilietybę nieko neįnešant.
Dėl indėlio į Lietuvos laisvės bylą mes nepamiršom-geriausi mūsų sūnūs ir dukterys pokariu buvo maitinami pažadais, kad tuoj, tuoj Amerika išvaduos…bet kažkodėl buvom pamiršti.

i kokias ,,aukstumas"

pakilo visokie kritikai ir t.t. del dvigubos pilietybes. Pasaulis keiciasi, keiciasi Konstitucijos. Karo atveju, neuzsimirskite, kad Lietuva priklauso NATO ir ES. Infuzorijos neis ginti tikrosios tevynes, o gimes ir auges Lietuvoje, kaip ir zydas, gins daug patriotiskiau gimtaji krasta, nei sedintys jame ir gyvenantys is pasalpu!Is paskutiniu dvieju komentaru dvelkia tiek pavydo, apkalbu tona, kad juokinga net skaitant. Visi, kuriems rupejo ir rupi Lietuva, nesedi ,,ant pasalpu”, bet iesko budu kaip uzsidirbti ir nebuti nasta tevynei. Tad neveltui darbingi zmones dairosi, iesko darbu, galinciu juos ismaitinti. Prakute, kur jie siuncia savo santaupas?! – I Lietuva- artimiesiems. JAV yra pakankamai daug iv. siuntiniu bendroviu, kurios pastoviai turi darbo – zmones siuncia ir siuncia i Lietuva viska, ko artimiesiems reikia. Blokados metu… Skaityti daugiau »

Skaudu

Čia ne kas kita, o tik stalinistinės propogandos auklėjimo liekanos kai kurių Lietuvos politikų ir piliečių sąmonėje, manančių, kad jie gali nustatyti, kuris lietuvis yra tinkamas ir vertas būti LT piliečiu, o kuris ne. Jei jau gimei lietuviu, tai ir esi VERTAS, ir turi NUOPELNĄ būti LT piliečiu. Nebent pats to nenorėtum ir savo noru to atsisakytum. Arba jau reikia ypatingo nusikaltimo Lietuvai, kad LT pilietybė būtų atimta. Ir dar AUTOMATIŠKAI. Dabar „nevertų piliečių” negali ištremti, sušaudyti, pasmerkti politiniuose partiniuose susirinkimuose, kaip buvo Stalino laikais, tai baudžia kitaip – naikina jų prigimtinę teisę į KILMĖS pilietybę.

Tam i kokias ,,aukstumas"        2014-11-6 23:45

Mokesčius tamsta mokate ne Lietuvai …tai ko piktintis? O jei siunčiate kruopas ir cukrų, tai pagalbą suteikėte savo artimiesiems. Jokių pašalpų, kruopų, cukraus man niekas nesiunčia, aš pats užsidirbu ir nestoviu biržoje ar laukdamas siuntinio iš Amerikos. Jei Jūsų artimieji stovi ištiesę rankas ir laukia siuntinių, tai prie ko likusieji? Rašote, kad JAV yra daug bendrovių, kurios turi darbo dėl siuntinių, bet leiskit paklausti prie ko Lietuva ? Ar Lietuva nuo to turtėja, kyla pragyvenimo lygis?
Skaudu rašyti tokius žodžius, bet gi patys turit suprasti, jūs gavote kitos šalies pilietybę, prisiekėt kitai valstybei, ten mokate visus mokesčius, o už tai, kad padėjot savo artimiesiems, jus reiktų labai aukštinti Lietuvoje…

Ad absurdem

Čia panašiai kaip pervardijamuose (nes gėda prieš pasaulį) bet vis vien tą pačią sovietinę dvasią išlaikančiuose pensionatuose („Social Homes”), kuriuose, pavyzdžiui, buvusi aktyvi komjaunuolė ar komunistė direktorė visiškai beteisimas žmonėms savo nuožiūra leidžia eiti į bažnyčią pasimelst, ar neleist

D.Kuolio komentaras:

Europos pilietybės konvencija, priimta Strasbūre 1997 m., skatina Europos valstybes leisti savo piliečiams turėti ne vieną pilietybę. Konvencija pažymi, kad dviguba pilietybė reikalinga siekiant užtikrinti žmogaus teises – ypač skirtingas pilietybes turinčių sutuoktinių ar vaikų atveju. Konvenciją pasirašiusios valstybės leidžia vaikams, turintiems skirtingas pilietybes, kurias jie gavo gimdami, šias pilietybes išsaugoti. Taip pat leidžia savo piliečiams turėti kitos šalies pilietybę, kai ši įgyjama per santuoką. Konvenciją pasirašiusi valstybė negali reikalauti iš savo piliečių kitos pilietybės atsisakymo kaip sąlygos jos pilietybei gauti ar išsaugoti, jei tai nėra daroma dėl racionalių priežasčių. Europoje dauguma valstybių leidžia turėti dvi ir daugiau pilietybių. Išskyrus Ispaniją ir kai kurias Pietų šalis, Europos šalys suinteresuotos turėti kuo daugiau piliečių, o mes lietuvių kilmės žmonių kaip piliečių… Skaityti daugiau »

to:Tam i kokias ,,aukstumas" 2014-11-6 23:45

lietuviai turi tokias patarles: ,,Su durniu – du turgu, su pliku ner ko pestis” arba – ,,as apie Ainosiu, o jis apie kaiposiu”. Sprokit is pavydo PAVIDOLIAI! Skaitykite laiku pasirodziusi D,Kuolio komentara, svieskites.

To 2014-11-7 1:59

Paskutinė viltis – kubiloidams ant užsienio dvigubapiliečių per ateinančius rinkimus į valdžios olimpą įjoti. Tai paskutinis gelbėjimosi šiaudelis, nes kitų šansų jau nebesišviečia. Prisižaidė su tais visais – Putin *****!

Dariui Kuoliui

P. Dariau Kuoly, nemulkinkite žmonių, kas Tamstai įprasta pilietybės klausimais, apie Europos konvenciją dėl pilietybės (1997). Nieko ji neskatina, valstybės laisvos pasirinkti požiūrį į dvigubą pilietybę ir kaip vienas iš pilietybės netekimo galimų pagrindų yra kitos valstybės pilietybės įgijimas, dar yra ir tarnyba kitai valstybei. Sąžinės ir garbės Tamstai, oi, kaip trūksta.

21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top