Prezidentė D. Grybauskaitė siūlo priemones „prieš priešišką propagandą“

Prezidentės spaudos tarnyba šiandien paskelbė pranešimą apie Dalios Grybauskaitės Seimui pateiktą įstatymų paketą, nukreiptą „prieš priešišką propagandą“.

Pranešime teigiama:

Atsižvelgiant į padažnėjusias informacines atakas, priešišką propagandą, Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos ir Seimui teikiamos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos, kurios padės efektyviai apsaugoti valstybę ir žmones nuo skleidžiamos dezinformacijos, karo ar neapykantos kurstymo, raginimų kėsintis į valstybės nepriklausomybę, jos konstitucinę santvarką, suverenitetą ir teritorijos vientisumą.

„Šiandien niekam nebekyla abejonių, kad informacinis saugumas yra nacionalinio saugumo dalis. Priešiška propaganda, karo ir neapykantos kurstymas, dezinformacija iš išorės kelia grėsmę mūsų šalies demokratijai ir saugumui. Turime imtis priemonių ir aktyviau integruotis į Europos Sąjungos informacinę erdvę“, – sako Prezidentė.

Prieš pateikdama šias pataisas Seimui, Prezidentė jas aptarė su žiniasklaidos ekspertais, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos bei komercinių televizijų ir kabelinių televizijų asociacijų atstovais.

Pasak Prezidentės, Lietuva turėtų būti labiau integruota į Europos Sąjungos informacinę erdvę, o mūsų šalies žmonėms turi būti sudarytos visos galimybės gauti teisingą ir įvairiapusišką informaciją. Todėl Prezidentė siūlo įstatyme nustatyti reikalavimą, kad ne mažiau kaip 90 proc. retransliuojamų televizijos programų kiekio būtų oficialiomis Europos Sąjungos kalbomis. Dabar iki 30 proc. visų retransliuojamų programų Lietuvoje sudaro rusiška produkcija.

Teikiamomis pataisomis taip pat yra tikslinama retransliavimo samprata bei stiprinami Lietuvos radijo ir televizijos komisijos įgaliojimai, kurie leis operatyviau reaguoti į pažeidimus, susijusius su neskelbtinos informacijos platinimu.

Įstatymu taip pat siūloma numatyti, kad už karo propagavimą ir kurstymą, raginimus kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą ir nepriklausomybę Lietuvos radijo ir televizijos komisija galėtų ne tik svarstyti transliavimo ar retransliavimo licencijos sustabdymo ar nutraukimo klausimą, bet ir skirti pinigines baudas. Panaši tvarka galioja ir kitose Europos Sąjungos šalyse – Vokietijoje, Prancūzijoje, Slovėnijoje, Maltoje.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Daug kas

nemoka anglų kalbos.Kad nors titrai būtų stambesni.

didziausiai karo kurstytojai

grybauskaite, nesavivaliauk.zmones pinigus moka uz tiesa,o ne tavo ir landsbergio propoganda.

Tai

ir landsbergio, ir visos koservinės verchuškos propaganda bus uždrausta? Malonu girdėt.

televizoriu isjungiau

pries du metus.

Senis

Vyresnio amžiaus žmonės yra atsparūs bet kokiai propagandai ir turi savo tvirtą nuomonę. Įgyvendinus prezidentės siūlymą net 90 procentų tv transliacijų vykdyti tik ES valstybių kalbomis, jiems, pagyvenusiems, senukams ir senutėms beliks suprantami tik Lietuvos ir Lenkijos tv kanalai, nes ar jie visi beįstengs gerai išmokti, kad gerai suprastų anglų, vokiečių, prancūzų ar italų kalbas. O iš jaunų žmonių tarpo retas kuris moka rusiškai ir beveik niekas nežiūri rusiškai transliuojamų tv kanalų ir aplamai jaunimui televizija atgyvenęs, nereikalingas ir nenaudojamas atributas. Mano vaikai, anūkai, jų draugai, bendraklasiai, bendrakursiai ir bendradarbiai niekas nežiūri jokių televizijų, visi įsitaisę laptopus, planšetus, delninukus, telefonus ir to jiems pakanka. Tad kam skirtas tas prezidentės incijuojamas įstatymas? Mano manymu to įstatymo straipsniai bus taikomi tiems Lietuvos… Skaityti daugiau »

Putinas ploja

rankomis.Kiek bendraminčių .

Įdomiai kaime tie,kurie

palaikė pedofilus ir Stankūnaitę,dabar palaiko Putiną ir kaltina Ameriką dėl Ukrainos.Siaubas.Konservatorių prievarta davė rezultatus ,naudingus Rusijai.Kam jie dirba?…O gal tą milijoną,kuris skiriamas Stankūnaitei,paskirti Ukrainos gynėjams?Išlaisvinti Deimantę…

ruta

Ka galietu pasiuliti panele Grybauskaite , kad i valdzia , prezidentus nepakliutu kolaborantai , uoliai tarnave sovietiniam represiniam rezimui ?
O jus Europos parlamentas , tai biurokratu gauja , edantis ir burna ir subin* , skirstantis ju paciu nei kapeikos neuzdirbtu pinigu . Puikiai parode savo snuki per Ukrainos tragedija .Ar tokie buki , kad nezino istorijos , o istorija byloja , kad fasizmas lygus raudonam marui pagal nusikaltimus zmogiskumui .O praplikus ‘Kandis’ / mol , putkino pravarde KGB laikais/ nori pakartoti hitlerio zygi , kaip anas pradejo nuo Sudetu provokacijos , taip tas pusprotis nuo Krymo .

Letas Palmaitis

Matau požymius, kad”Vakaruose” Ordos agresija (kuri dar nežinia kiek paties Bilderbergo palaikoma) bus naujas pretekstas riboti asmens laisves po „islamiško terorizmo”, apie kurį vis mažiau kalbama kaip apie grėsmę Vakaruose. Taigi orvelizmas nesustoja ir negali sustoti. Pagal interneto cenzūravimą ir blokavimą Goge ir Magoge (Kinijoje ir Maksvos Ordoje) tas pats laukia ir „laisvojo pasaulio”, o Polikarpovnos pasisakymas tik pirmasis ženklas. Kas yra „priešiška informacija”? Tai labai neaiški sąvoka. Jei jos aiškinimas bus paliktas nežinia kam tarnaujančioms spectarnyboms, galutinis elektroninis žmogaus pavergimas bus palydimas ir baudžiamomis priemonėmis. Laisvė išsakyti mintį, ar ji teisinga, ar melaginga, yra bendros laisvės garantija. Į mintį malonėkit atsakyti mintimis, bet ne baudomis. Jei mintis melaginga, tiesos minčiai nėra jokio sunkumo demaskuoti melą. Tai ir padaro tikrąs… Skaityti daugiau »

Valdžioje

vergai sieloje.

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top