Prezidentė D. Grybauskaitė skelbia Rusijai žodžių karą: Tai teroristinė valstybė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, šį ketvirtadienį, lapkričio 20-ąją, duodama interviu LRT radijui, išvadino Rusiją „teroristine valstybe“.

„Ukraina šiandien kovoja už visos Europos taiką, už visus mus. Jeigu teroristinė valstybė, kuri vykdo atvirą agresiją prieš savo kaimynę, nebus sustabdyta, ta agresija gali išplisti Europoje ir toliau“, – kalbėjo prezidentė.

Pasak D. Grybauskaitės, Ukrainai būtinas visapusiškas palaikymas.

„Ir politinis, ir dalykinis, ir humanitarinis, ir karinis palaikymas yra būtinas, kad ši šalis, jos žmonės, kurie pasirinko demokratišką kelią, kurie pasirinko savo valstybę tvarkytis patys, kurie nusprendė, kokia kryptimi jų valstybė turi judėti – tai yra Europos kryptimi, kad jie galėtų tai daryti be spaudimo, be karinių intervencijų, be agresijų“, – sakė Lietuvos prezidentė.

LRT radijui ji taip pat teigė: „Lietuva, kaip ir kitos Europos valstybės, supranta, kad už taiką reikia kovoti, taiką reikia ginti, nepriklausomybė ir suverenitetas yra neliečiamas, kiekviena tauta turi tokią teisę turėti savo valstybę ir niekas jai negali diktuoti – ar mažai, ar didelei valstybei – niekas negali diktuoti, kaip jinai turi gyventi. Tai šitą turime visi aiškiai pasakyti dabartiniam Kremliui, dabartinės Rusijos vadovybei, kad tokie veiksmai nebus toleruojami niekada“.

D. Grybauskaitės pareiškimas, kad Rusija yra „teroristinė valstybė“, jau tą pačią dieną sulaukė Rusijos politikų ir žiniasklaidos vertinimų. Rusijos Užsienio reikalų ministerijos atstovas Aleksandras Lukaševičius ketvirtadienį paskelbė, kad Lietuvos prezidentės D.Grybauskaitės retorika pranoksta labiausiai ekstremistinius Kijevo pareiškimus, jog jai reikėtų numaldyti „savo komjaunuolišką įkarštį“ ir „nebekompleksuoti dėl savo sovietinės praeities“.

„Būtų gerai, jei Lietuvos prezidentė pašvelnintų savo komjaunuolišką įkarštį, nekompleksuotų dėl savo sovietų praeities, kuri, matyt, priverčia ją būti šventesnę už Romos popiežių“, – pareiškė A. Lukaševičius.

Tuo metu Rusijos Valstybės Dūmos komunistų frakcija pateikė siūlymą dėl D. Grybauskaitės žodžių nutraukti diplomatinius santykius su Lietuva bei šaliai pritaikyti sankcijas. Pasak frakcijos pirmininko pavaduotojo Nikolajaus Kolomejcevo, tokios priemonės būtų atsakas į „akiplėšiškus ir ciniškus Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės pasisakymus“.

„Siūlau tarptautinių santykių komitetą įgalioti parengti pareiškimą, o galbūt jau pateikti ir sprendimą dėl būtinybės Lietuvai pritaikyti sankcijas, galbūt netgi nutraukti diplomatinius santykius. Nepriimtina, kai šalies prezidentas leidžia sau tokius akiplėšiškus ir ciniškus pasisakymus“, – pareiškė N. Kolomejcevas.

Valstybės Dūmos pirmininkas Sergejus Naryškinas pasiūlė šią iniciatyvą pateikti parlamento žemiesiems rūmams, kur ji būtų peržiūrėta „nustatyta tvarka“.

Kitą dieną, penktadienį, Lietuvos prezidentė tęsė Rusijai paskelbtą žodžių karą. Atidarydama Lietuvos šaulių sąjungos konferenciją apie gynybą hibridiniame kare, ji apkaltino Rusiją bailumu. „Kare Ukrainoje, kaip ir kiekviename kitame kare, žūsta žmonės ir griaunami gyvenimai. Jis kitoks tik tuo, kad yra slapstomas, iki šiol neigiamas ir bandomas maskuoti propaganda. Tokį karą renkasi tie, kurie bijo kovos lauke iškelti savo vėliavą. Tie, kuriems gėda nusiimti kaukes. Kurie savo kėslams pagrįsti neturi jokių argumentų. Mes žinome, kaip į tai reikia atsakyti: solidarumu, greičiu ir skaidrumu“, – kalbėjo konferencijoje prezidentė.

D. Grybauskaitė toliau plėtojo ir Rusijos – teroristinės valstybės – temą. Kalbėdama žiniasklaidai penktadienį, ji aiškino, kad Rusija „turi visus tarptautinio terorizmo požymius“.

„Mes visi matome, kad mūsų kaimynė, Ukrainos kaimynė, elgiasi taip, kaip neturėtų elgtis kaimynė, valstybė, kuriai svarbu tarptautinė teisė ir tarptautiniai įsipareigojimai bei jos pačios pasirašyti susitarimai. Matome, kad šiandien Rytų Ukrainoje yra Rusijos kariuomenė, Rusijos kariai, tuo tarpu kai pati valstybė tai atvirai meluodama neigia. Valstybė, kuri nurodo savo kariams nusiimti atpažinimo ženklus, kuri įveda kariuomenę ir sunkiąją ginkluotę be atpažinimo ženklų – tokia valstybė turi visus tarptautinio terorizmo požymius. Tiek galiu pasakyti“, – penktadienį per bendrą spaudos konferenciją su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu sakė Lietuvos prezidentė.

Kaip vertinti D. Grybauskaitės Rusijai paskelbtą žodžių karą – kitose Tiesos.lt publikacijose.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
73 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
73
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top