Prezidentė D. Grybauskaitė toliau smerkia Ukrainos opoziciją

Kaip pilietinis Tiesos.lt portalas rašė, prezidentė Dalia Grybauskaitė, lankydamasi Pietų Korėjoje, griežtai pasmerkė ne tik buvusį Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovyčių, bet ir ukrainiečių laisvės kovotojus – režimo opoziciją.

Pakrikštijusi suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivą „Independence“ („Nepriklausomybė“) vardu D. Grybauskaitė žurnalistams sakė: „Tai, kas vyksta Ukrainoje, jau visiškai nebepateisinama, ir netgi aš vadinčiau nusikalstama. Tai taikau abiem pusėms – ir valdžiai, ir daliai opozicijos, kuri agresyviai provokuoja labai agresyvius veiksmus, kurie privedė ne tik prie kraujo praliejimo, bet ir prie žmonių žūties“.

Viktoro Janukovyčiaus režimą Lietuvos prezidentė pavadinusi viena kovojančia puse Ukrainai gresiančiame „pilietiniame kare“, D. Grybauskaitė tvirtai teigė: „Ukraina tikrai priartėjo prie pilietinio karo slenksčio, ir jokia tarptautinė bendrija ir bendruomenė tokių veiksmų negalės palaikyti. Tai, kad ši valdžia ir toliau save kompromituoja, visiškai akivaizdu“.

D. Grybauskaitė teigė, kad pasaulio šalys turės imtis sankcijų prieš visą Ukrainą. Savo pareiškimo pabaigoje ji visos „tarptautinės bendruomenės“ vardu pareiškė: „Pasmerkimai abiem pusėms yra neišvengiami. Mes artėjame prie rimtų sankcijų visai Ukrainai. Jeigu nebus sustabdytas kraujo praliejimas ir jėgos panaudojimas, be jokios abejonės, nebus palaikymo nei tokiai valdžiai, nei tokioms jėgoms iš opozicijos“.

Šį pirmadienį, kovo 10-ąją, duodama interviu LRT televizijos laidai „Teisė žinoti“, ponia D. Grybauskaitė Ukrainos opoziciją pasmerkė dar kartą. Tiesa, šįsyk prezidentė patikslino, kad smerkianti tik „dalį opozicijos“ – „kraštutinę dešiniąją grupuotę, kuri naudojo provokatyvius veiksmus“. „Provokatorių ir jie turėjo“, – sakė D. Grybauskaitė.

Piliečiams taip ir lieka neaišku, kodėl provokatorių veiksmus Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė, kaip ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, priskiria ukrainiečių opozicijai? Ponia D. Grybauskaitė taip pat nutylėjo, kokius smerktinus „provokatyvius veiksmus naudojo kraštutinė dešinioji grupuotė“. Ar toks „provokatyvus veiksmas“ buvo ir laisvės gynėjų pasipriešinimas ginkluotiems „Berkuto“ būriams?

Štai taip prezidentė D. Grybauskaitė atsakė į paslaugų LRT žurnalistės Ritos Miliūtės klausimą:

Rita Miliūtė: Jūs sulaukėte kritikos už tai, kad pasakėte A, bet negalite, kaip pati sakėte, pasakyti B. Ir taip pat buvote kritikuojama po to, kai teigėte, kad reikia įvertinti ir Ukrainos opozicijos veiksmus. Kuo remdamasi ir apie ką Jūs šiuos žodžius pasakėte?

Dalia Grybauskaitė: Labai norėčiau užakcentuoti „dalį opozicijos“, nes paskui žiniasklaidoje buvo įvairių interpretacijų ir buvo mėginama teigti, kad aš kritikuoju opoziciją, nors iš tikrųjų – ne. Labai aiškiai buvo pasakyta „dalis opozicijos“. Tai yra ta kraštutinė dešinioji grupuotė, kuri naudojo provokatyvius veiksmus. Ir Maidano žmonės, ir dabartinė Ukrainos vadžia pripažįsta, kad kraštutinių elementų ir jie turėjo, provokatorių ir jie turėjo. Taigi čia nereikia būti visiškai uždaromis akimis ir manyti, kad visą opoziciją reikia palaikyti.

Dabar daugumą sudaro buvusi Maidano opozicija, ir kai visi (ES) vadovai buvome susitikę su (Ukrainos premjeru Arsenijumi) Jaceniuku, mes matome, kad tai labai išlaikytas, labai gerai reprezentuojantis savo valstybę, žinantis, ką reikia daryti, žmogus. Ir mes jį palaikome, bet šita vyriausybė turi įvairių žmonių. Taip pat ji neįtraukia viso Ukrainos politinio segmento, kas pereinamuoju laikotarpiu nėra gerai. Šiai vyriausybei reikės daug investuoti į bendrumą ir visų politinių jėgų įtraukimą. Tai yra sunkumas dabartinei vyriausybei, bet tai reikės daryti.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top