Prezidentė: kalbėsime, kuo galime padėti Turkijai

BNS

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri sekmadienį kartu su Europos Sąjungos (ES) ir Turkijos vadovais Briuselyje tartis dėl migrantų, sako, jog Turkija yra labai svarbi, nes per šalį juda didžiuliai migrantų srautai. Pasak prezidentės, Ankara yra įsipareigojusi užtikrinti griežtesnę sienų kontrolę ir ekonominių migrantų grąžinimą iš Europos Sąjungos. Savo ruožtu Briuselis žada Turkijai finansinę paramą.

„Kalbėsime, kiek tai kainuotų, esame pasirengę finansiškai paremti Turkiją iki 3 mlrd. per trejus metus. Svarbu, kad galėtų sustiprinti patikrą, taip pat ir tiems pabėgėliams likti stovyklose, kurios yra Turkijoje. Taigi, geriau yra turėti readmisijos susitarimus, duoti pinigus trečiosioms šalims, tai bus gerokai pigiau negu tie neprognozuojami srautai, kurie dabar užplūdo Europą. Taigi, kalbėsimės labai rimtai, kuo galime ir padėti Turkijai, ir padėti suvaldyti tuos migrantų srautus, kurie dabar plūsta į Europą“, – išplatintame garso įraše sakė D.Grybauskaitė.

ES vadovai siekia, kad Turkija sustiprintų sienos apsaugą ir įsipareigotų priimti iš ES atgal išsiunčiamus ekonominius migrantus. Savo ruožtu Turkija siekia didesnės finansinės paramos, atnaujinti derybas dėl narystės ES ir pažangos derantis dėl bevizio režimo.

Turkijoje šiuo metu yra apie 2 tūkst. pabėgėlių iš pilietinio karo apimtos Sirijos. Šiemet per šalį į ES atvyko 575 tūkstančių pabėgėlių.

faktai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top