Prezidentė pamokslavo eiliniams prokurorams ir įtikinėjo, kad D. Valio bei D. Raulušaičio vadovaujami jie dirba daug efektyviau

Pirmadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Prokurorų profesinės sąjungos atstovais, ne kartą viešai kritikavusiais generalinio prokuroro Dariaus Valio vykdomus prokuratūros pertvarkymus. Po susitikimo prezidentės spaudos tarnyba visuomenei paskelbė tokį pranešimą:

Prokurorai turi ginti valstybę ir gerbti žmogaus teises

Pirmadienis, rugsėjo 15 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Prokurorų profesinės sąjungos atstovais dėl svarbiausių prokuratūros sistemos problemų ir aptarė, kokių pokyčių reikia nedelsiant imtis, siekiant užtikrinti efektyvią ir kokybišką prokuratūros veiklą. Prokurorų profesinė sąjunga vienija visų prokuratūros grandžių prokurorus, jos atstovai priklauso visoms svarbiausioms prokuratūros komisijoms ir darbo grupėms.

Pasak Prezidentės, pastaruoju metu prokuratūros sistemoje įvyko reikšmingų pokyčių. Dvigubai sumažinus vadovų skaičių, padidėjo tiesiogiai su bylomis dirbančių prokurorų – prieš prokuratūros reformą buvo net 190 vadovų, kai kurie jų vadovavo vos 3 prokurorams. Taip pat prokuratūra dirba gerokai efektyviau – pernai buvo ištirta daugiausia nusikaltimų per visą nepriklausomybės laikotarpį.

„Lietuva negali sau leisti turėti didžiausią Europos Sąjungoje prokurorų skaičių. Valstybei reikia sąžiningų, profesionalių ir žmogaus teises gerbiančių prokurorų. Prokuratūra privalo keistis ir išgyvendinti sovietinius laikus menantį baudžiamąjį persekiojimą. Prokurorai turi matyti ne tik įstatymo raidę, bet ir turinį. Žmonių pasitikėjimas ir reputacija yra pačių pareigūnų rankose“, – sako Prezidentė.

Pasak Prezidentės, prokurorų savivaldos funkcija yra ne ginti prokurorų privilegijas, o gerinti prokuratūros veiklą. Kiekvienas prokuroras yra atsakingas už žmogaus ir viešojo intereso gynimą. Konstitucija garantuoja prokurorui nepriklausomumą, tačiau nesuteikia laisvės prieš korupciją ir nekompetenciją.

Siekiant užtikrinti kokybišką prokuratūros darbą, Prokurorų profesinė sąjunga taip pat turi imtis atsakomybės ir reikalauti daugiau dėmesio skirti ir kvalifikacijos kėlimui – tai turi tapti pareiga kiekvienam prokurorui.

Būtinos esminės permainos ir prokurorų veiklos vertinime. Per pastaruosius trejus metus visoje institucijoje tik 1 prokuroras buvo įvertintas nepatenkinamai. Pasak Prezidentės, prokurorų darbo vertinimas turi būti realus, o ne formalus.

Prezidentė taip pat pabrėžia, kad būtina užkirsti kelią prokurorų daromiems pažeidimams ikiteisminiuose tyrimuose.

„Aukštesnieji prokurorai, matydami neteisėtus kolegų sprendimus ar veiksmus, turi juos panaikinti, o ne laukti, kol sprendimą priims teismas. Atsakomybę už prokuratūros darbą turi jausti kiekvienas prokuroras“, – sako Prezidentė.

Prezidentė artimiausiu metu susitiks su prokuratūros vadovybe ir aptars svarbiausias problemas ir būtiniausius pokyčius.

Prezidentės spaudos tarnyba

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ką ji peza,

tai tuščia ir neverta dėmesio.Bet ką kalbėjo prokurorų profsąjunga?Ar jie išdrįso iškelti Garliavos klausimą?

Vilniete

Kaip apmaudu,kad ponai runkeliai vel uzdejo ant Lietuvos ta „grybu”
nasta.

Grybauskaitei

jos statytiniai turi atidirbi, kaip ir pridera statytiniams. Todėl teisėtvarkoje ir teisėsaugoje ir bardakas.

(Ne)efektyvumas.

Jo jo, dirba efektyviau, tačiau SNORO byla tame pačiame nuliniame taške. Ir taip liks per amžių amžius, nes šefė prieš save neliudys…

ruta

Ta pagyrimu retorika , aisku , sau , jau girdejome sovietmeti , kai vis nasiau , geriau , greiciau , daugiau .., bet rezultate visiskas dugnas .Kol kas milijonines korupcines bylos tyliai sulauke , lauke , senates terminu , ‘Snoro’ uzdarimo neskaidri veikla , Garliavos tragedijos figurantai -prokurorai, patapdavo advokatais usu , biologiniu …Eilinis Lietuvos pilietis mate TIK nora uztylditi , paslepti , dezinformuoti / kam buvo pasitelkta parsidaveliska ziniasklaida ir represines valdzios strukturos/.Matome degraduojancia ,kai teisus tik savi ,teisesauga , kai viesas interesas yra nulinis , o sumazintos krizes metu ismokos grazintos TIK saviems , tikrai neskurstantiems subjektams , tai tokia yra Lietuvos demokratija , kai sovietiniai marksizmo -leninizmo propaguotojai patampa referendumo zlugdytojais ir Tautos niekintojais , o komunistines-KGB… Skaityti daugiau »

nuomone

Kas uz ja balsavo ,visiems turetu buti geda.

Deje

jiems nebus geda,nes jie runkeliai.Jie dekos Grybauskaitei uz laime.Anksciau runkeliai sakydavo:Aciu Stalinui uz laime.

Skaitytojas

Labai geras komentaras rutos. Pritariu visu simtu procentu. Dar ir pridursiu, kad tie kas uz grybe-kgb-iste balsavo, turi but geda. Kada ji gaus pagal nuopelnus? Laukiu, nesulaukiu.

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top