Prezidentės D.Grybauskaitės direktyvos Vilniaus merui

Šarūnas Černiauskas | DELFI.lt

Išrinktasis Vilniaus meras Remigijus Šimašius antradienį susitiko su prezidente Dalia Grybauskaite.

Po kiek daugiau nei pusvalandį trukusio pokalbio Prezidentūra akcentuoja, kad R. Šimašius turi iš esmės keisti Vilniaus valdymą.

„Vilnius svarbus ne tik vilniečiams. Jis svarbus visai valstybei“, – žurnalistams teigė prezidentės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė pridurdama, kad dabartinė Vilniaus savivaldybė yra „neūkiškumo pavyzdys“.

Pasak jos, D. Grybauskaitė akcentavo, kad nauja Vilniaus valdžia „nuo pirmos dienos“ turi ieškoti galimybių miesto finansinės padėties stabilizavimo galimybių bei paviešinti galimai neteisėtus kadenciją baigiančios Vilniaus valdžios sandorius.

„Naujajam merui reikėtų audituoti ir paviešinti visus neteisėtus, nuostolingus ar rizikingus savivaldybės sandorius. Taip pat ypatingas dėmesys turi būti skiriamas viešųjų pirkimų skaidrumui. Konkurencija turi spręsti, o ne interesai ar kyšiai“, – kalbėjo D. Ulbinaitė.

Sykiu D. Grybauskaitė ragina depolitizuoti Vilniaus savivaldybės įmonių valdymą – esą čia yra dideli finansiniai ištekliai, ką parodo ir elementari statistika.

„Būtina depolitizuoti įmonių valdybas ir administraciją. Tai galėtų tapti ir papildomomis pajamomis. (…) Pernai Klaipėda iš savivaldybės įmonių mokamų dividendų savo biudžetą papildė 1,7 mln. eurų, kai sostinė – praktiškai 17 kartų mažiau“, – sakė D. Ulbinaitė.

Be to, Prezidentūra užsimena remianti būsimosios Vilniaus valdžios nusiteikimą atsisakyti avialinijų „Air Lituanica“ išlaikymo.

„Savivalda neturi lįsti į finansinį avantiūrizmą ir tikėtis, kad valstybė prisiims už tai atsakomybę“, – sakė D. Ulbinaitė.

R. Šimašius: Vilnius yra finansinis „minų laukas“

Išrinktasis Vilniaus meras R. Šimašius žurnalistams teigė, jog Vilniaus savivaldybę perima kaip „minų lauką“ ir tikisi ne vieno nemalonaus siurprizo.

„Ir skaidrumo dalykus, ir efektyvumo padidinimą, ir visus kitus klausimus pavyks išspręsti. Suvokdamas, kad Vilniaus finansinė duobė ir finansinis minų laukas, kuriame esame, yra iš tikrųjų sunkus iššūkis, ir suvokdamas, kad efektyvus tvarkymasis ir skaidrumas gali išspręsti didžiąją dalį galbūt problemų, bet ne visas – esu tikras, kad (…) atgavus pasitikėjimą kreditorių akyse, centrinės valdžios institucijų akyse, Vilnius galės tikėtis ir adekvačios gyventojų pajamų mokesčio dalies, ir kitų aspektų dėl sklandaus visų institucijų darbo. Tikrai matau, kad Vilnius turi gerą perspektyvą“, – kalbėjo R. Šimašius.

Sostinės aparato depolitizavimą R. Šimašius ketina pradėti nuo savivaldybės administracijos. Čia išrinktasis meras kartoja ieškantis nepartinio, su verslo valdymu geriau susipažinusio administracijos vadovo.

Paklaustas, ar tai reiškia, kad socialdemokratas Valentinas Miltiernis nebevadovaus „Vilniaus vandenims“, būsimasis meras pareiškė, kad depolitizuoti sieks miesto įmonių valdybas, kurios ir spręs vadovybės klausimus.

„Mano tikslas yra dar šį pavasarį suformuoti labai aiškią tvarką. (…) Vadovų parinkimas yra valdybos kompetencija“, – aiškino R. Šimašius, pridurdamas, jog ir pats neketina kištis į miesto įmonių valdymą sakant, kad „tas tinka arba tas netinka“.

„Pirmas tikslas yra suefektyvinti Vilniaus viešojo transporto įmonę. Tai, visų pirma, matau, per keleivių skaičiaus padidinimą, skaidresnį, efektyvesnį valdymą“, – sakė R. Šimašius.

Sykiu jis laikosi pozicijos, kad privatūs vežėjai turi būti sugrąžinti į transporto sistemą – esą tokia konkurencija yra geriausias būdas parodyti, kiek efektyviai veikia savivaldybės transporto sistema.

Tęsdamas viešojo transporto temą, Vilniaus meras pabrėžė, jog miesto transportas dažnai asocijuojasi su prastu kvapu ir kitais nemaloniais pojūčiais – esą tai viena priežasčių, dėl kurių viduriniosios klasės vilniečiai ne itin mielai naudojasi autobusais bei troleibusais.

„Natūralu, kad jie nori atsisėsti ir į padorų viešąjį transportą“, – sakė R. Šimašius.

DELFI primena, jog R. Šimašius prie Vilniaus vairo keičia Artūrą Zuoką, kurį ryškia persvara nurungė tiesioginiuose rinkimuose. R. Šimašiaus vedini liberalai taip pat nugalėjo savivaldos rinkimuose.

delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
GRĖSMĖ

Didžiausia grėsmė Lietuvai yra ši peroksidinė senmergė su sava kubilinių-liberastų banditų gauja.

Hmm

Kauno, Panevėžio, Elektrėnų merus irgi kviesis ant kilimėlio?

šimašiaus kilmė?

ar teisybė, kad šimašius – neeilinių kolaborantų palikuonis?

Argi

ji kuo nors skiriasi nuo Putino?

Dar sukūrė pasakas

apie tremtinį tėvą.

Raigaidys

Tikiuosi, kad mūsų visų vieningai išrinkta ir visuotinai Mylima Gerbiama PREZIDENTĖ įgyvendins Liaudies lūkesčius ir pasielgs kaip ryžtingai – sustabdys tą beprasmį Liaudies ūkio biudžeto lėšų švaistymą beprasmiškiems rinkimams. Merai turi būti skiriami Gerb. PREZIDENTĖS dekretais. Kadangi mūsų Gerb. PREZIDENTĖ yra įžvalgi, ryžtinga ir geriausiai atstovaujanti Liaudies lūkesčius, JI vykdydama JĄ išrinkusios Liaudies valią gali ir privalo tai įgyvendinti kuo greičiau. Siekiant užkirsti kelią korumpuotų politikų savivalei bei prorusiškų jėgų skverbimuisi į Lietuvos valstybės bei savivaldybių struktūras, Gerb. PREZIDENTĖ galėtų savo dekretais paskirti ir savivaldybių tarybų narius. Nebeliktų kovos dėl valdžios ir rietenų bei postų dalybų koalicijose. Analogiška tvarka galėtų būti įtvirtinta ir dekretais skiriant Seimo narius. Ir nereikia tik pradėti demagogijos ir šmeižikiškų prasimanymų bei spekuliacijų liejant krokodilų ašaras… Skaityti daugiau »

vilnietis

naujam merui reikėtų audituoti ir paviešinti… Varnas varnui akies nekerta.Tai tik tušti apsižodžiavcimai. Juk žadėta audituoti ir Kubiliaus vyriausybės, Sekmoko ministerijos korupcinius sandėrius.

Sveiki sugrįžę

Grybauskaitė restauruoja SSSR. Va taip KP CK sekretoriai šokdino Vilniaus vykdomojo komiteto pirmininkus.

Tarabilda

Laukiu nesulaukiu, kada ant kilimėlio Jos scelecija pasikvies Gabriuką ir tvirta ranka pačiupinės, kas pas tą berniuką triusikėliuose kruta.

Raigaidys

Gerbiamieji, prašau pažvelkite- štai dar vienas šmeiko Tarabildos kenkėjiškos antivalstybinės veiklos pavyzdys. Šis kremliaus apmokamas agentas neturėdamas jokių faktų skleidžia bjaurius prasimanymus apie mūsų Mylimą ir Gerbiamą PREZIDENTĘ. MELAS AKIVAIZDUS ir tuo dar bjauresnis. Juk visi puikiai žino, kad mūsų Gerb. PREZIDENTĖS nedomina ir niekada NEDOMINO berniukų kelnaičių turinys.

Tarabilda Raigaidžiui

Tamsta greičiausiai esi runkelis, kad taip nuvertini mūsų Prezidentę. Ji niekados nerizikuos, kad pagrindinės jos idėjas remiančios partijos naujasis ir jaunasis lyderis liktų neapčiupinėtas. Gal nepameni, sofiste, kaip drūčiai tarytum replėm jos scelensija sugnybo Kubiliaus pasididžiavimą, kai klausimas iškilo dėl Snoro ir V.Gailiaus atleidimo.
Ir laikė iki nebeliko ko laikyti. Taip kad nereikia čia mums lia lia, kad tik Ulbinaitės kvarbatkėlės jai rūpi.
Klaidini tautą.

Beta Raigaidžiui       21:41

Nuvertinote gerbiamasis, mūsų Mylimą ir Gerbiamą PREZIDENTĘ ir jos Šimašių. Niekas čia su dekretais nesiterlios-Mamytės skambutis, komanda: „TURI BŪTI” ir bus. O jau kas bus pamatysim po keturių metų. Suomių „Fortum” su rusiško kapitalo kvapeliu tikrai bus, avialinijų nebus. Įtariu ir dviračių, kaip slogaus Zuoko palikimo, nebus. Naikinti kontras ir visą jų buržuazinį palikimą! 😀

mūsų mylima nomenklatūra

būtini atributai:
– tėvai-seneliai – stribai arba NKVD/KGB arba komunistinė nomenklatūra
– labai didelis privalumas, jei turi žydiško ar bent rusiško kraujo.

Ale

premjero lyg ir nebereikėtų, nes dalį jo darbų pasiima prezidentūra. Šimašiaus programa ir tikslai nieko nebereiškia, nes į savo lūpas pasiėmė Prezidentė ir jie virto jos pavedimais…

internauts

Talinas perėjo prie nemokamo valdiško transporto ir, pasirodo, kad tai visiškai apsimoka. Mažiau važinėjama į centrą automobiliais, nes gerokai pabrango prisiparkavimas. Miesto oras tapo švaresnis. Daugiau žmonės ėmė judėti, o tuo pačiu leisti pinigus ir t.t. Ar ne laikas kažką panašaus ir pas mus sugalvoti?

 raiGaidžiui ir co.

Tai jums nepatinka kai Prezidentė vadovauja, tai reikalaujate, kad vadovautų stovėdami prie Prezidentūros durų kiekvieno mėnesio 17 dieną. Gal jūsų proteliai suskilę, kad esat tokie neadekvatūs?
ha ha 🙂

Multikas

Lapė Šimašius Vilniaus vištidėje padaris auditą ir visus neišnaudotus pinigėlius skirs prezidentūrai, o va kažin kaip bus su Kaunu? Negirdėjau Grybauskaitės prikazo atlikti Kaune auditą. Oi, matyt, jaučia Grybauskaitė, kad Matijošaitis ne toks cholujus kaip Šimašius ir prikazai neprilips.

multikui

parašyk dar durniau. garantuotai atrasi pritariančių kolegų

kvapų ekspertei Betai

o su kokiu kvapeliu Dalkiją Zuokas atsivedė?
gal ne Vilniuj gyveni, mūsų kišenė rodo, kad kvapelis netgi labai ne koks.

pasiūlymas Šimašiui

miesto apšvietimas daug kainuoja. O už reklamą iš verslininkų savivaldybė plėšia didelius pinigus.
Tad kodėl neleidus verslininkams neonines reklamas statyti? Ir miestui nauda būtų ir verslininkui. Kiek mačiau Londono pagrindinėės gatvės vien reklamomis apšviestos. Nebedaug lieka vietų, kurias reikia žibintais apšviesti. Leiskite negražias sienas padengti gražiomis reklamomis ir sutaupysite masę pingų.

Beta >kvapų ekspertei Betai

Nesakau kad Dalkijos kvapas geras, nors ir prancūziškas. Tačiau nesuprantu kam keisti blogą į dar blogesnį? O kad keis aišku kaip dieną, tam ir tą Tarpininką pasistatė.

Kažin

ar Matijošaitį pakvies?

Grybauskaitė

ne durna kviesti Matijošaitį. Jau greičiau Matijošaitis pakvies Grybauskaitę ant kilimo dėl proteguoto konservinio miero.

Ieva

Prezidentė nesusitvarko su jai atskaitingais pareigūnais Valiu, Grina ir co. Tai dabar tvarkys merus?

wordpress.com

, už Kauno žmonės galėjo matyti įspūdingą reginį: amerikiečių kariai susirikiave savo šarvuočius Statoil degalinėje, ties IX fortu. Ką jie ruošėsi pulti šitaip apsiginklavę – jie patys matyt težino. Tankas juk yra puolamasis įrankis. Visa laimė, jog protestuose ir piketuose išreikšta pilietiškų žmonių nuomonė, jog užsienio kariai be juridinio pagrindo trypia Lietuvos žemę, buvo teisinga. Lietuvos Seimas iki šios dienos nėra ratifikavęs sutarties dėl tarptautinių vadaviečių steigimo Lietuvoje, nors, pasak Juozo Oleko, Lietuvoje be juridinio pagrindo jau veikia net du NATO centrai, dislokuoti kariai. Ar amerikonų skubus išėjimas sutapma su tam tikromis nuotaikomis Seime, kuriame svarbesniu klausimu laikomas Rolando Pakso reabilitavimas – o šis Prezidentas atsisakė pasirašyti dokumentus dėl stojimo į NATO ir pasirašyti įstatymą dėl tarptautinių vadaviečių steigimo –… Skaityti daugiau »

wordpress.com

, Ž.Razminas aiškiai įvardijo tiesą: NATO kariai Lietuvoje yra ne juridinio pagrindo, savavališkai. Savavališkai NATO nesant tarptautinių susitarimų su Lietuva, net du centrus įsisteigė! Iš spaudos pareiškimų paaiškėjo, jog jokio dokumento dėl NATO narių buvimo Lietuvoje nebuvo pasirašyta iki 2015 03 19. NATO generolas transformacijai tik šių metų 2015 03 19 pasirašė popierius dėl NATO vadaviečių Lietuvoje steigimo: nors jos de facto įsteigtos. Juozo Oleko rašte 2015 02 11 Nurodyta, jog Lietuvoje jau veikia du NATO centrai: tai NATO Energetinio saugumo centras (jam vadovauja jokio aukštojo karinio išsilavinimo neturintis praeityje SSRS represinėms struktūroms tarnavęs asmuo- karininku jį vadinti neapsiverčia liežuvis) bei Trečiojo NATO bataliono perdislokuojamas ryšių ir informacinių sistemų modulis D. Juozas Olekas savo rašte Vyriausybei pažymi, jog nors šitie… Skaityti daugiau »

>ruspresui.ru

raudonarmieti, buk geras, netersk visu is eiles straipsniu savo sabloniniais copy-paste. Sio portalo skaitytojai yra pakakankamai ispruse, ant tokio pasvinkusio jauko tikrai nekibs.
Nepervark.

27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top