Prezidentės pasveikinti konservatoriai padarys viską, kad D. Grybauskaitė laimėtų pirmajame rinkimų ture

alfa.lt

Reikia padaryti viską, kad antros kadencijos siekianti prezidentė Dalia Grybauskaitė laimėtų jau pirmajame šalies vadovo rinkimų ture. Tokį tikslą ketvirtadienį (gegužės 1-ąją) vykusiame Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dešimtmečio progą minėjusiame Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) suvažiavime išdėstė partijos lyderis Andrius Kubilius.

Prisiminė senovės kinų patarlę

Pasak konservatorių lyderio, sekantį narystės ES dešimtmetį Lietuva turės visiškai integruotis į ES branduolį ir netgi patekti į stipriausių Europos ekonomikų dešimtuką.

„Nepaisant abejingųjų daugumos mes nuo Kovo 11-osios stūmėme Lietuvą nuo Rytų į Vakarus . Ir draugas Putinas įrodo, kad esame teisūs. […] Buvome ta partija, kuri sakė, kad Rytuose visada yra grėsmė, kai kiti sakė, kad reikia atsiklaupus su Rytais kalbėtis ir galbūt nebus grėsmės jų verslui“, – dėstė A. Kubilius.

TS-LKD lyderis džiaugėsi, kad dabartinės Lietuvos piliečiams pavyko tapti stebuklų karta, nes sėkmingai buvo pasiekta ne tik nepriklausomybė, bet ir narystė ES.

„Gal gyvenimas ir bus politiškai nuobodesnis, bet tik senovės kinai savo priešams linkėdavo įdomaus gyvenimo“, – kalbėjo A. Kubilius.
Pagrindiniu partijos vadovo akcentu tapo situacija Ukrainoje. A. Kubilius siūlė kuo greičiau suteikti Rytų Europos valstybėms narystės ES perspektyvą.

„Jei Europa nori sustabdyti V. Putino agresiją rytoj, šiandien turi duoti garantiją Ukrainai, Gruzijai, Moldovai, kad jos galės tapti narėmis rytoj, kai bus pasiruošusios pagal techninius etapus“, – siūlė A. Kubilius.

Landsbergis nurodė, kaip elgtis dėl žemės referendumo

Suvažiavime kalbėjęs konservatorių garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis teigė, kad šiandien Rusijos politika keičiasi – esą pagrindiniu Maskvos priešu šiandien jau yra ne Vašingtonas, o Briuselis.

„Dabartinė Rusija su dabartine vadovybe ir politiniu elitu, gana ilgai vaidinusi partnerystes, atvirai įvardijo ir net pavertė ES pagrindiniu savo oponentu. Čia pat už vandenyno yra kitas didysis, senas tradicinis oponentas. Bet Europa atrodė tokia minkšta medžiaga, bent jau jiems taip atrodė.

Iš Kremliaus veiksmų skaitome nuostatą, kad ES yra pagrindinis oponentas prieš senąjį žemyninį Rusijos kolonializmą. Tas sindromas neįveiktas ir vėl aktyvuotas. […] Po Pirmojo pasaulinio karo praėjus šimtmečiui šiandien ir vėl negalioja tarptautiniai susitarimai“, – kalbėjo TS-LKD patriarchas.

V. Landsbergis aiškino, kad sena Rusijos ideologų svajonė – apjungti Lietuvą, Kaliningrado sritį ir Baltarusiją. Tokiam tikslui gali pasitarnauti ir artėjantis referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams.

„Tai mums gresia per vieną klastingą referendumą. Šiandien džiaugiamės ES, o po 2 mėnesių piliečiams bus pasiūlyta balsuoti prieš ES. Tikiu, kad būsime to pasipriešinimo lyderiai ir nebus piliečiai suklaidinti bei nepradžiugins Kremliaus valdovų. Teisingiausias žingsnis bus ignoruoti, neiti į šį referendumą“, – tvirtino politikas.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top