Prezidentės vyriausioji patarėja demaskavo Valstybės saugumo departamentą

Tomas Dapkus | Alfa.lt

Kriminalinės policijos biure atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto slapto aukštų šalies diplomatų sekimo bei nusikalstamai internete paviešintų jų pokalbių telefonu. Paaiškėjo, kad internete neteisėtai paviešintų Lietuvos diplomatinių atstovybių Vengrijoje ir Azerbaidžane vadovų bei Užsienio reikalų ministerijos Rytų partnerystės departamento aukštų diplomatų pokalbių telefonu originaliais įrašais disponavo ne kas kitas, o Valstybės saugumo departamentas. Apie šį faktą yra informuota prezidentės vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Jovita Pranevičiūtė-Neliupšienė, kuri savo ruožtu apie tai pranešė aukštam Užsienio reikalų ministerijos diplomatui.

Atliekamas ikiteisminis tyrimas

Generalinės prokuratūros pavedimu Kriminalinės policijos biure atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl buvusio Lietuvos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Vengrijoje, o dabar Užsienio reikalų ministerijos Politikos planavimo departamento ambasadoriaus ypatingiems pavedimams Renato Juškos neteisėto pokalbių telefonu slaptumo pažeidimo, neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo ir jo atskleidimo.

SKANDALAS: LINKEVIČIUS TEIGIA, KAD INTERNETE PAVIEŠINTI GALBŪT LIETUVOS DIPLOMATŲ POKALBIŲ ĮRAŠAI – INFORMACINĖ PROVOKACIJA

AUŠTREVIČIUS APIE AMBASADORIŲ ATLEIDIMO IŠ PAREIGŲ ISTORIJĄ: MINISTRE, ISTORIJA TIK PRASIDEDA

SEIMO KOMITETO NARIAI BANDO GAUTI TYRIMO IŠVADAS DĖL AMBASADORIŲ POKALBIŲ

Liepos 8 dieną interneto svetainėje Youtube.com išplatinti įrašai, kuriuose tarpusavyje kalbasi aukšti Lietuvos diplomatai. Tiesa, paskelbtuose diplomatų pokalbiuose, tyčia ar ne, klaidingai buvo pateikti pokalbių dalyviai. Teigta, kad ambasadorius Vengrijoje R. Juška kalbasi su URM Rytų kaimynystės politikos departamento direktoriaus pavaduotoju Zenonu Kumetaičiu, kai įraše iš tiesų girdėti balsas, panašus į šio departamento direktoriaus pavaduotojo Dariaus Vitkausko balsą. Ambasadoriaus Azerbaidžane A. Žurausko pokalbyje teigta, kad pastarasis kalbasi su URM skyriaus vedėju Gediminu Kaspučiu, kai įraše girdėti balsas, panašus į buvusio URM Konsulinio departamento direktoriaus Gedimino Šiaudvyčio. Pastarasis buvo priverstas trauktis iš pareigų dėl prekybos vizomis Lietuvos atstovybėse Rusijoje ir Baltarusijoje skandalo. Be to, A. Žurauskas kalbasi apie lėktuvų pardavimą, o G. Šiaudvytis atstovauja verslininko Gedimino Žiemelio aviacijos kompanijos interesams.

Kaltino Rusijos žvalgybos tarnybas

Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pavedimu URM Generalinė inspekcija atliko tyrimą dėl internete paviešintų aukštų šalies diplomatų pokalbių. Vidinio tyrimo išvada iki šiol yra įslaptinta, tačiau su ja susipažino naujienų portalas Alfa.lt.

URM Generalinės inspekcijos, kuriai vadovauja buvęs aukštas Valstybės saugumo departamento pareigūnas Virgilijus Petkevičius, išvadoje teigiama, kad diplomatų pokalbių paviešinimas yra „Rusijos žvalgybos aktyviosios priemonės“, susijusios su Lietuvos pirmininkavimu Europos Sąjungai ir ypač planuojamu Rytų partnerystės viršūnių susitikimu Vilniuje. Be to, URM Generalinė inspekcija slaptoje išvadoje teigia, kad ambasadorių pokalbių autentiškumo patvirtinti neįmanoma, o jų pokalbiai nepažeidžia tarnybinės etikos, juose nėra sąmoningo noro neigiamai aptarti valstybės vadovus.

Vyriausioji patarėja demaskavo VSD

Tačiau dabar, aiškinantis, kas galėjo neteisėtai slapta sekti aukštus šalies diplomatus bei neteisėtai paviešinti jų pokalbius telefonu, paaiškėjo, kad internete neteisėtai paviešintų Lietuvos diplomatinių atstovybių Vengrijoje ir Azerbaidžane vadovų bei Užsienio reikalų ministerijos Rytų partnerystės departamento aukštų pareigūnų pokalbių telefonu originaliais įrašais disponavo ne kas kitas, o Valstybės saugumo departamentas. Paaiškėjo, kad apie šį faktą yra informuota prezidentės vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Jovita Pranevičiūtė-Neliupšienė.

Maža to, rugpjūčio 27 d. netoli Respublikos Prezidento reprezentacinių rūmų Vilniuje esančio prabangaus viešbučio „Kempinski“ bare pastaroji prezidentės vyriausioji patarėja apie tai informavo aukštą Užsienio reikalų ministerijos diplomatą, kurio vardas ir pavardė naujienų portalo Alfa.lt redakcijai yra žinomi.

Daugiau skaityti ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top