alkas.lt
Kovo23 d. daugiau nei 1 tūkst. ūkininkų, prie Seimo surengė pasipriešinimo vajų, kur reikalauta ir žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko atsistatydinimo. O vienas pagrindinių ūkininkų reikalavimų – skirti 40 mln. eurų patirtiems nuostoliams padengti.
Pieno pergirbėjai pažymi, kad paramos, kuri yra numatyta šiandienos pieno krizei spręsti – 8 mln. eurų pakaktų, jei ji būtų teisingai paskirstyta, ir tą paramą gautų tie ūkiai, kurie realiai nukentėjo, ir kuriems šiandien jos labiausiai reikia, kad galėtų išlikti.
Smulkių ir vidutinių pieno ūkių atstovai pažymi, kad šiandien ypač svarbu ūkininkams kompensuoti nedagautą pajamų skirtumą, t.y. kompensuoti tiems ūkininkams, kurie už žaliavinį pieną gavo iki 0,35 ct/l. Turėtų būti nustatyta kompensacijos riba. Visi ūkiai, kurie gavo virš 0,35 ct/l neturėtų gauti kompensacijos.
Jei parama būtų paskirstyta teisingai, pakaktų 8 mln. eurų, kurią numatė skirti žemės ūkio ministerija.
Lietuvos grūdų augintojų asociacija pranešė palaikanti pieno gamintojus, kurie šiuo metu susiduria su itin dideliais iššūkiais ir prisijungė prie protesto.
Žemės ūkio ministerija vakar paskelbė inicijuojanti Pieno įstatymo projekto pakeitimus, siekdama iš esmės išspręsti problemas, kurias dėl smarkiai kritusių pieno supirkimo kainų patiria pieno pardavėjai.
Pasak K. Navicko, viena iš esminių nuostatų, kurią siekiama įtvirtinti siūlomoje įstatymo redakcijoje – atsisakyti žalio pieno pardavėjų grupavimo pagal parduodamo pieno kiekį. Tokiu būdu nebeliktų pieno pardavėjų suskirstymo į 10 skirtingų grupių pagal parduodamo žalio pieno kiekį per vieną dieną.
Ar NS ūkininkus parėmė ? Nors, žinoma, tai jau po rinkimų …
JK, balandžio mėnesį, už mažiausią vienos valandos darbo algą (į rankas), darbininkas galės nusipirkti 13 litrų ir 200 ml pieno.
Kiek pieno gali nupirkti darbininkas Lietuvoje, kai mažiausia vienos valandos darbo alga (į rankas) – 3.65€?
Ar ragavai UK pieno?Tai lyg būtų sumaišyti kažkokie balti milteliai ir vanduo.Geresnis,natūralesnis,toks,kaip kaime be priemaišų ant kurio dar ir grietinėlės nusistovi kainuoja nuo 1,5 £ už 1L…O šiaip tai visur maistas eina prastyn ,kainos aukštyn.Paprasti miestų darbininkai žiūri kur pigiau,bet gauna ir maisto kokybę blogesnę.
Meluoji bei rašai kaip tikras nužmogėjęs plėšikų plėšikas ir dar beraštis, kai savo durnoje rašliavoje nemoki naudoti net skyrybos ženklų.
1. JK, parduotuvėse, nugraibyto pusiau nugraibyto bei nenugraibyto (ir surūgstančio) pieno kaina vienoda.
2. Lietuvoje, parduotuvėse, mažiausia 1l pieno kaina turėtų būti 1 litas (0.29 eurorublių centai), kad suvokti pieno gamybos prekybos grandinėje dalyvaujančiųjų plėšikų plėšikišką kainą.
3. Padedant ūkininkams, nedera kankinti skurdu s_i_l_p_n_i_a_u_s_i_ų_j_ų pirkėjų, bemaž 30 metų neįperkamomis pieno (maisto, …) kainomis.
4. Kažkas viešai yra pasakęs, kad pasigaminame pieno prekių tris kartus daugiau nei suvalgome. Jei kas žinote tikslesnį skaičių, pataisykite. Nedera taip daryti, kai Lietuvoje klaiki betvarkė.
Pataisymas
29 eurorublių centai
„Prie Seimo – ūkininkų protestas“
Straipsnio mintims visiškai pritariu, tik siūlau dar tokį dalyką: sveiko proto spauda nuo delfių ir komjaunimo tiesų galėtų skirtis ne tik sveiko proto turiniu, bet ir natūralia, sveiko žmogaus lietuvių kalba. Dėl to tą antraštę būčiau rašęs taip:
Ūkininkų protestas prie Seimo
Natūrali, graži, neerzinanti lietuvių kalba būtų tikras spjūvis delfiams į hipsterišką barzdą.