Prieš ES rinkimus jauni prancūzų rinkėjai buriasi prie dešiniųjų

Daugiau nei trečdalis jaunų prancūzų rinkėjų planuoja birželio mėnesį vyksiančiuose ES rinkimuose palaikyti prieš imigraciją nusiteikusias nacionalistines partijas.

Naujausios apklausos parodė, kad vis daugiau jaunų Prancūzijos rinkėjų ruošiasi balsuoti už dešiniąsias partijas birželio mėnesį vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose.

Antradienį paskelbtos Ipsos apklausos duomenimis, 31 proc. 18-24 metų Prancūzijos gyventojų savo balsą atiduoda Žordano Bardelos (Jordan Bardella) Nacionaliniam sambūriui (RN) – antiimigracinei partijai, kuriai vis dar didelę įtaką daro nacionalizmo kurstytoja ir buvusi kandidatė į prezidentus Marinė Le pen (Marine Le Pen).

Dar 3 proc. jaunų žmonių Prancūzijoje remia Eriko Zemūro (Éric Zemmour) griežtos dešiniosios linijos partiją Reconquête (pranc. – Atkovojimas), kurios pagrindinė kandidatė yra Le Pen dukterėčia Marijon Marešal (Marion Maréchal).

Nacionalinio sambūrio populiarumas tarp jaunų rinkėjų nuo ankstesnės gruodžio mėn. apklausos gerokai išaugo – partijos populiarumas padidėjo 9 procentiniais punktais, o Reconquête palaikymas sumažėjo nuo 8 iki 3 proc.

Bardelos RN šiuo metu priklauso parlamentinei grupei Identitetas ir demokratija (Identity & Democracy, ID), kurią sudaro visos Europos konservatyvios partijos, įskaitant Gerto Vilderso (Geert Wilders) Laisvės partiją (PVV) Nyderlanduose, Mateo Salvinio (Matteo Salvini) partiją Lega Italijoje, Alternatyvą Vokietijai (AfD) ir Herberto Kiklo (Herbert Kickl) Austrijos laisvės partiją (FPÖ).

Pagrindinė dabartinės apklausos išvada – Prancūzijos jaunimo nusivylimas įsitvirtinusiomis partijomis, nes jauni rinkėjai linksta tiek į kairę, tiek į dešinę politinio spektro pusę.

Tikimasi, kad Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono (Emmanuel Macron) partija Renaissance (pranc. – Atgimimas) surinks tik 4 proc. balsų – tai aiškus valdančiųjų centristų atmetimas, o 41 proc. rinkėjų ir toliau palaiko ilgametę jaunų rinkėjų kairiojo sparno tradiciją, jie remis kraštutinių kairiųjų partijas, tokias kaip Žalieji, LFI ir Komunistai.

Tarp visų rinkėjų RN ir toliau sulaukia masinio palaikymo ir išlieka lyderiu, nes sėkmingai išnaudoja platesnį susirūpinimą dėl masinės imigracijos, ekonominių problemų ir kultūrinių karų. Tarp visų prancūzų rinkėjų Bardelos partija renka 31 proc. ir 13 procentinių punktų lenkia E. Makrono koalicijos partijas, kurių populiarumas per pastaruosius tris mėnesius sumažėjo 4 procentiniais punktais.

Birželio mėnesį vyksiančiuose rinkimuose RN kandidatų sąraše yra Fabrisas Ležeri (Fabrice’as Leggeri), buvęs ES pasienio agentūros Frontex generalinis direktorius, kuris neseniai išskirtiniame interviu Remix News atskleidė Europos Komisijos pasišventimą masinei imigracijai.

Ležeri pasakojo, kad už vidaus reikalus atsakinga Europos Komisijos narė Ilva Jūhanson (Ylva Johansson) jam sakė, kai jis dirbo Frontex: „Migrantai atvyksta iš meilės, o jūsų darbas – juos priimti. Europa yra senstantis žemynas, ir nesvarbu, ar jums tai patinka, ar ne, jūs turite juos priimti.“

„Pasirinkau Marinės Le Pen Nacionalinį sambūrį, kad galėčiau įsitraukti į politiką, nes noriu būti opozicijoje Ursulos von der Leyen Komisijai, kurią įsteigė prezidentas E. Makronas. Esu ryžtingai prieš von der Leyen ir Makroną“, – sakė jis šiai svetainei.

Šaltinis: Remix News

5 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top