Prieš Europos Parlamento rinkimus kyla cenzūros banga

Facebook savininkė Meta per artėjančius Europos Parlamento rinkimus pasitelks Sorošo finansuojamas nevyriausybines organizacijas kaip interneto cenzorių armiją, perspėja lenkų apžvalgininkas ir rašytojas Gregožas Gornas (Grzegorz Górny).

Europos Parlamento rinkimams ruošiasi ne tik politinės partijos. Meta, Facebook ir Instagram savininkė, kartu su ES kuria rinkimų operacijų centrą, kuriame dirba daugybė ekspertų ir analitikų, turinčių nustatyti ir pašalinti galimas grėsmes.

Centras stebės, ar kibernetinėje erdvėje nėra dezinformacijos, manipuliacijų ir piktnaudžiavimo dirbtiniu intelektu, bei pašalins bet kokį turinį, kuris, jo nuomone, yra melagingas, žalingas ar pavojingas. Kitaip tariant, jie veiks kaip cenzoriai.

Meta duomenimis, 27 šalių, kuriose iš viso gyvena 450 mln. gyventojų, stebėsenai reikia 20 mlrd. dolerių investicijų, kad šioje srityje dirbančių žmonių skaičius padidėtų keturis kartus – iki 40 000. Tai apims 15 000 turinio tikrintojų, kurie tikrins Facebook ir Instagram medžiagą 70 kalbų.

Tačiau šios 15 000 cenzorių armijos gali nepakakti, todėl Meta nusprendė palaikyti ryšius su 29 organizacijomis visoje Europoje, kurios taip pat buvo pasirinktos stebėjimui vykdyti. Visos jos turi turėti IFCN (International Fact-Checking Network – Tarptautinio faktų tikrinimo tinklo) sertifikatą, kad būtų užtikrintas skaidrumas ir neutralumas.

Bėda ta, kad IFCN yra Pointerio (Poynter) instituto iniciatyva, finansuojama kairiųjų ir liberaliųjų fondų, įskaitant Džordžo Sorošo (George Soros) ir Bilo Geitso (Bill Gates) remiamus fondus, kurie propaguoja abortus, eutanaziją, genderizmo ideologiją, masinę migraciją ir JAV Demokratų partiją. Taigi kas tikrins, ar jie yra neutralūs?

Kyla pavojus, kad bus siekiama užgniaužti polemišką turinį – turinį, kuris gali pasirodyti esąs teisingas, kaip JAV, kai žmonės teigė, kad Covid 19 atkeliavo iš Kinijos laboratorijos.

Neseniai The Wall Street Journal, vienas iš žinomiausių ir prestižiškiausių pagrindinių žiniasklaidos leidinių Jungtinėse Valstijose, paskelbė straipsnį, įrodantį, kad Covid-19 buvo dirbtinai sukurtas Uhano (Wuhan) laboratorijoje. Tačiau kai prieš ketverius metus Stivenas Mošeris (Steven Mosher), vienas iškiliausių Kinijos ekspertų Vakaruose, pateikė tą pačią tezę, jo straipsnis buvo neigiamai įvertintas „faktų tikrintojų“ ir pašalintas iš socialinės žiniasklaidos kaip netikra naujiena.

Taip pat matėme, kaip tokios cenzūros operacijos gali atrodyti per paskutinius JAV prezidento rinkimus. Didžiosios technologijų milžinės pašalino turinį apie Hanterį Baideną (Hunter Biden), paskelbusios, kad jis nepatikrintas ir falsifikuotas. Iš tikrųjų informacija pasirodė esanti teisinga ir pasiekė visuomenę po rinkimų. Kas sutrukdys, kad tai nepasikartotų Europoje?

Šaltinis: Remix News

5 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top