Prieš mėnesį iš pareigų pradingo Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Odeta Tarvydienė

Tomas Bašarovas | „Lietuvos žinios“

Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą (VVTAĮT) paliko jos ilgametė vadovė Odeta Tarvydienė. Žinia apie netikėtą senbuvės pasitraukimą itin nustebino politikus.

Tai, kad jau visą mėnesį O. Tarvydienė nebevadovauja VVTAĮT, daugeliui Seimo narių – naujiena. Šiuo metu tarnybos direktorės pareigas einanti Planavimo ir veiklos stebėsenos skyriaus vedėja Vita Šulskytė LŽ patvirtino, kad O. Tarvydienė nebedirba nuo kovo 13-osios. Priežasčių, kodėl ilgametė VVTAĮT vadovė O. Tarvydienė pasitraukė iš pareigų, ji nekomentavo.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM), kuriai VVTAĮT yra pavaldi, atstovai nebuvo linkę šiuo klausimu daug kalbėti. Iš esmės apsiribota paaiškinimu, kad O. Tarvydienė postą paliko abipusiu susitarimu.

Susisiekti su buvusia VVTAĮT direktore LŽ vakar nepavyko.

Ministrė nekomentuoja

Apie tylų O. Tarvydienės pasitraukimą viešai nepranešta. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė kalbėtis apie tai su LŽ vakar nepanoro. Teirautis dominančios informacijos ji nukreipė pas savo patarėją ryšiams su visuomene Arūną Malinovskį. Jo atsiųstame SADM Personalo skyriaus specialistų parengtame atsakyme lakoniškai pažymima, kad O. Tarvydienė „išėjo iš darbo šalių susitarimu“.

Akivaizdu, kad SADM vadovė nebuvo iki galo patenkinta VVTAĮT direktorės darbu. LŽ pateiktame atsakyme rašoma, kad per metinį valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos 2014-aisiais vertinimą O. Tarvydienė įvertinta ne aukščiausiu balu, o tik „gerai“.

Ieškoti naujo vadovo į atsilaisvinusią tarnybos direktoriaus kėdę kol kas nepradėta. „Konkursas bus skelbiamas artimiausiu metu įstatymų numatytais terminais“, – informavo ministerijos atstovai.

O. Tarvydienė VVTAĮT vadovavo nuo 2003 metų spalio. SADM duomenimis, O. Tarvydienės kadencija turėjo baigtis 2018-aisiais.

Nieko nežinojo

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto (SRDK) pirmininkė socialdemokratė Kristina Miškinienė pripažino, kad O. Tarvydienės pasitraukimas iš VVTAĮT jai buvo netikėta naujiena. Parlamentarė tikino nežinanti priežasčių, kodėl O. Tarvydienė paliko aukštas pareigas. „Tokių veiksmų SADM su mumis nederina“, – LŽ teigė komiteto vadovė.

Anot K. Miškinienės, pastaruoju metu vadovų kaita SADM pavaldžiose įstaigose – itin dažna. „Apgailestauju. Kiek teko bendrauti su Odeta, viskas buvo labai dalykiška ir konstruktyvu“, – pažymėjo parlamentarė.

Taip pat ji užsiminė, kad O. Tarvydienės pasitraukimas iš VVTAĮT gali būti siejamas ir su asmeninėmis priežastimis.

Seimo SRDK vicepirmininkas konservatorius Rimantas Jonas Dagys nežinojo, kad O. Tarvydienė nebevadovauja tarnybai. „Tai, kas vyksta šioje ministerijoje, manęs jau nebestebina. Dėl nuolatinės kaitos SADM, mano galva, labai susilpnėjo kadrai“, – teigė jis.

Nors R. J. Dagys pripažino, kad esama nemažai problemų vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo srityje, jis tikino neturėjęs priekaištų O. Tarvydienei ir tam, kaip ji vadovavo tarnybai. „Jeigu ministerijos vadovybė žino, ko siekia, paprastai ir jai pavaldžios tarnybos susitvarko. Bet kai politinė vadovybė nežino, ką nori padaryti, kalti dažniausiai lieka specialistai“, – pridūrė jis.

Vertinama nevienareikšmiškai

Apie netikėtą VVTAĮT vadovės pasitraukimą negirdėjo ir kiti LŽ kalbinti Seimo nariai. Vaiko gerovės parlamentinės grupės vicepirmininkė Rima Baškienė pasakojo, kad su ilgamete tarnybos direktore O. Tarvydiene yra dirbusi nemažai laiko. „Vertinau ją kaip nuoširdžiai dirbančią kolegę, kuri stengėsi ir teikė įvairius pasiūlymus. Žinoma, ta tarnyba turi daug problemų, bet tai nėra sietina su O. Tarvydienės personalija“, – LŽ tikino ji.

Buvęs Seimo Žmogaus teisių komiteto vadovas Arminas Lydeka pagyrų O. Tarvydienės darbui neturėjo. „Vaikų klausimais visada atsiranda labai daug problemų, bet nežinia kodėl visi iškart atsisuka į vaiko teisių apsaugos kontrolierių, o VVTAĮT vadovė – nematoma, visada šešėlyje“, – pažymėjo jis.

Anksčiau O. Tarvydienės vadovautai VVTAĮT priekaištauta dėl pernelyg ilgai trunkančių įvaikinimo procedūrų. Visuomenėje piktintasi, kodėl nesipriešinama Norvegijos vaiko teisių apsaugos tarnybų veiksmams, kai iš lietuvių šeimų paimami vaikai. Dar 2007-aisiais parlamentarai priekaištavo VVTAĮT vadovei, esą ji nepakankamai gina Lietuvos piliečių interesus. Tąsyk buvo kilęs skandalas, kai klaipėdietė Inga Rinau nesėkmingai kovojo dėl teisės auginti savo ir Vokietijos piliečio dukrą.

lzinios.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ar cia ta pati

moteriske, kuri dalyvavo Deimantes isplesimo is gimtu namu geguzes 17 ryta?!

Gal pagaliau

po truputį pradės aiškėti klanų veikla? Kodėl ministrė tyli? Ar gyvačių
lizdas neįveikiamas, ar „turi įtakingą stogą”?

ruta

Nepergyvenkite , tuoj islys kokioje siltoje vietioje , kad ir uz Norvegijos fondu pinigus , atstovaus ju interesams , kad pagrazinti visiska vaiku teisiu ignoravima .

Slykstyne

pradejo ziurkes begti is skestancio laivo.

nu nu

Deimante Kedyte dingo senai,o sitoji neperseniausiai..Kodel bega ?

kur Deimante ???

Kedyte pradanginta jau treji metai,nei mate,nei girdejo apie ja niekas.Tik Lavaste zino,kad paliktas kapas,o vaiku apsaugos teisems dzin.Uz ka siu istaigu darbuotojams mokami atlyginimai ? Orintos jie taip pat nepasigedo.

Prievarta nėra prievarta

Odeta Tarvydienė: „Tam tikri prievartiniai veiksmai prieš mergaitę nebūtų prievarta”. 2012-04-24, diena po pirmojo grobimo.

https://www.youtube.com/watch?v=0NypXn-zwHA

Įvaikinimas užsienyje

Viena pagrindinių veiklų, kuria užsiiminėjo Odeta Tarvydienė, buvo įvaikinimas užsienyje. Kaip rašo Jurga Tvaskienė straipsnyje „Vaikai po dolerio ženklu”:
„Smukimas sklandžiai veikiančioje įvaikinimo į užsienį sistemoje pastebimas tik 2000-2001 metais. Atsitiktinai ar ne, šis laikotarpis sutampa su Latvijoje siautusiu milžinišku pedofilijos skandalu, kurio tyrėjai tvirtino nustatę, kad nusikaltimų gijos driekiasi ir į Lietuvą.”

http://www.alfa.lt/straipsnis/10314511/

Pupa

Na pagaliau, priėjo liepto galą!Tokiom machinacijom vertėsi, tai ir sveikatėlė parėjo. Čia bumerango principas vistik veikia 🙂 Kiekui žmonių ji pakenkė!…

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top