Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Karolina Mikaliūnė | laikmetis.lt

Birželio 27 d. Nyderlandų sveikatos apsaugos ministras Ernstas Kuipersas (Ernstas Keipersas) paskelbė, kad vyriausybė planuoja spalio mėn. patvirtinti protokolą, pagal kurį bus leidžiama vaikų eutanazija. „CitizenGO“, konservatyvi advokatų grupė, kurią 2013 m. Madride (Ispanija) įkūrė katalikiška organizacija „HazteOir“ kviečia pasirašyti peticiją, kuria išreiškiamas nepritarimas vaikų eutanazijai Nyderlanduose.

Šiuo metu šalies eutanazijos įstatymas leidžia atlikti eutanaziją vaikams nuo 12 metų amžiaus, kai tėvai arba globėjai sutinka; Groningeno protokolas leidžia atlikti eutanaziją neįgaliems naujagimiams. Vyresni nei 16 metų asmenys šalyje laikomi suaugusiais ir gali duoti sutikimą eutanazijai.

Eutanazija visuomenei pateikiama kaip laisvas žmogaus sutikimas mirčiai, kai gydytojai pagal įstatymą tam taip pat pritaria, sako organizacija, tačiau ji yra įsitikinusi, kad vaikai nebūtinai yra veiksnūs ir gebantys laisvai duoti sutikimą. Vaikai eutanazijai gali būti skatinami tėvų ar kitų asmenų, kurie sielvartauja dėl vaiko būklės.

Todėl organizacija kviečia raginti Nyderlandų vyriausybę atsisakyti eutanazijos taikymo vaikams ir užtikrinti, kad vaikams, gyvenantiems su ligomis, keliančiomis didelį skausmą, būtų užtikrintas tinkamas skausmo ir ligos simptomų gydymas, o ne priėjimas prie mirtinos injekcijos. „Tikėkime rūpinimusi, o ne žudymu“, sako „CitizenGO“.

Nors E. Kuipersas neplanuoja keisti galiojančio įstatymo, tačiau ketina išplėsti Groningeno protokolo taikymo sritį vaikams nuo 1 iki 12 metų. Tai sukuria pavojingą precedentą. Groningeno protokolu leidžiama eutanazija naujagimiams, kurie patiria dabartines ar galimas būsimas kančias.

DutchNews.nl pranešė, kad gydytojai turi būti įsitikinę, kad vaiko kančios yra nepakeliamos ir nėra galimybės jį išgydyti ar sumažinti skausmą. Bet kokia diagnozė turi būti išsamiai aptarta su vaiko tėvais, taip pat turi būti aptarta eutanazijos galimybė, kuriai sutikimą turės duoti abu tėvai.

Gydytojai taip pat aptars procedūrą su vaiku taip, kad vaikas ją suprastų, ir ją atliks tik tuo atveju, jei vaikas tam neprieštaraus.

Prieš atliekant eutanaziją gydytojai turės pasikonsultuoti su bent vienu nepriklausomu gydytoju, kuris įvertins, ar įvykdyti visi kriterijai.

Šiuo metu dėl koncepcijos vyksta konsultacijos. Galutinę koncepciją E. Kuipersas pristatys spalio mėnesį, kai taip pat paskelbs, kada minėtas protokolas įsigalios.

Eutanazijos prevencijos koalicija ragina pasirašyti peticiją Nyderlandų ministrui pirmininkui Markas Rutte (Markas Rutė) ir sveikatos apsaugos ministrui E. Kuipersui, kuria nepritariama vaikų eutanazijai.

„Mes nepritariame vaikų žudymui eutanazijos būdu ir metame iššūkį Nyderlandų vyriausybei, kuri vengia kontroversijos ne keisdama įstatymą, o skelbdama protokolą, leidžiantį žudyti vaikus, – rašo „CitizenGO“, viena iš šeimą atstovaujančių organizacijų. – Demokratija reikalauja atvirų diskusijų, ypač prieštaringais klausimais.

Pasaulinis pilietinis judėjimas „CitizenGO“ vienija daugiau nei 16 milijonų narių visame pasaulyje. Jis yra visiškai finansuojamas aktyvių pasaulio piliečių ir nepriima lėšų iš vyriausybių ar korporacijų, kaip skelbia organziacijos aprašymas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top