Priminkime TS-LKD vertybes!

Mieli bendraminčiai,

Kviečiame Jus dalyvauti Laisvos visuomenės instituto rengiamoje laiškų politikams akcijoje, skirtoje priminti Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos nariams jų įsipareigojimus rinkėjams.

Nors ši partija deklaruoja pagarbą žmogaus gyvybei, gruodžio 15 d. Seimo plenariniame posėdyje dauguma šios partijos atstovų neprieštaravo Civilinio kodekso keitimui, pagal kurį dirbtinio apvaisinimo tvarką nustatytų Vyriausybė, taip leisdami Lietuvoje reglamentuoti vaisingumo klinikų lobistų peršamą negimusio žmogaus gyvybę naikinančią dirbtinio apvaisinimo tvarką. Priminkime TS–LKD politikams, kad tokie jų žingsniai neliks nepastebėti ir turės pasekmių artėjančių rinkimų baigčiai!

Laiško politikams tekstas:

Gerb. deputate,

Esu nusivylęs dėl to, kad gruodžio 15 d. Seimo plenariniame posėdyje Jūs neprieštaravote Civilinio kodekso pataisai, kuria pagalbinio apvaisinimo tvarką numatoma perduoti Vyriausybei ar jos įgaliotai institucijai.

Tokia pataisa akivaizdžiai prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai: LR Konstitucinis Teismas 1995 m. spalio 26 d. nutarime yra nurodęs, kad demokratinėje visuomenėje prioritetas teikiamas žmogui, todėl viskas, kas susiję su pagrindinėmis žmogaus teisėmis ir laisvėmis, reguliuojama įstatymais, o ne ministrų nutarimais ar kitais žemesnio lygmens teisės aktais.

Pagalbinio apvaisinimo metu yra siekiama pradėti vaiką – naują žmogų, kurio gyvybe, sveikata ir gyvenimo kokybe yra rizikuojama atliekant vienokias ar kitokias procedūras. Todėl pirmiausia turi būti atsižvelgiama į jo interesus. Prašome įsiklausyti į Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 4 straipsnio nuostatą, pagal kurią valstybės institucijos visur ir visada pirmiausiai turi atsižvelgti į teisėtus vaiko interesus. Juk nėra labiau teisėtų vaiko interesų nei interesas, kad būtų gerbiama jo gyvybė, orumas ir teisė žinoti savo tėvus.

Jūs deklaruojate pagarbą gyvybei, tačiau savo balsavimu faktiškai pasisakėte už leidimą Vyriausybei ar kitai institucijai nustatyti tokias pagalbinio apvaisinimo procedūras, kurių metu būtų užšaldomi ir naikinami pertekliniai embrionai. Netiesa, kad embrionų šaldymas yra vienintelė galimybė padėti nevaisingoms poroms susilaukti vaikų. Vakarų valstybėse jau kelis metus yra plačiai taikomas etiškai priimtinas ir efektyvus kiaušialąsčių šaldymas. Jis nuo 2013 m. nebėra laikomas eksperimentiniu, o apie tai galima rasti informacijos tiek mokslinėje literatūroje, tiek populiarioje užsienio žiniasklaidoje.

Jūsų pozicija pagalbinio apvaisinimo reguliavimo klausimu verčia iki artėjančių Seimo rinkimų rimtai susimąstyti, kokios asmenybės ir politinės partijos galėtų tinkamai atstovauti man labai svarbioms žmogiškosioms vertybėms.

Su pagarba,

Vardas, Pavardė

Laišką pasirašyti galima ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top