Antradienį 86 parlamentarams balsavus už (3 balsavo prieš, 40 parlamentarų susilaikė) Seimas pritarė septynioliktosios vyriausybės programai, pavadintai „Darni Lietuva“ (skaityti ČIA).
Pritarus jos programai, naujoji Vyriausybė – 11 iš jų pasiūlyti „valstiečių“, o 3 – socialdemokratų – gavo įgaliojimus veikti ir privalo per 3 mėnesius parengti ir patvirtinti konkrečias priemones šiai programai įgyvendinti.
Koalicinės „valstiečių“ ir socialdemokratų vyriausybės programoje pagrindinis dėmesys skiriamas socialiniams klausimams: paramai šeimai, gimstamumo didinimui, vaiko teisių apsaugai, kovai su smurtu, įvaikinimo skatinimui. Vyriausybė taip pat pasiryžusi mažinti alkoholio ir tabako prieinamumą, drausti jų reklamą, didinti atsakomybę už korupcinius nusikaltimus, mažinti valstybės įstaigų ir tarnautojų skaičių. Vyriausybės planuose – perkelti Seimo rinkimų datą iš rudens į metų pradžią, įteisinti elektroninį balsavimą, Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijas įkurdinti Kaune, neleisti parlamentarams eiti ministrų pareigų, siekti įteisinti dvigubą pilietybę ir pan.
Parlamento opozicija kritikavo programą: vieniems jis pasirodė nekonkreti, kiti joje pasigedo prieš Seimo rinkimus duotų pažadų ar aiškios krypties įvardijimo.
S. Skvernelio teigimu, jo vadovaujamos Vyriausybės sėkmės garantas bus bendradarbiavimas su Seimu – tiek su valdančiąja dauguma, tiek su opozicija.
Didžioji dalis septynioliktosios vyriausybės – nepartiniai, iki šiol nedalyvavę didžiojoje politikoje: ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, aplinkos ministras Kęstutis Navickas, energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, finansų ministras Vilius Šapoka, krašto apsaugos ministras Raimondas Karoblis, kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, susisiekimo ministras Rokas Masiulis, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, teisingumo ministrė Milda Vainiutė, ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.