Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip (I)

laikmetis.lt

Valdantieji sutartinai puola Prezidentą. Sutartinai. It Baskervilių šunes. Atidirbę metodikas. Žiniasklaidoje – tiesiog agresyviai, o savo koridoriuose šlykščiai žemindami ir pravardžiuodami „aukštas ir gražus“. Šiaip eilinis vyras, bet kai nekenti ir pavydi (nes esi kreivas, šleivas ir kuprotas, o nori būti dendis), randi taiklių savo jausmo atspindžių, auto-verbalizacijų. Bet kaip vaikystėje sakydavome: kas ant kito sako, ant savęs pasisako.

Dar nebūdami valdžioje dabartiniai „intelektualai“ metodiškai ir begėdiškai puolė valdančiuosius. Kaip pasamdyti – su agresyvia retorika. Tuo metu dar naiviai tikėjau savo išmylėtos partijos teisumu. Tik labai neskaniai atrodė ta retorika. Sakiau, kad tokia jau ta debatų kultūra. Atgrasi. Matyt, mokykloje taip mokina. Mokytojai sako, kad taip nemokina. Tiesiog dvasios ligos partiją kamuoja. Aišku, kad tokia pjudymo retorika duoda vaisių. Tauta įsidirgina ir pradeda blaškytis. Jei tai bent būtų piktų aštriadančių prasčiokų metodika, bet ypač keista, kad ją naudoja intelektualus atstovaujanti jėga. Begėdiškas ginklas. Ginklas prieš Lietuvą.

2008 metais prie Vyriausybės vairo stojęs premjeras man buvo stoiškumo pavyzdys per 2008 metų krizę. Vertinau. Iki 2021 metų gegužės, kol šis politikas pradėjo keistas perspektyvas braižyti. Dabar jas manau esant patologiškai ir, matyt, beviltiškai kreivas. Dar daugiau – bodžiuosi tokia šio žmogaus retorika. Kažkoks puvinys galvoje įsimetęs, o iš burnos virsta pyktis ir dvokas. Skaudžiai ir begėdiškai geldamas šis ponas tvirtina, esą Prezidento kalba trafaretinė, kurią visi pamirš po trijų dienų. O meniškumui pagrįsti teškia kaip minties galiūnas: „Kai nelabai ko tikiesi, tai nelabai ko ir trūksta“.

Gal pamirštų. Bet dabar nepamirš. Aš nepamiršiu. Perfrazuojant klasikus – aš piktas, ir mano atmintis labai gera.

Kitas, buvęs mūsų šalies ambasadorius JAV, iš šio partinio debesėlio, pakilęs į puikybės padebesius, neapdariai „prasileidžia“ čiulbėdamas visiems, kas pakalbina. Apdujęs nuo efektingo savo pasisakymo svaigulio Prezidentą išvadina „simboliniu“ ir taip jį „deda į vietą“. O, kaip įprasta nusikaltėlių pasaulyje, savo pareiškimą sustiprina, kad ir viena iš ano grupuotės vedlių (familiariai sakydamas – Ingrida) taip mano kaip jis. Čia ir tą familiariai pristatomą Ingridą „deda į atitinkamą vietą“. Na, tikras atamanas. Aš p. Ingridos vietoje su šiuo čiulbuonėliu kietai pasikalbėčiau. Išdrąsėję šnekorėliai. Ir vėl suprantama – apmaudu juk – niekam iš šios politinės jėgos taip ir neteko pasiekti tos „simbolinio“ Prezidento kėdutės. O kaip norėtųsi, vienok, ten pasėdėti. Raumenukai skysti. Tik triukšmauti, o jei naikinti – tai patyliukais.

Visame šiame kontekste susitinkame šį savaitgalį su gimine per Devintines atokiame, bet labai gražiame Lietuvos miestelyje (prasčiokų teritorijoje, ne intelektualų, kaip dabar segreguotų į kosmosą išskridęs Tautos elitas). Gal ir partinio elito užmirštas miestelis, bet tai viena seniausių Lietuvos gyvenviečių, savo laiku Magdeburgo miestas. Kaimas kaimu, o ten per šias Devintines septyni vaikai po pasiruošimo prieina pirmosios Šventosios Komunijos. Šiandien tai ir didmiesčio – megapolio masteliais skaičius labai geras ar net įspūdingas. O tuo labiau „pragerto kaimo“, kaip dabar apie kaimus byloja minėtieji ponai ir jų klika, masteliais tai jau daug daugiau negu skaičius. Persikeli į kažką Tikro.

Tai štai tame Darsūniškyje po Devintinių šventės mano sesuo lyg tarp kitko klausia – kaip tau visame šiame kontekste atrodo Algirdas Mykolas Brazauskas? Sakau – kaip bebūtų keista, puikiai. Buvo Žmogus. Tiems, kas nežino – pas Zikaro našlę kaip nuomininkas praėjęs Nepriklausomos tarpukario Lietuvos valstybingumo mokyklą. Tuometinis Kauno politechnikos instituto (dabar Kauno technologijos universitetas) studentas-statybininkas per Vasario 16-ąsias pasodintas prie stalo.

Kai tuo tarpu, gal keliais metais vėliau, garsus muzikantas Vilniaus konservatorijos Marksizmo lenininizmo katedroje dėstytojavimo pradžiamokslio mokėsi. Panašu, kad marksistinį pradžiamokslį muzikantas įsisavino gerai – kviečia Tautos reikalus spręsti įtakingiausius valstybės žmones „siauresniame ratelyje“ (nomenklatūriniais papročiais – Centro Komiteto politbiure). Katalikai seniai sakydavo, kad blogiausia per nepriklausomybę būdavo prie konservatorių valdžios. Galvojau, perlenkia. Panašu, kad ne.

Tauta nuo 1990-ųjų taip niekada ir nesodinta prie bendro stalo. Tik į išverstaskūrius, komunistines lervas, runkelius, o dabar į intelektualus ir kaimiečius skirstyta. Skirstiniai pagal išmylėtosios partijos kurpalių.

laikmetis.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
babute

pagaliau pradejo rasyti tikra tiesa.

Al.

Na, komunosodominio elito fone prezidentas atrodo kaip vilties spindulėlis, bet kol kas tai tik žodžiai. 84 Konstitucijos straipsnis: ,,Respublikos Prezidentas: 3) Vyriausybės teikimu skiria ir atšaukia Lietuvos Respublikos diplomatinius atstovus užsienio valstybėse ir prie tarptautinių organizacijų; 10) nustatyta tvarka skiria ir atleidžia įstatymų numatytus valstybės pareigūnus; 11) teikia Seimui Aukščiausiojo Teismo teisėjų kandidatūras, o paskyrus visus Aukščiausiojo Teismo teisėjus, iš jų teikia Seimui skirti Aukščiausiojo Teismo pirmininką; skiria Apeliacinio teismo teisėjus, o iš jų – Apeliacinio teismo pirmininką, jeigu jų kandidatūroms pritaria Seimas; skiria apygardų ir apylinkių teismų teisėjus ir pirmininkus, keičia jų darbo vietas; įstatymo numatytais atvejais teikia Seimui atleisti teisėjus; Seimo pritarimu skiria ir atleidžia Lietuvos Respublikos generalinį prokurorą; 12) teikia Seimui trijų Konstitucinio Teismo teisėjų kandidatūras, o… Skaityti daugiau »

skaičiau,patiko

išskyrus puikųjį brazaucką;gal būtų puikus,bet va koją pakišo krystūtės viešbutis,okur dar užkulisiai

NuNu

Ko norėti iš partijos, kuri premjerą samdo iš šalies – marionečių teatras, kurio lėlytes valdo neaišku kas ir kokios būklės, pažiūrų, gal net ne iš Lietuvos?

pala pala

braziaus citatas priminti? Kaip mūsų trispalvę „skuduru” išvadino ir sakė neisiąs, jei ši plėvesuos? Kaip Lietuvos jūras Latvijai ir žemes Bulbandijai alkoloidine ranka dalino? Kaip persekiojo ir susidorojo su savanoriais? Kaip… oi, ilgas juodų darbų sąrašas.
Kur mes nusiritome, jei šimonyčių su armonaitėmis fone brazius atrodo priimtina figūra?

neblogas tekstas

atrodo, kad rasytas labai nuosirdziai, o ne del to, kad „reikia”. bet nesutikciau su viskuo,kas rasoma apie AMB. taip, jis buvo kitokia asmenybe, jis nenusileisdavo iki tokiu apkalbu ar labai smulkiu intrigu lygio. bet ir per jo vadovavimo metus Lietuva nebuvo labiau vienijama, ji tik labiau skilo ar buvo skaldoma. o apie jo viesbucio, skuduro-veliavos, partines nomenklaturos grizimo/isigalejimo reikalus net prisiminti nesinori

Šis valdančiųjų

skleidžiamas žeminantis požiūris į savo artimą labai toli nuo krikščionybės.Ir visai baisu,kai toks požiūris persimeta į mediciną,kai pacientas ,atėjęs pas daktarą,jaučiasi kaip baudžiaunininkas ar net nusikaltėlis.Tokiam požiūriui labai talkina internetizacija,kuri net kaimo bobutes prievartauja registruotis pas daktarą internetu per sudėtingą e-sistemą,kuri net konsultantams kai kada sunkiai įkandama.Turi likti pasirinkimai,ypač klasikiniai,-raštu duodamos siuntimų,atsakymų,receptų kopijos.

Papa Borgia mokslinčiui

Sakai, pianistas ir “garsus muzikantas Vilniaus konservatorijos Marksizmo – lenininizmo katedroje dėstytojavimo pradžiamokslio mokėsi. Panašu, kad marksistinį pradžiamokslį muzikantas įsisavino gerai – kviečia Tautos reikalus spręsti įtakingiausius valstybės žmones „siauresniame ratelyje“ (nomenklatūriniais papročiais – Centro Komiteto politbiure)” – ėmei ir suplakei Tiesą su melu ir manai, kad runkeliai jau apšauti, naujai užburti, užhipnotizuoti? O pats nežinai, kad kur studijavai valstybiniu egzaminu buvo Mokslinis Komunizmas? Be Mokslinio Komunizmo daktaru nebūtum tapęs, o tik kiemsargio padėjėju, nemanai? Pianistai nedėsto Mokslinio Komunizmo, o susirgus jo dėstytojui kartais pavaduodavo šiaip kitų specialybių ir mokslų profesoriai ir docentai, negi ir šito nežinai ar apsimeti nežinančiu, ką? Nežinai, kad muzikologija, muzikos istorija ir estetika kai kur buvo priskirta tai katedrai? Na, o visa kita, ką čia… Skaityti daugiau »

NU NU

kas valdo Šimonyte,ir arkliui aišku.

Anatolijus

Šaunuolis Macas! Ir kaip tokių šaunių atsiranda mylėtoje partijoje?

rinkėja iš Kauno

Keista, kad tokie ilgi prof. Maco praregėjimo intervalai. Pamatė, koks yra Kubilius tik 2021 gegužę. Žinoma, geriau vėliau negu niekad. Aš už šitą partiją visada balsavau iki plk.Pociūno išmetimo pro langą. Kaip jie blaškėsi, ragino „nejudinti kaulų”, kaip negynė dergiamo, ištikimai Lietuvai tarnavusio patrioto. Paskui Garliavos pogromas, balsavimai dėl Venckienės Seime, atkaklus pedofilijos neigimas, savų konservatorių išspyrimas į užribį, kad laikosi nuomonės, jog pedofilija buvo (Seimo nario Ryto Kupčinsko „nunulinimas”). Ant tos pačios virtinė dar užverkime partijos mielai imtus rusiškų dujų pardavimo tarpininko R.Stonio pinigus, kitus kaltinant tarnyste Kremliui O kur dar Kubiliaus pasigyrimai, kad už krizės suvaldymą apie jį rašys vadovėlius. Nors nuskalpavęs pensininkus,prisiskolino už milžiniškas palūkanas, bet nesikreipė į TVF. Latviai pensijų nemažino, skolinosi iš TVF, bet Krizę… Skaityti daugiau »

Štai

ir protingi, ir padorūs žmonės, pasirodo, buvo užkibę ant pigaus vadinamųjų konservatorių kabliuko. Sprendžiant pagal nuotrauką, autorius neturėjo galimybės įgyti neįkainojamos patirties iš tarybinių laikų kasdieninės demagogijos išmokti girdėti tarp žodžių ir skaityti tarp eilučių. Ta patirtis būtų padėjusi atsisveikinti su išverstaskūriais jau seniai, seniai.

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top