„Projektas praktiškai užbaigtas“ – D. Tusko vyriausybė nauju neapykantos kalbos įstatymu susidoros su nepritariančiais genderizmo ideologijai

Lenkai netrukus gali būti persekiojami už teiginį, kad santuoka yra vyro ir moters sąjunga, o katalikai bus priversti rinktis, ar likti ištikimiems savo religiniams įsitikinimams, ar likti neįkalintiems

Naujoji kairiojo sparno Donaldo Tusko (Donald Tusk) vyriausybė Lenkijoje pristato naują drakonišką neapykantos kalbos įstatymą, pagal kurį asmenys, tvirtinantys, kad yra tik dvi lytys, gali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir įkalinti.

Vos mėnesį tedirbanti Teisingumo ministerija parengė šalies Baudžiamojo kodekso pakeitimo projektą, pagal kurį prie neapykantos kalbos pažeidimų būtų priskiriamas nesutikimas su lytine tapatybe ir seksualine orientacija.

Tai reikštų, kad asmenys, prieštaraujantys progresyvistinei genderizmo ideologijai, arba katalikai, tvirtinantys, kad santuoka Dievo akivaizdoje gali būti tik vyro ir moters sąjunga, galėtų būti nuteisti už nusikalstamą veiką.

„Projektas jau praktiškai užbaigtas. Dabar jis bus išsiųstas tarpžinybinėms konsultacijoms,“ – radijui TOK FM sakė Teisingumo ministerijos valstybės sekretorius Kšištofas Šmyšekas (Krzysztof Śmiszek).

„Šių pokyčių laukia visa LGBT bendruomenė,“ – pridūrė K. Šmyšekas, su D. Tusko Pilietine platforma koalicijoje esančios Naujųjų kairiųjų partijos narys.

Lenkijoje jau yra priimti teisės aktai, reglamentuojantys neapykantos nusikaltimus dėl rasės, tautybės ir religijos, tačiau pakeitimu, kuris parlamentui gali būti pateiktas jau kitą mėnesį, į Baudžiamojo kodekso 257 straipsnį būtų įtraukta „lytis, seksualinė orientacija ir lytinė tapatybė“. Tai priverstų šalies katalikų daugumą rinktis tarp ištikimybės savo religiniams įsitikinimams ir teisės aktų laikymosi.

K. Šmišekas tvirtino, kad per pastaruosius aštuonerius konservatorių valdymo metus Varšuvoje „buvo daug priekabiavimo ir neapykantos kalbos prieš mūsų bendruomenės žmones. Buvo skaudu, kai kaltininkai seksualinę orientaciją ar lytinę tapatybę pasirinko kaip priekabiavimo, neapykantos ir paniekos kriterijų“.

„Dabar, kaip ir už kitus rasistinius ar ksenofobinius nusikaltimus, už tuos nusikaltimus, kure remiasi homofobija ar transfobija, bus persekiojama ex officio, ir jie bus traktuojami kaip ir rasistinė neapykantos kalba,“ – sakė jis.

Įstatymo projektas gali tapti dar vienu potencialiu susidūrimu tarp liberalios vyriausybės ir konservatyvaus prezidento Andžejaus Dudos (Andrzej Duda), galinčio sužlugdyti šiuos planus.

„Tikiuosi, kad ponas Prezidentas nesikiš,“ – pridūrė K. Šmyšekas.

Šaltinis: Remix News

3.3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top