Prokuroras D. Raulušaitis aiškinsis, ar policija gali imtis prieš piliečius sadistinių veiksmų

ekspertai.eu

[…]
Daugiau nei prieš dvejus metus (2011 m. balandžio 22 d.) į priėmimą pas generalinio prokuroro pavaduotoją užsiregistravusius ekspertai.eu atstovus vakar priėmė Darius Raulušaitis.
[…]
ekspertai.eu teiravosi D. Raulušaičio apie naujas visuomenę sukrėtusias rezonansines istorijas, pavyzdžiui, Garliavos šturmą ir informacijos apie banko „Snoras“ atžvilgiu planuojamus veiksmus nutekinimą dienraščiui „Lietuvos rytas“.

Generalinio prokuroro pavaduotojas susipažino su ekspertai.eu pateikta vaizdo medžiaga, kurioje matyti, kaip 2012 m. gegužės 17 d. per Garliavoje įvykdytą policijos operaciją pareigūnas šautuvo buože daužo ant žemės gulinčiam vyrui į tarpukojį:

Peržiūrėjęs šį vaizdo įrašą, D. Raulušaitis pažadėjo asmeniškai išsiaiškinti, ar prokuratūrai buvo žinomas šis epizodas, priimant sprendimą nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl valstybės vardu įvykdyto smurto Garliavoje. Jei prokuratūrai ši medžiaga buvo žinoma, D. Raulušaitis pažadėjo paaiškinti, kuo remiantis tokie pareigūno veiksmai laikomi teisėtais.

Suteikti informacijos, kokiu pagrindu prokuratūra buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą prieš buvusį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus pavaduotoją Vytautą Giržadą, kuris buvo įtariamas informacijos apie „Snorą‘ nutekinimu „Lietuvos rytui“, ir kokiu pagrindu praėjus metams šį tyrimą nutraukė, D. Raulušaitis negalėjo, nes šia istorija nebesidomi nuo to laiko, kai paaiškėjo, kad jo paties šeimos nariai yra susiję su minėtu žiniasklaidos koncernu (apie tai rašėme publikacijoje „D. Raulušaičio žmonos giminaičiai kviečiami registruotis urmu“). Generalinio prokuroro pavaduotojas sakėsi dėl informacijos apie „Snorą“ nutekinimo buvęs apklaustas vieną kartą maždaug prieš metus.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top