Prokuroras Vilniaus miesto savivaldybei nurodė šalinti kliūtis iš siaurinamų gatvių

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras nurodė sostinės savivaldybei šalinti kliūtis iš siaurinamų miesto gatvių.

Generalinė prokuratūra pirmadienį pranešė, kad su sostinėje atliekamais gatvių pertvarkymo darbais susijusius savivaldybės administracijos veiksmus įvertinęs prokuroras priėmė nutarimą taikyti viešojo intereso gynimo priemones.

Pranešime nurodoma, kad su gatvių pertvarka ir remontais susiję veiksmai tarp „Vilniaus gyventojų sukėlė didelį rezonansą“.

Prokuroras pareikalavo, kad savivaldybė pašalintų esamas kliūtis – stulpelius, gėlių klombas, atitvarus, lauko kavinių inventorių ir pan., – trukdančias judėti priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo automobiliams Vilniaus senamiestyje ir kitose Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos nurodytose vietose.

Pranešime nurodoma, kad esamos kliūtys pažeidžia pagrindinius gaisrinės saugos reikalavimus bei bendrąsias gaisrinės saugos taisykles.

Prokuroras nutarimu taip pat įspėjo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorių nedaryti teisės pažeidimų ir neišduoti leidimų lauko kavinių veiklai, jeigu tokia vykdoma veikla būtų pažeidžiami priešgaisriniai reikalavimai.

Tyrimo dėl galimo viešojo intereso pažeidimo metu prokuroras taip pat nustatė, kad Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija nevykdė priežiūros, neatliko rekonstruojamų gatvių statybos darbų patikrinimo.

Viešąjį interesą ginantis prokuroras pareikalavo iš Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos spręsti dėl priemonių teisės pažeidimams pašalinti, tai yra atlikti konkrečių 17 gatvių pertvarkymo darbų teisinį vertinimą.

Nurodyta įvertinti atliktų, atliekamų ar planuojamų atlikti darbų apimtis bei jų teisėtumą, atlikti projektinių sprendinių bei vadovaujantis jais išduotų statybą leidžiančių dokumentų teisėtumo, statybos užbaigimo proceso teisinį vertinimą.

Vilniaus miesto savivaldybė ėmėsi pertvarkyti sostinės gatves, siaurindama važiuojamąją dalį ir didesnį dėmesį skiriant pėstiesiems ir dviratininkams, eismo saugumui, želdynams.

5 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top