Provokacijos anatomija

Prieš keletą dienų „dienraščių lyderis“ paskelbė informaciją, kad trys skalūnų priešininkai iš sambūrio „Būkime vieningi“ išsiuntė laišką Rusijos ir Baltarusijos prezidentams prašydami pagalbos kovoje su kompanija „Chevron“.

„Lietuvos rytas“, „Vakarų ekspresas“ ir kiti leidiniai perspausdino šį kreipimąsi su antraštėmis „Kovotojai su skalūnais šaukiasi V.Putino ir A.Lukašenkos pagalbos“, „Žygaičių bendruomenė kreipėsi į Rusijos ir Baltarusijos prezidentus“, „Žygaičių bendruomenė nenori kalbėtis su „Chevron“, kreipėsi į Rusijos ir Baltarusijos prezidentus“.

Žygaičių bendruomenės pirmininkas Jonas Nairanauskas išplatintame pareiškime visos bendruomenės vardu kategoriškai atsiribojo nuo šio melagingo pranešimo ir pareikalavo visus informacinius leidinius, paskelbusius nepatikrintą ir melagingą informaciją, skubiai išspausdinti jos paneigimą.

Trys žemaičiai nesuvokė, ką daro, ar vis dėlto viskas kur kas paprasčiau?

Pamačius čekį kyla keletas klausimų ir… daug kas ima aiškėti. Pirma, publikacijose teigiama, kad laišką išsiuntė Žygaičių bendruomenė, tačiau čekyje nėra jokių užrašų, kad laišką siunčia Žygaičių bendruomenė. Antra, laiškas išsiųstas iš Klaipėdos – kodėl? Važiuoti 100 km iš Žygaičių į Klaipėdą išsiųsti laiško, kai iki Tauragės – 20 km, išties keistas sprendimas. Juk jei norėta slaptumo, daug patogiau kirsti sieną ir išsiųsti laišką iš Kaliningrado srities – ir greičiau, ir jokia žiniasklaida nesužinos. Trečia, kas tą čekį nufotografavo – pašto darbuotoja ar tas, kuris siuntė? Bet kuriuo atveju – toks čekis skirtas siuntėjui. Ir koks poreikis išsiuntus laišką čekį siųsti žiniasklaidai? Ketvirta, čekis išspausdintas 2013 m. rugpjūčio 26 d. 13.19 val. – pirmasis straipsnis apie šį laišką pasirodė neilgai trukus, nepatikrintą žinią paskelbė dar keli portalai, o vakare šis „tarptautinis“ įvykis jau buvo aptarinėjamas per televizijos laidas. Stebuklai ne kitaip… Kitą dieną laiškas komentuojamas Baltarusijos žiniasklaidoje, taip pat pateikiama jo kopija – stebėtinai operatyviai.

Ir paskutinis klausimas – kuri versija jums atrodo įtikinamesnė: VSD norėjo sukompromituoti skalūnų dujų priešininkus ar VSD pražioplino antilietuviškų elementų ardomąją veiklą?

Čekis:

Siūlome keletą kaip niekad operatyvios ir dėmesingos žiniasklaidos publikacijų:

„Vakarų ekspresas“

„Lietuvos rytas“

„Respublika“

L24.lt

Tiesos.lt
P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top