PSO paskyrė „translyčių“ aktyvistus į komisiją, reglamentuojančią vaikų sveikatos priežiūrą

PSO sprendime leisti translyčių aktyvistams užvaldyti šią instituciją neatsižvelgiama į naujausias išvadas dėl vadinamosios „lytį patvirtinančios priežiūros“, kuri numato sterilizuojančio hormoninio gydymo ir žalojančių operacijų tiekimo vaikams mažinimą.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) suteikė translyčių aktyvistams daugumą pasaulinėje sveikatos komisijoje, atsakingoje už pasaulinės politikos, susijusios su vaikų gydymu, nustatymą.

Šiai grupei, vadinamai Gairių kūrimo grupe (angl. Guideline Development Group, GDG), pavesta parengti visuotines vadinamosios „lytį patvirtinančios priežiūros“ gaires.

Pasak Stelos O‘Mali (Stella O’Malley), psichoterapeutės ir genderizmą kritikuojančios grupės Genspect vykdomosios direktorės, tikėtina, kad ekspertų grupė, neatsižvelgdama į mokslinius ir ekspertinius patarimus, vykdys savo darbotvarkę.

„PSO daro prielaidą, kad lyčiai palankus požiūris yra vienintelė išeitis, ir taip atmeta įprastinę psichoterapiją“.

Kritikai sukritikavo komisijos narių atranką, nes kai kurie iš atrinktųjų linkę leisti taip vadinamą „lytį patvirtinantį“ gydymą taikyti vos 13 metų vaikams. Pusė komisijos narių neturi medicininio išsilavinimo. Kaip pažymi O’Mali, „PSO ekspertų grupę daugiausia sudaro socialinio teisingumo ir žmogaus teisių teisininkai, kurie mano, kad lytį patvirtinantis požiūris yra vienintelė išeitis“.

„Tai siauro mąstymo ir labai šališkas požiūris,“ – tęsė O’Mali. „PSO daro didelę klaidą; ji turėtų sustabdyti šį procesą ir pasitarti su daugeliu specialistų, kurie laikosi skirtingų požiūrių“.

Nėra įrodymų, kad tai „priežiūra“

PSO sprendimas leisti translyčių aktyvistams užvaldyti šią instituciją ignoruoja naujausias išvadas apie vadinamąją lyties patvirtinimo priežiūrą – tokių aktyvistų vartojamą terminą, apibūdinantį „saviidentifikacijos“ skatinimą, numatantį sterilizuojančio hormoninio gydymo ir žalojančių operacijų vaikams teikimo palengvinimą.

Tačiau, remiantis naujausiais duomenimis, toks požiūris nėra nei priežiūra, nei lyties patvirtinimas, o greičiau atvirkščiai – jis normalizuoja plačiai paplitusią žalą darančią politiką. Šių komisijos narių atrankos šališkumas yra reikšmingas, nes atspindi tą patį tyčinį šališkumą, kuris pastebimas propaguojant jų palaikomą gydymą.

Europos moksliniai tyrimai paneigė idėją, kad „lytį patvirtinanti priežiūra“ mažina žalą vaikams, pradedant 2018 m. Suomijoje paskelbtu straipsniu, kuriame teigiama, kad „didžiosios daugumos vaikų, turinčių lyties disforiją, t. y. apie 80 proc., ši disforija išnyksta savaime, jei jie paliekami natūraliai bręsti“.

Po šio tyrimo buvo atliktas nacionalinis tyrimas, o 2020 m. Suomijos COHERE iniciatyva nustatė, kad visą „priežiūrą dėl lyties“ reikėtų atidėti iki pilnametystės.

Eksperimentai“ su vaikais

Šis dokumentas, paskelbtas Suomijos nacionalinės sveikatos priežiūros tarnybos, paskatino peržiūrėti „lytį patvirtinančią priežiūrą“ Jungtinėje Karalystėje ir Nyderlanduose, nes nebuvo jokių įrodymų, patvirtinančių deklaruojamą „eksperimentų“ su vaikais naudą. Jame padaryta išvada:

Atsižvelgiant į turimus įrodymus, lyties keitimas nepilnamečiams yra eksperimentinė praktika.

Kaip 2023 m. birželį pranešė LifeSiteNews, Jungtinę Karalystę peržiūrėti šią eksperimentinę praktiką paskatino tai, kad nėra jokių įrodymų, pagrindžiančių „lytį patvirtinančią priežiūrą,“ kuri, priešingai, sukelia žalą visam gyvenimui.

Šį žingsnį griežtai kritikavo valdininkai ir šios srities ekspertai.

Ideologinis užvaldymas

Kaip teigia vienas kritikas iš Jungtinės Karalystės, PSO sprendimas propaguoti vaikų žalojimą kaip visuomenės sveikatos politiką yra nulemtas „ideologinio užvaldymo“ ir juo sustiprinama aktyvistų įtaka medicinos ir psichikos sveikatos specialistų įrodymams.

Nepriklausomas žurnalistas Džeimsas Esesas (James Esses), fiksuojantis ideologinį visuomenės ir jos institucijų užvaldymą, paskelbė protesto laišką, adresuotą PSO. Jį parašė Mąslūs terapeutai (angl. – Thoughtful Therapists) – Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi „konsultantų, klinikinių psichologų ir psichoterapeutų iš visos Jungtinės Karalystės ir Airijos grupė, kuriai rūpi lytinės tapatybės ideologijos poveikis vaikams ir jaunimui“.

Jų veikla prasidėjo organizuojantis prieš Didžiosios Britanijos profesinio konsultavimo organizacijų „užgrobimą,“ kurį „įvykdė neatsakingas aktyvistų tinklas“.

Ši psichikos sveikatos specialistų grupė vieningai priešinasi PSO ekspertų grupės aktyvistų siekiams normalizuoti nekontroliuojamą hormonų ir chirurginių operacijų prieinamumą 13 metų vaikams.

Prie jų prisijungė ir pagrindinė Jungtinių Tautų smurto prieš moteris ir mergaites ekspertė, prieštaraujanti naujajai PSO ekspertų grupei, pavadintai Lyčių lygybės gairių grupe.

Rym Aseilem (Reem Alsalem) teigia, kad PSO, skatindama vadinamąją „saviidentifikavimo“ politiką, kuriai pritaria GDG grupė, kelia pavojų moterų „orumui, saugumui ir apsaugai”.

Ji tvirtina, kad juridinėsės teisės vaikams ir vyrams tiesiog „identifikuotis“ kaip moterims skatinimas yra vienas iš stiprių ideologinių šios grupės šališkumo aspektų.

„Dauguma Gairių rengimo grupės (GDG) narių aiškiai laikosi tvirtos ir vienpusiškos nuomonės, kad reikia skatinti hormoninį lyties keitimą ir teisinį sau prisiskirtos lyties pripažinimą“.

Kilus pasipiktinimui dėl GDG grupės, Įrodymais pagrįstos lyčių medicinos draugija praneša, kad PSO atsisakė šios grupės vaidmens rengiant rekomendacijas dėl vaikų „tranzito“. Pasitraukus vienam nariui, PSO keičia veiklos kryptį dėl visuomenės spaudimo.

Šaltinis: lifesitenews.com

3 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top