Putinas kviečia savo tėvų armiją: Rusija mobilizuoja 70-mečius, ruošdama naujam mūšiui Ukrainos kare 100 000 vyrų

Rusija iki dešimties metų padidino maksimalų savo karių amžių, nes ruošia dar 100 000 vyrų naujam mūšiui Ukrainoje.

Vladimiras Putinas formuoja naujas karių pajėgas, skirtas pulti Kupjansko apylinkes šiauriniame Ukrainos fronto sektoriuje, tikina kariuomenės vadai Kijeve.

Pagal neseniai patvirtintą įstatymą aukščiausią laipsnį turintys rezervistai gali būti pašaukti atgal į tarnybą iki 70 metų, o ne iki 65 metų, kaip anksčiau. Taip pat privalomąją tarnybą atlikę vyrai gali grįžti į kariuomenę iki 55 metų, o ne iki 45 metų.

Tai daroma po to, kai rugsėjo mėn. šimtai tūkstančių vyrų pabėgo iš šalies, V. Putinas be įspėjimo paskelbus mobilizaciją.

Neseniai paskelbtoje ataskaitoje atskleista, kad nuo karo Ukrainoje pradžios žuvo mažiausiai 47 000 Rusijos karių, o gimstamumas yra mažiausias per pastaruosius 23 metus. Tai labai panašu į  6 000 karių, žuvusių per dešimtmetį trukusį Rusijos ir Afganistano karą.

Ukrainos kariuomenės atstovas spaudai pulkininkas Serhijus Čerevatis sakė, kad Rusija įsakė buvusiems “Storm-Z” batalionams ruoštis mūšiui ir per dieną aplink Kupianską iššaudo daugiau kaip 500 sviedinių.

Rusijos naujienų agentūros teigė, kad jų pajėgos pasistūmėjo apie kilometrą Kupjansko link. Nuo kontrpuolimo prieš Rusiją pradžios Kijevo retorika sušvelnėjo, vadai dabar užsimena apie “lėtą, bet nuolatinę” pažangą prieš užpuolikus, o ne apie žaibišką veržimąsi Azovo jūros link.

Balandžio mėn. paaiškėjo, kad V. Putinas planuoja griežčiau kovoti su šaukimo į kariuomenę vengiančiais asmenimis, sukurdamas naują skaitmeninę šaukimo į kariuomenę sistemą.

Šiuo metu šaukimo į kariuomenę pranešimai Rusijoje turi būti įteikiami asmeniškai, o daugelis rusų vyrų sugebėjo išvengti prievolės atsisakydami pasiimti šaukimo į kariuomenę įsakymus ir pabėgdami iš šalies.

Praėjusį mėnesį V. Putinas išreiškė palaikymą Rusijos kariuomenei ir saugumo tarnyboms, sakydamas, kad jos sustabdė pilietinį karą, kai “Vagnerio” samdiniai sukilo ir žygiavo į Maskvą, ir tylos minute pagerbė per trumpą susirėmimą žuvusius žmones. Kreipdamasis į maždaug 2 500 Rusijos saugumo pajėgų bei Nacionalinės gvardijos ir karinių dalinių narius, jis sakė, kad žmonės ir ginkluotosios pajėgos kartu pasipriešino sukilėlių samdiniams.

Kadenciją baigiantis Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Benas Wallace’as vakar nurodė, kad žuvusių ar sužeistų rusų aukų skaičius siekia iki ketvirčio milijono. Tony Blair instituto organizuotoje konferencijoje “Britanijos ateitis” jis sakė: “Aukų skaičius yra siaubingas.

Būtų neteisinga sakyti, kad žuvusių ar sužeistų rusų yra mažiau nei 230-250 tūkst. J. Wallace’as palygino šį skaičių su 15 000 Rusijos karių, žuvusių Afganistane 1979-1989 metais, sakydamas: “Taip mąsto V. Putinas”. Jo komentarai vakar pasirodė Ukrainai pareiškus, kad jos pajėgos numušė Rusijos bepiločius lėktuvus ir sparnuotąsias raketas, nukreiptas į Juodosios jūros Odesos uostą. Maskva pripažino, kad tai buvo jos atsakomoji ataka už išpuolį, per kurį buvo sugadintas tiltas į Krymo pusiasalį.

Kijevo pietinė vadovybė teigė, kad rusai pirmiausia siekė susilpninti Ukrainos priešlėktuvinę gynybą paleisdami 25 sprogstančius bepiločius lėktuvus, o paskui į Odesą nukreipė šešias sparnuotąsias raketas “Kalibr”. Ir  pridūrė, kad visas šešias raketas ir bepiločius lėktuvus numušė Odesos regiono ir kitų pietinių vietovių priešlėktuvinė gynyba.

Tuo metu V. Putino sveikatos apsaugos ministras vakar pareiškė, kad Rusijos moterų pareiga yra teikti pirmenybę vaikų gimdymui, o ne mokymuisi ar karjerai. Tai gali būti ženklas, kad Rusijai būtina didinti  vaikų gimstamumą.

Šaltinis: dailymail.co.uk

3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
42 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
42
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top