Putinas pareiškė naujas užuominas apie raudonąsias linijas Ukrainos kare

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį „netiesiogiai nurodė“, kad Ukraina, naudodama Vakarų ginklus smogti taikiniams Rusijos teritorijoje, neperžengia Rusijos „raudonosios linijos“, teigia Karinių tyrimų institutas (ISW).

Nuo pat V. Putino invazijos į Ukrainą pradžios 2022 m. vasarį Rusijos pareigūnai kalbėjo apie vadinamųjų raudonųjų linijų peržengimą, kuris lemtų konflikto eskalavimą. Kremlius net yra užsiminęs, kad kilus egzistencinei grėsmei Rusijai būtų imtasi branduolinių veiksmų.

Neseniai Jungtinės Valstijos paskelbė, kad Kijevui dabar leidžiama naudoti amerikietiškus ginklus smūgiams į Rusijos teritoriją, o tai, daugelio karo analitikų nuomone, yra V. Putino raudonosios linijos peržengimas. Tačiau penktadienį paskelbtame karo vertinime ISW teigė, kad V. Putinas užsiminė, jog smūgiai Vakarų ginklais į Rusijos teritoriją neprivers jo panaudoti branduolinių ginklų.

Remdamasi Rusijos vadovo komentarais, išsakytais Sankt Peterburgo tarptautiniame ekonomikos forume (SPIEF), ISW teigė: V. Putinas pareiškė, kad pagal Rusijos branduolinę doktriną Rusija branduolinius ginklus gali naudoti tik „išimtiniais atvejais“, kai kyla grėsmė Rusijos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui.

ISW tęsė: V. Putinas pareiškė, kad, jo manymu, tokio „išskirtinio“ atvejo nebuvo, todėl „nėra tokio poreikio“ Rusijai panaudoti branduolinius ginklus.

JAV analitinis centras pažymėjo, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos neseniai smogė taikiniams Rusijos pasienio Belgorodo regione JAV suteiktomis didelio judrumo artilerijos raketų sistemomis (HIMARS), naudodamos GMLRS valdomos daugkartinio paleidimo raketų sistemos (GMLRS) raketas.

„Birželio 7 d. V. Putino pareiškimas yra reikšmingas retorinis posūkis, atsižvelgiant į tai, kad V. Putinas ir kiti Kremliaus pareigūnai anksčiau grasino panaudoti Rusijos branduolinį ginklą, jei Vakarų valstybės leistų Ukrainai smogti į Rusijos teritoriją su Vakarų tiekiamais ginklais“, – teigė ISW.

Analitinis centras pridūrė, kad konflikto metu buvo keletas atvejų, kai Ukraina ir jos Vakarų sąjungininkės ėmėsi veiksmų, kurie, remiantis ankstesniais Kremliaus pareiškimais, peržengė raudonąsias linijas. Kai kurie iš tokių pavyzdžių – sąjungininkai suteikė Ukrainai tolimojo nuotolio raketų, modernių tankų ir naikintuvų F-16. (Nors Ukraina dar neturi naikintuvų F-16, kelios šalys pažadėjo Kijevui suteikti šiuos lėktuvus, o Ukrainos pilotai mokėsi jais skraidyti).

Atsižvelgdama į tai, kad tokie veiksmai nesukėlė „reikšmingos Rusijos reakcijos“, ISW teigė, kad „daugelis Rusijos „raudonųjų linijų“ greičiausiai yra informacinės operacijos, kuriomis siekiama priversti Vakarus pasisaugoti“.

Newsweek.com

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top