R. Aušrotas. JK Žmogaus teisių ir lygybės komisija: teismai turi ginti ir iš religinių įsitikinimų kylantį požiūrį į homoseksualumą. Ką pasakytų LGKT?

Jungtinės Karalystės Žmogaus teisių ir lygybės komisija (lietuviškosios Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos (LGKT) atitikmuo) pateikė išvadą, kad Lygių galimybių įstatymas (Equality Act) gina žmogaus įsitikinimą, jog biologija apsprendžia, ar žmogus yra vyras ar moteris.

Šią išvadą komisija davė apeliacine tvarka svarstomoje Maya Forstater byloje, kuri prarado darbą po to, kai kritiškai atsiliepė apie translytiškumo ideologiją, o bylą nagrinėjant pirmojoje instancijoje teisėjas išreiškė nuomonę, kad „darbuotojo kritiškos pažiūros į gender ideologiją nėra teisiškai ginamos“.

Komisija pasakė teismui: „Mūsų įsitikinimu, yra svarbu, kad mūsų teismai ir toliau energingai gintų (robustly protect) religijos ir įsitikinimų laisvę“.

„Kaip rodo nacionalinė ir EŽTT praktika, tokia apsauga gali apimti net labai ginčytinas pažiūras, tokias kaip iš religinių įsitikinimų kylantį požiūrį, kad homoseksualumas prieštarauja Dievo valiai ir yra nuodėmingas“, – išvadoje sako komisija.

Man įdomu, ar Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba panašioje situacijoje pasisakytų taip pat?

* * *

Daugiau apie JK Žmogaus teisių ir lygybės komisijos išvadą skaitykite „EHRC: ‘Equality Act protects trans critical beliefs’“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rachelė

na, britai laisva tauta, o Jun gtinė Karalystė laisva šalis ir tų dalykų nereikia painioti su tam tikromis civilizacinių pakraščių teritorijomis, jų institucijomis ir čiabuviais gyventojais. Reikia atsiminti klasikinę britų frazę: prieš įstatymą lygūs visi, bet ne visų lygios teisės.

Žodžio laisvė...

>>>Rachele,
atsiprašyk Lietuvos žmonių dėl _ …”…nereikia painioti su tam tikromis civilizacinių pakraščių teritorijomis,…”.Chamizmas trykšta iš rachilių burnų.
Pasaulis pilnas neišsivysčiusių roplių.

stasys

Būsiu vėlgi kritiškas .. Jūs dar autoriau paklauskite ką tuo klausimu mano Rusijos Prezidento administracija ir jo teismai . Jaučiu nugara Jus labai greitai surastumete kalba ta tema . Pasisakyti visi turi teisę , ne išimtis ir religiniai įsitikinimai , tik tą nuomone negali elgtis kaip sau nori kitų , kitaip manančių, atžvilgiu . Dažnai žmonės supainioja pareigas (darbo drausmė) su asmenine laisvę.. ‘tinginio filosofija’ .

acha

Tokias išvadas galima daryti tik laisvoje šalyje, o ne ES gubernijose

Žemyna

Ar ir inkvizicijos laužus kūrens?

>Rachelė

Čiabuviai – tos žemės ŠEIMININKAI. Svečių pareiga mandagiai elgtis, jei nori būti ir toliau mielais sveteliais laikomi. T.y., neužgaulioti šeimininkų. O jei svečiams šeimininkai nepatinka – tada tegu nesikankina, te suka namolio. Juk iš tiesų per ilgai viešėti vargina, namolio norisi…

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top