R. Kvietkevičius-Sadauskas propaguoja Lietuvoje V. Janukovyčiaus ir R. Malinausko režimą

Atrodo, kad Druskininkų merui Ričardui Malinauskui pavyko sėkmingai indoktrinuoti buvusį maištingą žurnalistą Romą Kvietkevičių-Sadauską, kuris pastaruoju metu atkakliai ragina arogantišką Lietuvos valdžią eiti iki galo buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus keliu – ryžtingai paminti Konstituciją ir politines piliečių teises.

Tiesos.lt siūlo skaitytojams susipažinti su neapykantos Lietuvos Konstitucijai ir laisvai tautai persmelktu propagandiniu pono R. Kvietkevičiaus-Sadausko tekstu.

* * *

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Minios gebėjimai – smarkiai pervertinti

lrytas.lt

Pirmadienį savo Nepriklausomybės dieną atšventusios Estijos trispalvės apatinėje dalyje esanti balta spalva reiškia, kad ten buvo žemė, bet ją estai pardavė užsieniečiams ir nieko nebeliko, todėl dabar tuščia.

Juoda spalva per vidurį, žinoma, reiškia beviltiškai sunkų gyvenimą su euru vietoje tautinės valiutos, o mėlyna viršuje – Europos Sąjungos priespaudą. Ar dar nepaminėjau, kad ta mėlyna – tai beveik žydra. Na, juk patys supratote.

Visokie ten liberalai, konservatoriai ir netgi keli socialdemokratai apie Estiją mėgsta kalbėti kaip apie sektiną pavyzdį lietuviams, bet tik rusiškos televizijos papasakoja, jog visi estai dirba Suomijoje, o namo grįžta tik savaitgaliais, kad galėtų nusipirkti pigios iš Rusijos atvežtos degtinės ir paskandinti joje savo skausmą dėl beveik prieš ketvirtį amžiaus sugriautos Sovietų sąjungos.

Kiekvieną kartą keliaudamas po Estiją stebėdavausi, kad sovietinės okupacijos pėdsakų toje šalyje gerokai mažiau, negu Latvijoje ir ypač Lietuvoje. Pasikeitę net ir maži provincijos miesteliai bei kaimai, kurie, mūsų gėdai, Lietuvoje dar tik kur ne kur naujais stogais ir balto plastiko langais pasigražinę, o bendrą foną sudaro trupantis pilkas šiferis ir pilkos silikato plytos.

„Vėliavoje turi būti nupiešta visa šalies teritorija. Kaip Kipro. Tada negalės parduoti žemės užsieniečiams,“ – sako Vladimiras Laučius.

Galima prisipiešti ir kaimynų žemes – nuo jūrų iki jūrų. Pamatys iškeltą palubėje kur nors plaukimo baseine po dar vienos Rūtos Meilutytės pergalės ir patys geruoju atiduos: „Imkite, berods, čia jūs kažką pametėt.“

Kai politikai nori suvaržyti žmogaus teises, pavyzdžiui, teisę laisvai disponuoti savo nuosavybe, jie bando žemės ūkio paskirties sklypą paversti sakraliniu simboliu ir traukia iš mūsų archetipų rūsio apipelijusius baudžiavos laikų mitus, kuriais valstietis buvo ideologiškai ir teisiškai pririštas prie dvaro jam suteikto sklypo.

Juk ne šiaip sau patys karščiausi referendumo dėl žemės nuosavybės teisių apribojimo šalininkai tiek daug kalba ir apie emigracijos stabdymą. O dabar ir pradeda dar vieno referendumo – šįkart dėl euro atsisakymo – iniciatyvą. Nes išstojus iš Europos Sąjungos galimybių legaliai emigruoti ir laikinai išvykti padirbėti arba studijuoti tiesiog nebeliks.

Užtat atsisakius euro ir netgi atrišus nuo jo litą bus galima vienu mostu tesėti visus populistinius pažadus minimalią algą didinti iki 1509 litų, o pensijas – prieš kiekvienus rinkimus. Nes atrištų litų bus galima prispausdinti kiek tik jiems reikės.

Manau, kad Arkadijus Vinokuras, rašydamas, jog „bet koks bandymas vengti referendumo sutelks gatvę, o jos manipuliatoriams suteiks auksinę galimybę kalti sau politinį kapitalą“, pervertina jų gebėjimus. Jei ir sutelks, tai ne daugiau, negu sutelkė kas mėnesį vykstančios Garliavos šturmo metinės arba aną savaitgalį Kėdainiuose, pustuštėje salėje vykęs Žemės gynėjų suvažiavimas.

Galima ramia sąžine jiems pasakyti: referendumo nebus, eikite namo arba dar kur nors. Iškart, žinoma, nenueis, dar pašūkaus, bet niekam tai jau bus neįdomu.

lrytas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top