Radoje buvo paaiškintos Kijevo abejonės dėl Tichanovskajos pereinamosios vyriausybės

Ukrainos Aukščiausiosios Rados Užsienio reikalų komiteto pirmininkas ir „Liaudies tarnas“ frakcijos narys Aleksandras Merežko paaiškino, kad Ukraina nepripažins taip vadinamo Baltarusijos Jungtinio pereinamojo kabineto, vadovaujamo buvusios kandidatės į prezidentus Svetlanos Tichanovskajos, dėl abejonių, kurias kelia politinė opozicijos narės pozicija.

Apie tai jis papasakojo savo komentare Laisvės radijui, rašo „Europos tiesa“ (Европейская правда).

„Tichanovskajos pozicija Rusijos ir Putino atžvilgiu nepakankamai aiški. Ji lyg bijo pavadinti dalykus tikraisiais vardais. Pavyzdžiui, aiškiai pasakyti, kad Rusija yra valstybė – teroristė, agresorė ir Baltarusijos liaudies priešas. Be to, jos aplinkoje yra abejones keliančių žmonių. Ji taip pat skelbė pareiškimus, susijusius su Ukraina, kurie Ukrainoje nebuvo suprantami,“ – sakė Merežko. Deputatas pridūrė, kad legitimiu Baltarusijos atstovu, su kuriuo Kijevas galėtų kalbėtis, galėtų tapti Kalinausko vardo pulkas Ukrainos ginkluotųjų pajėgų sudėtyje.

Pasak Merežko, pulkas savo veiksmais fronte įrodė, kad laikosi Ukrainą remiančios pozicijos ir turi autoritetą tarp Baltarusijos opozicijos atstovų.

Rugpjūčio mėnesį Svetlana Tichanovskaja pranešė apie Baltarusijos Jungtinio pereinamojo komiteto įkūrimą. Neseniai ji pasiūlė Ukrainai užmegzti diplomatinius santykius su jos pereinamuoju kabinetu.

„Europos tiesa“ paskelbė liaudies deputato nuo partijos „Liaudies tarnas“ Bogdano Jaremenkos skiltį „Kitokia Baltarusija: kokia turi tapti Kijevo politika ir su kuo kalbėtis.“ Joje siūloma ir toliau susilaikyti nuo kontaktų su Svetlana Tichanovskaja ir jos pereinamąja vyriausybe. Vietoj to siūloma kurti alternatyvią platformą, skirtą Baltarusijos opozicijos vienijimui, remiantis Kosto Kalinausko pulku. „Europos tiesos“ redaktorius Jurijus Pančenko, kuris yra Baltarusijos reikalų specialistas, paruošė skiltį – atsakymą „Nereikalingas sąjungininkas: kam Kijevui skaldyti Baltarusijos opoziciją.“

Šaltinis: pravda.com.ua

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top