Raimondas Kuodis: Dujų terminalas – politinė, bet ne ekonominė pergalė

„Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas yra ekonomiškai neefektyvi politinė pergalė, Lietuvai apskritai vertėtų atsisakyti dujų“, – tokią poziciją LRT Radijo laidoje „Lietuvos diena“ išdėstė Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis.

„Turime didelį terminalą, „Gazprom“ tiekimo alternatyvas. Gali atsitikti taip, kad Lietuvai reikės maždaug pusės milijardo kubinių metrų dujų per metus, o infrastruktūros turėsime dešimčiai milijardų […] ir nežinosime, ką su ja veikti“, – kalbėjo R. Kuodis.

Pasak R. Kuodžio, toks SGD terminalas yra ne ekonominis, o politinis laimėjimas. Lietuva laimėtų, jei palaipsniui išvis atsisakytų iškastinio kuro.

„Politikai visai kitaip mąsto. Jiems svarbu pasitiesti žemėlapį, paišyti kažkokias fronto linijas: čia – rusai, čia – Vakarai. Jie net nemąsto, kiek tos strėlytės kainuoja, reikia jų ar ne. Jiems svarbu maksimizuoti investicijas, kad galėtų nuvažiuoti, perkirpti juosteles. Terminalas yra tarpinė politinė pergalė, bet tikrasis Lietuvos kelias yra palaipsniui atsisakyti iškastinio kuro naudojimo. Ta kryptimi eina ir toliaregiškiau žiūri Skandinavija. Visa kita yra išvestiniai klausimai ir išvestinės problemos“, – sakė R.Kuodis.

R.Kuodis įsitikinęs: žmonėms reikia šilumos, šviesos, mobilumo, o ne dujų – dujos tėra vienas iš būdų šiems dalykams gauti.

Ekonomisto teigimu, jei namai būtų efektyviai apšiltinti, o likusi reikalinga šiluma išgaunama iš biokuro, būtų galima ir visai išsilaisvinti nuo dujų. Elektrą būtų galima gaminti ir kitais būdais, be to, importuoti, esant reikalui, būtų galima paleisti ir Lietuvos elektrinę.

Viso laidos įrašo klausykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
nesupranta Kuodis komunistų politikos

svarbiausia – garantuoti labai dideli otkatai iš energetikos.
viską užmokės lietuviai.

Taigi

Kam tos ekonominės pergalės, Lietuvos beretes patenkina tik politinės.

Ryt'as

Kuo didesnis laivas, tuo didesni „otkatai”.
Nu,atplaukė laivas ,nu ir ką ,o kad pagal dujų kiekį
ant kranto nera reikalingų vamzdžių – beveik visi tyli.
Ar per Kuršių marių dugną pumpuos į pamario pievas ?
Blondinė džiaugiasi – „užteks visai pribaltikai”.
Tik kad estai ir latviai viską savo turi . Šitų dujų jiems
nereikės , kaip ir sumautos atominės vizijos.

Anikė

Dar vienas besmegenių monstras mums užkrautas ant varganų pečių.Dabar vandenį
taupydami prausiamės iš puoduko,gersime arbatą šaltu vandeniu užpiltą.Mes taupūs.skaičiuojame kiekvieną centą,nes „šventosios karvės” mėgsta išlaidauti ir stebinti pasaulį savo beprotiškais sprendimais.

Gerda

Teisingai, nes dabar \\\grybauskaitė su konservatoriais iškėlę šūkį „Nepriklausomybė kainuoja” lenktyniaudami tuoj puls statyt atominę ir dar visokias nesąmones, kad tik būt pirmiems

Gerda

Tarp kitko… lenkai šiais metais pasistatė SGD terminalą netoli Štetino, jiems ir Europa padėjo.Ir iš vis Europoje yra apie 60 SGD terminalų, kažin kaip įlįs į tą konkurenciją mūsų ,kai esame tokie pasipūtę.

ruta

Ar galima Lietuvos korumpuota valdzia prileisti prie milijardiniu projektu ?Kur tik pasisuka Lietuvos politikai , ten zlunga visi projektai , nes godumas nesvetiskas .Neziurima nei rentabilumo/ naudos/, nei zalos aplinkai , nei savo -valstybes- pilieciu galiu dar uzsikrauti sau ant kupros finansinius isipareigojimus , jau ir taip prisiskoline 60 milijardu .Ir viskas tam , kad pasipuikuoti savo infantilumu , kad ES dviveidiskai paspaustu ranka , uzkabintu ordina -‘pakazucha’ , kaip prie sovietu .Dar net nezinome kokia bus galutine duju kaina , bet jau dziaugemes , kaip papuasai , gave blizgiu karoliu , britku ziureti .
Vienu is pagrindiniu subrendusios samones mechanizmu , skaitosi kritinis mastimas !Sugebejimas filtruoti info ir atskirti propaganda , populizma , demagogija nuo tikroves !

:-(

Na ir sujudo leninieciai (kiekviena valytoja gali valdyti valstybe). Pamirsot dar paminet ne tik Stetina, bet ir Butinge, zinovai.

Pagarba p.R.Kuodziui

Labai teisingi ir protingi p.R.Kuodzio pastebejimai,kurie musu valdziai labai nepatinka.Saunu,kad dar turim drasiu pilieciu,kurie nebijo tiesiai,sviesiai prabilti .

ha ha

kremliaus troliai saukia „Uraa!” Kuoliui ne atsitiktinai. Juk sis zmogus priklauso Kremliaus isteigtai 1993 m. Rygoj „Euro Baltic Centres of Excellenc” (zr. Juridiceskaja Rosija law.edu.ru) tarybai. O prie R. Sarkino dirbo Lietuvos banke graziai leisdamas komerciniams bankams pusti burbulus, atverdamas kelia mafijiniu banku steigimu, tokiu kaip Snoras, Ukio… Manau, kad jam tikrai tiktu pastatyt paminkla ant Zaliojo tilto:) Juk tiek valstybiniu projektu sugiauta! Vai vai, veienas visgi pavyko! Ir kaip cia taip atsitiko, kad jis praslydo?

Beta t

Nesvarbu ta dujų kaina- ubagai sumokės, bet už tai koks laivo sraigtas!!! net už Puntuką didesnis. 😉

Betai

kaip ubagai mokejom per tuos 25 metus kur kas daugiau. Kone milijonas turejo trauktis is Lietuvos. Pasiziurek i Ukraina. Kaip Holodomoro metu Rusija pasiryzus badu ir salciu numarint Ukraina, kad tik klauptusi pries ja ant keliu. Taip elgiasi tik teroristai.

kamara

Mielas ha ha, kiek gali dirbti Kremliui ir šaukti, kad kiti dirba. Visi, kas tik nori realaus išėjimo iš Maskvos politinės ir ekonominės įtakos yra apšaukiami , kaip antai Čilinskas, Maskvos agentais,troliais ir t.t. jau 2o metų kaip Maskvai sekasi mus sukiršinti, Vieną diena prieisite prie savo melagisčių galo. Kaip Kondratjevui Aukščiausias skirs bausmę,

Beta to 13:08

Niekas nesako, kad terminalo nereikia. Tik kam ta gigantomanija? Ir kur dėsime dujas? Jei latviai iš mūsų dujų pirkti negali net iki 2017-tų metų- juos riboja sutartis su Gazpromu, o estai iš viso kažin ar pirks, jie masto apie bendrą terminalą su Suomija. Lenkai jau pasistatė savo terminalą (už ES lėšas tarp kitko) ir iš mūsų dujas pirktų tik jei jos būtų pigesnės nei rinkoje. Bet kodėl jos turėtų būti pigesnės? Na, užpildysime Latvijos dujų saugyklą, mokėsime jiems už dujų laikymą ir kas iš toliau? Latviai saugyklą plės, siūlo ir mums prisidėti- prisidėsime, užpildysime ir tą, o kas toliau? Laikysime laivą tuščią ir mokėsime už jo nuomą kasdien po pusę milijono, arba, kaip sako ministras Masiulis, gaminsime iš dujų labai… Skaityti daugiau »

Logika

Ačiū autoriui už argumentuotas mintis ir,kad rūpi Lietuva ir žmonių ekonomiškai,logiškai ir pagrįsta saugi ateitis.

123

Pasirodo ir is bezdalu galima sukurti politika ir labai brangia.O Kuodis kaip visada 100 proc.teisus.

AAA

Normaliu atveju, pirmiausiai būna sudaroma ir patvirtinama energetikos strategija, o tada imamasi ją etapais vykdyti. dabar, gi, strategijos tokios nėra, o įgyvendinimas vyksta. Todėl ir gali būti įtarinėjama, kad dujų priėmimo uosto pajėgumai – per dideli, kad prioritetai ir darbų eiliškumas – ne tie.

Kodėl ne lietuviškas

laivo pavadinimas?Ir ko tie rusų povandeniniai laivai trainiojasi po Baltijos jūrą?

Ką reiškia

požymiai NORĖTI: galingiausio reaktoriaus AE, didžiausio ir BRANGIAUSIO SGD, mažiausių MGL, pensijų ir PILIEČIŲ ir t.t. ir pan????????
Manau-atsakau: NORĖTOJAMS iš ne šios „dimensijos” gili DEMENSIJA ne pagal amžių…..

To Kodėl ne lietuviškas       2014-10-28 20:06

O kodėl jis turėtų būti lietuviškas ? Niekas jo nenupirko…Jis ne Lietuvos, jis nuomojamas…už pusę milijono per dieną.2 dienos milijonas ir taip 10 metų.

na va

Turim dideliausia laisve nuskursti.

SSaulius

O kodėl turėtų būti nelietuviškas?Mūsų dalia su chebryte juk taip krykštauja,ir pavadinimas kažkoks keistai lietuviškas:”Inde pindencija”.

durniu laivas
Dzūkija

Dabar prezidentė ir konservatoriai įeis į istoriją – kaip brangiausios aferos organizatoriai…

24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top