Raimondas Kuodis: Kokio teisingumo reikia mūsų visuomenei?

Praėjus 26 metams po Nepriklausomybės atkūrimo, diskusijos apie laisvę ir teisingumą Lietuvoje vis dar yra embriono stadijoje, – taip tvirtino ekonomistas, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis spalio 14 dieną Seime surengtoje konferencijoje „Konservatizmo ir krikščioniškosios demokratijos misija šiuolaikinėje Lietuvoje“.

Prisipažinęs, kad kalbėti apie teisingumą nėra paprasta, R. Kuodis pasiūlė bent jau politikams „susitarti dėl bazinių sąvokų, ypač derantis dėl to, kokioje visuomenėje norime gyventi“. Ekonomisto teigimu, visos partijos galėtų susitarti dėl elementarių dalykų: „kad korupcija yra blogis ir kad Lietuvoje jos smarkiai per daug, kad mokesčių vogimas yra blogai, kad turtėjimas per machinacijas viešuosiuose pirkimuose ar nusiperkant įstatymus yra blogis“.

R. Kuodžio įsitikinimu, „sunkiausiai diskutuoti su visiškais nihilistais, kuriems priklauso dauguma liberalų. Jie teisingumo klausimais dažnai propaguoja visišką reliatyvizmą – esą teisingumo paieškos yra bergždžios. Kad tai komunistuojančių veikėjų užsiėmimas, kad pajamų pasiskirstymas visuomenėje pateisinamas toks, koks jis yra ir panašiai“, – kalbėjo R. Kuodis.

Visą Edgaro Savicko straipsnį skaitykite portale delfi.lt ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top