Raimondas Kuodis: šilumos ūkį turi valdyti valstybė

Ši ekonomisto R. Kuodžio pozicija iš esmės sutampa su Lietuvos Sąrašo programos, siūlomos vilniečiams, nuostatomis.

BNS

Energetikos ministrui bandant aiškintis tikruosius nepriklausomų šilumos gamintojų akcininkus, ekonomistas Raimondas Kuodis pareiškė, kad tai yra „šiek tiek idiotiškas žaidimas“. Pasak jo, šiluma būtų pigiausia tik tuomet, jei šilumos ūkį valdytų viena valstybės valdoma įmonė.

„Šiek tiek idiotiškas žaidimas, žiūrint iš šono, nes iš tikrųjų eilinį kartą mūsų valdžios vyrai kovoja su išvestinėmis problemomis. […] Šilumos ūkis yra pati natūraliausia iš visų galimų monopolijų, kas reiškia, kad iš esmės turi būti pigiausia šiluma, kurią pagamintų viena įmonė ir dar geriausia, kad ji būtų valstybės rankose, nes privačios įmonės Lietuvoje yra labai agresyvios, korumpuoja viską aplink, perkasi įstatymus ir daro įvairius kitokius cirkus, apeidamos reguliavimą. Todėl kryptis turėtų būti ne konkurencija šilumos ūkyje, o planavimas ir geriausia, kad tos įmonės būtų vienaip ar kitaip valstybės“, – interviu LRT radijui sakė Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas R. Kuodis.

Anot jo, dabar Vyriausybė nesprendžia šilumos ūkio problemų.

„Šilumos ūkio įstatyme buvo parašyta, kad superkama šiluma iš kažkokių nepriklausomų šilumos tiekėjų. Ką žodis nepriklausomas reiškia, turbūt, niekas pasakyti negali. Valdžia nereguliuoja jų kainų, todėl jos parduoda tą šilumą truputį pigiau nei esamas šilumos gamintojas“, – kalbėjo R. Kuodis.

R. Kuodis dar 2012 metų pradžioje teigė, kad šilumos ūkį galėtų perimti valstybė. Jis prisiminė, jog prieš daugiau kaip 10 metų šilumos ūkis priklausė tuometinei „Lietuvos energijai“ ir buvo visiškai integruotas į valstybinę energetinę sistemą, tačiau vėliau nesėkme baigėsi eksperimentas, kai tiek elektros, tiek šilumos ūkio bendrovės buvo išskaidytos ir privatizuotos.

Energetikos ministerija trečiadienį pranešė, jog nepriklausomi šilumos gamintojai turėtų atskleisti savo akcininkus, kurie valdo įmones per užsienyje įsteigtas bendroves. Tokiu būdu siekiama išsiaiškinti, ar rinkoje yra neskaidrių susitarimų.

Siekiant sumažinti šildymo kainas, Vyriausybė pernai įpareigojo valstybės valdomą bendrovę „Lietuvos energija“ pertvarkyti šilumos ūkius Vilniuje ir Kaune. Pastaroji netrukus turėtų paskelbti konkurso būdu pasirinktus privačius partnerius.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Įstatymus reikia reguliuoti

kai konstitucija negalioja Lietuvoje, o galioja raudonųjų pedofilų „teisė” tai ir turime ką turime.
jei valdys valstybė – tie patys raudonšikniai pedofilai – tik blogiau bus.

Beta

O Vyriausybės vadovu, bent jau 8-niems metams, Raimundas Kuodis. Pavytume ir pralenktume Estiją. 🙂 🙂 🙂
Tik kaip tai padaryti?
Galvojam galvojam piliečiai, eidami balsuoti. Jei norime atsigauti, nerenkame sisteminių.

joooo

pritariu kad šilumos ūkį turi valdyti valstybė. Plius – vaikus berniukus turi auklėti vyrai kad suformuotų normalų vyrišką mastymą, a tai darželyje berniukai mato moteris, mokykloje moteris – kai užauga galvoja kad jie moterys ir kad turi vadovauti moterys. Rezultatas Lietuvos valdžioje – moterija, valdžios vyrai klauso moterų ir dar sugalvojo kad yra patys moterys ir gali tuoktis vyras su vyru.

Vytautas R.

Tegul šilumos ūkį valdo pats velnias,bet pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją,o ne naujieji Lietuvos buožgalviniai komersantai pagal savavališką ir piratišką socializmo kolchozinę doktriną,atėmusią iš nuosavo buto turėtojo laisvę juo naudotis autonominiai pagal savo protą,o dar už tokią kooperaciją mokėti buožgalviams privalomą kontribuciją. Jumoras,lyg dabar valdo ne valstybė. Makaronų kabinėtojų orkestre kėdžių kaitaliojimas,tai partinių buožgalvių,dar nespėjusių prisiplėšti,pasodinimas prie lovio.

Kolchoznikas iš daugiabučio

Teisingai,kas per valstybinio ir privataus turto prievartinė kooperacija? Kas tai per kooperacinė „laisvės su Chruščiovo vamzdžiu” kapitalistinė sistema ir kaip ji vadinasi?

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top