Raimondas Navickas apie Gegužės 1-ąją, kuri ir vėl galėtų būti net labai prasminga

Su Gegužės 1-ąja su kovos už žmonių, dirbančių samdomą darbą, teises diena, kurios pas mus nešvenčia nei socialdemokratai, nei valstiečiai, nei Darbo partija.

Sveikinu visus tautiečius, dirbančius samdomą darbą Lietuvoje ir kitose pasaulio šalyse.

Kaip ten bebūtu, ši diena yra ypatinga. Ji primena apie tuos liberalius laikus, kai darbo žmonėms teko jėga kovoti už tai, kas nūdienos žmonėms atrodo savaime suprantama: už aštuonių valandų darbo dieną, penkių dienų darbo savaitę, mokamas atostogas, socialinį draudimą, minimalų darbo užmokestį ir pan.

Viso to nebuvo, gerbiamieji, ir atsirado tik dėka tų, kurie to reikalavo ir kovojo už tai. Nebijodami teismų, policijos medinių lazdų, arklių kanopų ir net kulkų!

Tik todėl dabartinis hipsterynas turi galimybę po darbo sėdėti kavinėse bei tūsintis penktadienio vakarais, o ne griūva paslikas į lovą po 12–14 valandų darbo dienos šešias dienas per savaitę.
Deja, kvailesni ar su istorija nesusipažinę žmonės dažnai to nesupranta.

Supras nebent tada, kai situacija su dirbančių žmonių teisėmis vėl bus sugrąžinta į liberaliuosius XX a. pradžios laikus.

Tuomet jie klapsės akimis ir lies nesupratimo ašaras:

– Pala, pala, bet tai kaip čia dabar? Kodėl su manimi taip pasielgė? Taigi laisva rinka, nematoma ranka – juk turėtu būti tik geriau? Kodėl nebegaliu išgyventi iš aštuonių valandų darbo penkis kartus per savaitę? Kodėl esu priverstas darbuotis šešias dienas po 12–14 valandų tam, kad vos galėčiau patenkinti būtiniausius savo poreikius? Kodėl nebegaliu leisti sau pasėdėti Cofe Inne su puodeliu karamelinės latės?

Bet bus vėlu. O juk viskas prasideda būtent nuo Gegužės 1 d. prasmės ir istorijos užmaršties.

Specialiai pasižiūrėjau šios dienos renginius internetuose – jų nėra!

Niekas nešvenčia samdomų darbuotojų kovos už savo teises dienos, kuri yra valstybinė šventė Lietuvoje.

Nei socialdemokratai, nei valstiečiai, nei Darbo partija, nei profesinės sąjungos. Net Paleckiuko Socialistinis darbo frontas, ir tas jokių renginių tokią dieną neorganizuoja.

Kitaip sakant, samdomą darbą dirbančių žmonių nėra kam atstovauti net „šventą“ dieną. Ką gi, paskui nesistebėkite, kai atsidursite laukinio liberalizmo sąlygose.

Vienžo, visus dirbančius samdomą darbą, dar kartą sveikinu su kovos už dirbančiųjų teises diena! Gerai atšvęskite!

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top