Raimondas Navickas. Kodėl jie to nedaro, kodėl laukia Stambulo konvencijos? arba Demagogijos anatomija

Jei Seimo nariai nori ginti moteris nuo smurto, tai kas jiems trukdo priimti atitinkamus įstatymus? Stambulo konvencija tam visiškai nereikalinga [demagogijos anatomija].

Šeštadienis, todėl trumpai:

Logiškai mąstant, nėra nieko keistesnio, nei Seimo nariai, raginantys nedelsiant pasirašyti ir ratifikuoti Stambulo konvenciją. Neva tik taip galima apginti Lietuvos moteris nuo smurto šeimose. Ir jokių kitų nutylėtų tikslų, tos Konvencijos pasirašymu nėra siekiama.

Tik vargšės, artimoje aplinkoje skriaudžiamos moterys! Negi kam gali būti jų negaila? Negi mes kokie akmenširdžiai?

Todėl ir tik todėl valdančios partijos ragina kuo skubiau pasirašyti tą Stambulo konvenciją. Jau kitą dieną po šio iškilmingo akto visos alkoholikų, narkomanų ir šiaip kalėjmščikų užguitos moterėlės išdidžiai atsities, pasiųs velniop tuos smurtautojus ir pradės naują, šviesų savo gyvenimo etapą. Be smurto, vargo ir patriarchalinio seksizmo – eks-smurtautojams tyliai verkiant kamputyje!

Štai kokios magiškos galios dokumentas yra ta Stambulo konvencija!

Tiksliau, tokia ji yra tik pažangios visuomenės fantazijose – realybėje tai tėra tarptautinės sutarties formatas, kuriuo šalys prisiima tam tikrus įsipareigojimus teisėkūros ir teisės taikymo srityse.

Bet palaukite – jeigu viskas susiveda į tam tikrų moteris nuo smurto ginančių teisės aktų priėmimą ir taikymą, tuomet kuriems galams mums reikalinga ta Stambulo konvencija?

Kas trukdo tiems Seimo nariams bei partijoms, kuriems taip rūpi vargšės moterys, be jokių Stambulo konvencijų tiesiog paruošti tas moteris nuo smurto ginančius įstatymo projektus, užregistruoti bei pasiūlyti kolegoms juos priimti?

Kiek man yra žinoma, NIEKAS netrukdo. Tai kodėl tiek metų tie politikai nedaro to, kas realiai padėtų Lietuvos moterims, bet visas jėgas meta į Stambulo konvencijos stūmimą?

O gal tikrai Konvencijoje yra ne tik moterų apsaugos reikalai, bet ir dar kaikas, kas tikrovėje tiems politikams rūpi žymiai daugiau nei moterėlių ašaros? Todėl ir…?

Na, bet nepasiduokime konspirologijai, nors minčių apie tai kyla įvairių.

Grįžtant prie esmės: tai gal vis dėlto visuomenei derėtų pareikalauti iš tų tariamų „moterų nuo smurto gynėjų“ atsakymo į paprastą klausimą:

– Gerbiami Seimo nariai ir partijų lyderiai, kur yra įstatymų projektai, kuriais numatoma apginti moteris? Kodėl jie iki šiol neužregistruoti Seime ir nepateikti svarstymams? Kodėl visuomenė jų nemato?

Man tikrai būtų įdomu susipažinti su tomis stebuklingomis priemonėmis, kurios išgelbės Lietuvos moteris nuo degradavusių vyrų bei asocialių sugyventinių smurtavimo.

Spėju, problema gali būti ta, kad tokie įstatymai, kokius bus norima prastumti po Stambulo konvencijos pasirašymo, tiesiog nepraeitų net pro šio pažangiai-liberalaus Seimo filtrą. Nes realaus moterų teisių gynimo juose gali būti nedaug, o gal ir išvis nebus. Bus kitkas.

Ką bus galima Seime prastumti tik argumentuojant, jog „nėra kitos išeities, taigi Stambulo Konvencija įpareigoja“.

Vienžo, kol kas labai panašu, kad tas plačiai reklamuojamas ir buldozeriu stumiamas Stambulo konvencijos pasirašymas tėra įžūliai demagoginis būdas apgaule įbrukti tokius įstatymus, kokių neįmanoma prastumti esamomis teisėkūros ir visuomenės nusistatymo sąlygomis.

Kitokios funkcijos ta Stambulo konvencija neturi. Nes suverenios Lietuvos Seimas gali priiminėti kokius tik nori įstatymus, neprieštaraujančius Konstitucijai – ir Seimo narių darbas yra tuos įstatymus rengti.

Kodėl jie to nedaro, kodėl laukia Stambulo konvencijos?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

Taiklus pastebėjimai . Vienok autoriau kas gi trukdo NS imtis priemonių ir pasiūlyti alternatyva tai Stambulo konvencijai , ginant moteris šeimose. O gal žiūrėk diskusijose atsiskleis tie Jūs gąsdinantis postaliniai baubai Stambulo konvencijos. Kritika pajėgi atverti diskusijoms galimybes bet ji negali išspręsti tu nesutarimų ir problemų .Nepatinka Stambulo konvencija ? siūlome savo idėją ir priemones kurios atitiktų šeimos vertybes laikantis Lietuviškos Konstitucijos . Problema netgi ne kuri idėja geresnė , o menkas visuomenės susidomėjimas tokiomis problemomis . Smurtas artimoje aplinkoje , šeimose, nėra suderinamas su krikščioniškomis vertybėmis kurias gina NS , bet ar matome jog ta jauna partija stotų principingai ginti tas vertybes ? Aš bent nematau .Pliurpti niekus, pataikauti protesto aktyvui , vargiai toks kelias gali subrandinti tikrus vaisius… Skaityti daugiau »

Povilas

Tik vieni maži vaikai, beglobiai vaikai,palikti be priežūros.
Šitie gatvės, arba, kaip sako protinio darbo proletarai, šios asfalto gėlės, turėtų susilaukti geresnio gyvenimo.
Mes,ponai prisiekusieji tarėjai, turim jiems padėti.
ir mes, ponai prisiekusieji tarėjai, jiems padėsim.
(Ostapas Benderis).

Oi stasy tu kapšy

Kokių dar iniciatyvų reikia iš NS ar kitų partijų ?Lyg tai iki šiol moteris mušti galima? Ar vaikus? Ar neturime tai draudžiančių įstatymų? Ir ko čia prikaišioji tas ;krikščioniškas vertybes; lyg tai krikščionis yra smurtautojas? Greitai bus ir Lietuvoje vis daugiau ;taikos religijos; atstovų galėsite iš jų mokytis tolerancijos kitatikiams ir pagarbos moterims.

Ar gali

vienas nesveikuojantis ,,priversti šią šalį dirbti LGBT žmonėms”? Visą šalį? Kažkas mums visiems negerai… O jei taip visi vieną dieną tą pačią valandą nusiimtume kaukes? Bet čia ir bėda: tuoj atsirastų ,,gvoltu šaukiančių”, kad tuoj tuoj visi kovidu išmirsim… Bet jei tai stebuklingu būdu įvyktų? Tada visi atsikvošėtų: NEIŠMIRĖM!

Stambulo košmaras

Po Trampo nuvertimo viskas daugmaž jau pasaulyje aišku .Lgbt buldozeris per šalies konstitucijas pajudėjo.Ir stasiams jau neilgai beliko kankintis ir laukti „pasikeičiant”lytį ,operuojant „naujiesiems politiniams daktarams” iš Stambulo ES pažangiosios sąjungos.Ar gali būti didesnis smurtas ir ašaros moteriai motinai,kai vaikas „keičia lytį”?

Al. Ar galiui

Kad tauta nepriverstų valdininkus nusiimti kaukes, kaukių nešiojimą padarė privalomu.

Apie Staselį

Aš taip manau: kuo daugiau dislaikų gauna Stasys, tuo didesnė jo alga. Antraip žmogus tokio briedo nerašinėtų.

štaziui

stazele, turi tu maskolių tau paskirtą trisdešimt rublių. Tai ir šliundrinėji čia, rankioji už kiekvieną pirstelėjimą savo išdraskyta analine anga. O svarbiausia – tavo perdimo viešoje vietoje pasmerkimą. Geras tas analoidinės paleistuvės darbas. Tik pirst – ir trisdešimt rublių. Tik tryst – žiū, jau ir daugiau atiriedės.

Taikli mintis

Tiesiog Seimas pirma priima įstatymus „konvencijos dvasioje”, o po to ir ratifikuoti nebebus problema – liks paprasta rutina… 🙂

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top