Ramūnas Aušrotas. Asmens sveikatos priežiūros specialistų atsakomybės apsauga: kas tai yra ir kodėl tai reikalinga

Yra žmonių, kurie asmenis, nenorinčius skiepytis dėl įsitikinimų ar norinčius pasinaudoti sąžinės prieštaros teise, lengva ranka išgrūstų į visuomenės paribius: norėtų, kad jie būtų atleisti iš darbo, kad būtų apribota jų galimybė tam tikrą darbą dirbti, kad būtų neleista skristi ar važiuoti traukiniais, kad jų vaikų nepriimtų į darželius, numatytų jiems pareigą kompensuoti gydymo išlaidas, prisiteisti iš jų žalą ir t.t., ir t.t.

Taigi, pasakysiu, kad teisė taip neveikia.

Teisė nustato atsakomybę tik už piktavališką elgesį, numato atsakomybę už tyčinį užkėtimą AIDS arba kitomis pavojingomis užkrečiamomis ligomis.

Kalbant apie užkrečiamų ligų valdymą, teisė nustato minimalius saugumo reikalavimus, kurių būtina laikytis. O jei numatytų reikalavimų įgyvendinti ar žalos padarymo išvengti neįmanoma, tai teisė netgi apriboja veikiančiojo asmens atsakomybę.

Tuo tikslu Seime užregistruotas naujas įstatymo projektas, kuris numato medikų ir kitų asmenų, veikiančių asmens sveikatos priežiūroje, atsakomybės apribojimo sąlygas. Pagal jį, medikas, veikiantis ypatingomis aplinkybėmis, yra atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės, jei užkrėtė pacientą ar kolegą Covid ir pastarasis dėl to mirė ar buvo sutrikdyta jo sveikata.

Įstatymo projektas ČIA.

P.S. Veikti ypatingomis aplinkybėms nereiškia veikti taip kaip nori ar bet kaip.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kyla kitas

klausimas,kas staigiai sugalvojo perteklines mirtis dėl negautų gydymo paslaugų paskelbti covidinėmis?Pavyzdfžiui,žmogaus mirties liudijime parašyta,kad jis mirė nuo insulto,ir staigiai jis dabar nurašomas kaip sirgęs covidu?Ar taip daktarai nesikrato sąžinės priekaištų dėl neteikiamų medicinos paslaugų jau beveik metus ir dar daugiau jau labai negražiai atrodo tarptautinėje bendruomenėje?O mirtys ir toliau perteklinės,tai ši valdžia bando gudriai , labai nesąžiningai išsisukti?Ir jau labiausiai neramina,kad tokiame kontekste gydytojai ir toliau galės ramiai sau neteikti planinių paslaugų,nes yra galimybė viską nurašyti covidui,net nemačius paciento.Juk tai kriminaliniai nusikaltimai?

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top