Ramūnas Aušrotas. Grybavimo Lietuvoje ypatumai

Kas bus, jei aš pasiklysiu miške ir nežinodamas kirsiu Lietuvos Respublikos sieną? Bauda, areštas arba laisvės atėmimas.

O kas bus jei aš tyčia nelegaliai pereičiau Lietuvos Respublikos sieną, turėdamas tikslą iš Lietuvos Respublikos teritorijos neteisėtai pereiti į trečiąją valstybę? Nieko.

291 straipsnis. Neteisėtas valstybės sienos perėjimas

1. Tas, kas neteisėtai perėjo Lietuvos Respublikos valstybės sieną,
baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

2. Nuo baudžiamosios atsakomybės pagal šio straipsnio 1 dalį atleidžiamas užsienietis, kuris neteisėtai atvyko į Lietuvos Respubliką turėdamas tikslą pasinaudoti prieglobsčio teise.

3. Užsienietis, kuris padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytą veiką turėdamas tikslą iš Lietuvos Respublikos teritorijos neteisėtai pereiti į trečiąją valstybę, atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal šio straipsnio 1 dalį, jeigu jis nustatyta tvarka išsiunčiamas į valstybę, iš kurios teritorijos neteisėtai perėjo Lietuvos Respublikos valstybės sieną, arba į valstybę, kurios pilietis jis yra.

Šaltinis: infolex.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dzeikas

Tipiskas subine rasytas tautiskas istatymas. Neturetu stebinti, kaip sake Rusijos MP Cernomyrdinas „norejome kaip geriau, o gavosi kaip visada”.
O greiciausiai istatymas(cia tik vienas is daugelio tipisku, pavartykite tautiska KET pries miega – pasijuoksite) parasytas taip, kad butu patogus korumpuotai „teisesaugai” – kaip tau patogiau, taip ir isvartai.
Veikia sis ostatymuks taip: pagauna siena pazeidusi svetimsali, jeigu jis politinio prieglobscio nepraso ipaiso bauda, jeigu tas lochas – susimoka ir ji meta lauk(pasienieciu automobiliu nuveza iki sienos).Jeigu nelochas, siuncia tautiskus pasieniecius velniop ir ji visvien isveza. Na o jeigu reikia prisikabint prie zmogaus , ir susemt, tada arestuojamas ir straipsnis yra uz ka.
Kaip sake nepmanas Kisliarskis „kaip jums geriau”.

stasys

Apie tokius grybavimo ipatumus įstatymas sako , jog įstatymo nežinojimas neatleidžia pareigūnų nuo atsakomybės juos laužant . Va G.Nauseda gal ir pritartų aplamai ‘ partnerystės įstatymui’ ,bet va bėda yra tokia Konstitucija ir ilgus metus jos pagrindu formuota konstitucinė praktika kokia vertybe ką reiškia ar atrodo ir va taip apsisukus jau neišeina nuomoti ranka turint tik savus isitykinimus . Autorius užduoda ne tą klausimą .. įstatymai neinterpretuojami taip kaip veikia jau ilgus metus ir neaiškumų čia nėra .

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top