Ramūnas Aušrotas. JAV Atstovų Rūmai priėmė įstatymą, kuriuo remiamos moterys, patyrusios neplanuotą nėštumą

JAV Atstovų rūmai, kurioje nežymią daugumą turi respublikonai, praeitą savaitę priėmė du įstatymų projektus (Nėščių ir vaikus auginančių moterų bei šeimų rėmimo įstatymą ir Nėščių studenčių teisių įstatymą), kuriais siekiama užtikrinti finansinę parama neplanuotą nėštumą patyrusioms moterims ir šeimoms.

Tai buvo atsakas į JAV Prezidento administracijos politiką, kuria siekiama riboti federalinę finansinę paramą krizinio nėštumo centrams. Anksčiau jie gaudavo finansavimą per TANF (laikinosios paramos nepasiturinčioms šeimoms) programą.

Tačiau praėjusį rudenį Sveikatos ir socialinių paslaugų departamento (HHS) Pagalbos šeimai biuras, Vaikų ir šeimų administracija, pasiūlė taisyklę, pagal kurią valstijos negalėtų naudoti TANF lėšų krizinio nėštumo centrams remti.

Nėščiųjų ir tėvų moterų bei šeimų rėmimo įstatymu siekiama užtikrinti, kad nėščiųjų centrams nebūtų užkirstas kelias gauti šią paramą.

Kaip pastebėjo įstatymą pateikusi Kongreso atstovė Michelle Fischbach, nors buvo deklaruojama, kad reforma reikalinga siekiant užtikrinti, kad TANF lėšos būtų naudojamos numatytiems TANF tikslams, iš tiesų, krizinio nėštumo centrų išbraukimas iš galimų lėšų gavėjų yra politinės darbotvarkės dalis.

„Nėštumo centrai teikia paslaugas ne tik nėščiosioms, bet ir įvairias paslaugas bei paramą motinoms, tėvams ir šeimoms. Nėštumo centrai teikia gydymo, konsultavimo, ultragarso tyrimų, tėvystės ir prenatalinio švietimo paslaugas, sauskelnes, drabužėlius kūdikiams, siuntimus dėl būsto ir transporto ir daug daugiau.“

Pagal Nėščiųjų studentų teisių įstatymą būtų reikalaujama, kad kiekviena aukštojo mokslo įstaiga, dalyvaujanti federalinėse studentų rėmimo programose, pateiktų būsimoms ir studijuojančioms studentėms tam tikrą informaciją apie nėščiųjų teises.

Toje informacijoje turi būti pateiktas bendruomenės ir universiteto išteklių, kuriais galima padėti nėščioms studentėms viso nėštumo metu ir po kūdikio gimimo, sąrašas. Joje taip pat turi būti informacija apie galimybes padėti nėščioms studentėms išnešioti ir pagimdyti vaiką, taip pat informacija apie tai, kaip pateikti skundą dėl diskriminacijos, jei nėščia studentė yra diskriminuojama dėl nėštumo.

„Nėščios moterys universitetuose niekada neturėtų būti verčiamos darytis abortą. Jos turėtų būti palaikomos ir įgalinamos tęsti mokslą ir nėštumą“, – sakė projektą pateikusi respublikonė Ashley Hinson.

Lietuvoje taip pat veikia panašias paslaugas savanorystės pagrindais teikiantis Krizinio nėštumo centras. Savo veikloje jie nuolat susiduria su ideologiniu persekiojimu, pasireiškiančiu bandymais diskredituoti jų dalykinę reputaciją (LRT laida „Spalvos“).

Seimo nario Lino Kukuraičio pasiūlymas Pacientų teisių įstatyme apibrėžti krizinio nėštumo sąvoką ir numatyti pareigą medikams teikti informaciją pacientėms apie galimybę gauti konsultaciją ir pagalbą krizinio nėštumo situacijoje, Sveikatos reikalų komitete, palaikant ideologinėms organizacijoms buvo sėkmingai numarintas.

Šaltinis liveaction.org

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top