Ramūnas Aušrotas. Kur aš tai mačiau? LRT vedamasis, neva demaskuojantis mitus apie Stambulo konvenciją, iliustruotas asociatyvia nuotrauka „Protestas“

Kur aš tai mačiau? Šios dienos LRT vedamasis („Atims vaikus, sukonstruos naujų lyčių ir viskas už ES pinigus: dekonstruoja populiariausius mitus apie Stambulo konvenciją“), kuriame neva demaskuojami mitai susiję su Stambulo konvencija, iliustruotas asociatyvia nuotrauka „Protestas”.

Panašią nuotrauką (iš to paties įvykio) mačiau politinės svetainės openDemocracy.net 2019 m. veiklos ataskaitoje, skiltyje, pristatančioje paruoštas publikacijas, kuriomis siekiama kovoti su organizacijomis, nepritariančiomis seksualinių ir reprodukcinių teisių sklaidai, diskredituojant jas visuomenės akyse kaip neva gaunančias finansavimą iš JAV kraštutinės dešinės ir Rusijos. Tarp tokių seksualinių ir reprodukcinių teisių priešininkų yra įvardintas ir …. Katalikų Bažnyčios organizuotas Pasaulinis šeimų kongresas Veronoje, ir regioninis šeimų susitikimas Ganoje.

Praeitą savaitę keletas nevyriausybinių organizacijų, kurios dar 2020 m. pavasarį pasirašė viešą kreipimąsi į SAM nesutikdamos su sprendimu kompensuoti paauglėms hormoninės spiralės dėjimą, gavo laišką iš šios organizacijos, kuriame informuojama, kad tuo klausimu yra vykdomas žurnalistinis tyrimas. Laiške subtilaus grasinimo forma teigiama, kad buvo susiekta su šias organizacijas rėmusiomis organizacijomis jas informuojant, kad jos rėmė organizacijas, kurios nesutinka su kontracepcijos prieinamumo didinimu, ir kad jų skirtas finansavimas galėjo būti panaudotas tuo tikslu. Tokiu būdu siekiama keršyti už organizacijų išreiškštą pilietinę poziciją.

Sutapimas? Nemanau. LRT jau seniai įsijautė į visuomenės policininko vaidmenį ir siekia visuomenės akyse diskredituoti tas organizacijas, kurios vadovaujasi kriščioniška pasaulėžiūra ir jos dvasioje veikia. Pvz., lapkričio mėnesį LRT portale pasirodė publikacija, kuria neva siekiama įrodyti, kad viena iš tų organizacijų, Laisvos visuomenės institutas, prisidėjo prie abortų uždraudimo Lenkijoje įteisinimo. Vasario mėnesį LRT.lt portale publikuotos dvi laidos „Spalvos“, kuriose bandoma įrodyti, kad Krizinio nėštumo centrai siekia atkalbėti ar priversti moteris nesidaryti aborto.

Labai nenustebsiu, jei po kurio laiko LRT.lt portale pasirodys openDemocracy paruošta publikacija, kurioje neva demaskuojamas užjūrio fondų finansuotas nevyriausybinių organizacijų sąmokslas sužlugdyti kontracepcijos prieinamumą Lietuvoje.

Beje, tarp LRT ir openDemocracy yra vienas skirtumas: openDemocracy yra iš privačių fondų išlaikoma kontora, o štai LRT išlaikome mes. T.y. tie, kurių pažiūros ir įsitikinimai LRT erdvėje sistemingai diskredituojami.

Atkreipiu dėmesį, kad pagal Visuomenės informavimo įstatymą (o taip pat ir geros žurnalistinės etikos normas) viešoji informacija yra nesuderinama su žurnalistinėmis kampanijomis, rengiamomis pagal išankstinius nusistatymus ar tenkinant grupinius, politinius interesus (VIĮ 22 str. 11 d. 1 p.), o teisė turėti įsitikinimus ir juos laisvai reikšti apima ir teisę laisvai veikti savo turimų įsitikinimų pagrindu, nepažeidžiant kitų teisių ir teisėtų interesų.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Įstabus

rūpesčio universalumas. Atrodytų kuriems galams milijardieriams rūpintis mūsų nedidele šalimi. Bet ne – misijų planuose nepamiršti ir mes. Kitaip tariant misija yra visuotine (καθόλου – graikiškai).

Išties

LRT tapo liberalmarksistinės ideologijos sklaidos vienu iš pagrindinių centrų .Deja.Tad,ar Lietuvoje yra politinės jėgos sugebančios iš pagrindų pertvarkyti šią Viešąją įstaigą veiklos turinio ir personalijų atžvilgiu? Panaši padėtis susiklostė ir Lietuvos universitetuose,ypač VU.

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top