Ramūnas Aušrotas. Leiskite pateikti savąją Nacionalinės švietimo agentūros vadovės atsistatydinimo versiją

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) yra strateginis postas, nes jame formuojamas ugdymo turinys.

Valdantieji puikiai žino, jog po 2024 m. Seimo rinkimų Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje šeimininkaus kitas šeimininkas. Juo tikrai bus ne konservatorius.

Todėl skubama užsiimti šį strateginį postą dar iki rinkimų.

2023 m., kai vyko konkursas į NŠA, konservatorių kandidatu į šį postą buvo Trakų vicemeras, konservatorius Jonas Kietavičius. Tačiau jis konkurso nelaimėjo (mano žiniomis, liko antras).

Visi priekaištai, dabar išsakomi Krasauskienei (atnaujintų bendrojo ugdymo programų diegimas, vadovėlių vėlavimas, naujoji brandos egzaminų tvarka (tarpiniai patikrinimai), skambėjo dar prieš 2023 m. rugpjūtį įvykusį konkursą.

Taigi, jau tada galima buvo pasirinkti ne esamą NŠA vadovą, atsakingą už šių dalykų diegimą, bet kitą kandidatą. Bet buvo pasirinkta Krasauskienė. Vadinasi, tiesa slypi kitur.

Iliustravimui, kaip vyksta panašūs dalykai, pateiksiu du pavyzdžius.

Visuomenę supriešinusią Gyvenimo įgūdžių ugdymo programą rengė dr. Daiva Šukytė, Seimo nario, priklausančio TS-LKD frakcijai, Lino Slušnio žmona. Ji tapo šios programos koordinatore žlugus valstiečių švietimo ministrei ir pareigas užėmus chameleonui A. Monkevičiui. O su vyro atėjimu į Seimą gavo politinį stogą programai stumti.

Už šios programos kuravimą Ugdymo turinio departamente buvo atsakingas Mindaugas Požėla. Jis į NŠA atėjo prie Jurgitos Šiugždinienės. Jis yra TS-LKD narys, buvo šios partijos kandidatas į Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narius.

Be politinio užnugario, tiek GĮUP rengimas, tiek įgyvendinimas nebūtų pavykęs.

Kitas pavyzdys: Trakų nacionalinis parkas. Iki šiol jam vadovavo Gintaras Abaravičius, sėkmingai gynęs istorinio parko teritoriją nuo Trakų valdžios norų perbraižyti sklypų ribas siekiant juos prichvatizuoti.

Praeitų metų pabaigoje, pasibaigus TINP direktoriaus kadencijai, naujuoju direktoriumi buvo paskirtas liberalas, buvęs Trakų savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius.

Šiuo metu jis eina Kultūros paveldo departamento (KDP) prie Kultūros ministerijos, kanclerio pareigas. Anksčiau jis dirbo aplinkos viceministru.

Tiek Kultūros ministerijai, tiek Aplinkos ministerijai vadovauja liberalai (S. Kairys ir S. Gentvilas).

D. Kvedaravičiui einant Trakų savivaldybės administracijos vadovo pareigas teismas panaikino du pasirašytus statybų leidimus. Vieną iš jų jis išdavė Seimo nario Artūro Skardžiaus žmonai statyti keturis namus saugomoje teritorijoje.

Lietuvoje daug kalbama apie deep state.

Tačiau iš tikrųjų, tai yra labai paprastas dalykas, politologijoje vadinamas kroinizmu.

Politinio kroinizmo dėka formuojasi politinės oligarchijos struktūros, valdančios Lietuvą.

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top