LR Konstitucija neapibrėžia tokių sąvokų kaip tauta, šeima, žmogus, lytis. Taip yra dėl to, kad kai 1992 m. buvo priimamas pamatinis valstybės ir visuomenės gyvenimo organizavimo dokumentas, šios sąvokos buvo savaime aiškios.
Tačiau jau 2011 m. Konstitucinio Teismo sprendimas dėl Šeimos koncepcijos parodė, kad kai kam tai jau nebėra aišku. Tai buvo pirmas, bet tikrai ne paskutinis Konstitucinio Teismo sprendimas, perrašantis klasikines sąvokas kitu vertybiniu (sic!) rašalu . Protinga numanyti, kad tokio perrašinėjimo ateityje bus daugiau. Kaip ir kreipimųsi į Konstitcinį Teismą išaiškinti žmogaus, lyties, santuokos sąvokas, o iš tiesų – jomis suabejoti.
Ir tuo tikslu į Konstitucinio Teismo teisėjus Seimo daugumos pritarimu, nepaisant keleto senųjų krikdemų pasipriešinimo, kurį gęsinti buvo pavesta jaunąjam kridemui M. Lingei, paskirtas V. Mizaras, nuolat ir sistemingai deklaravęs, kad šias sampratas reikia perrašyti.
Vilniaus socialinis burbulas šiandien švenčia pergalę. Ir juk nieko baisaus nenutiko. Pažiūrėkite, Estija 2014 m. įteisino vienalytes partnerystes, ir nieko baisaus nenutiko.
Tačiau. Per tą laiką kritikų populistine pravardžiuojamos Estijos žmonių partijos palaikymas išaugo nuo 2–3% (2010) iki 20% (2019). Lūžio tašku buvo 2015 m. Estijos parlamento rinkimai, kai ši partija pateko į parlamentą gaudama 7 mandatus. Ir tai neabejotinai lėmė 2014 m. priimtas Partnerystės įstatymas. 2019 m. jie jau gavo 19 (penktadalį) mandatų.
Mane stebina, su kokiu atkaklumu konservatoriai pasirašinėja sau mirties nuosprendžius. Vieną po kito. Kituose rinkimuose neliberalus rinkėjas balsuos už ką nori – valstiečius, Darbo partiją ar ką kita – bet tik ne už juos. O jiems teks pjautis dėl kaulo su dviem liberalų partijoms.
Prisidedu prie Vytauto Sinicos sveikinimų. Sveikinu, konservatoriai.