Ramūnas Aušrotas. Mūsų valdžia netiki, jog mūsų tauta gali atgimti

Seimo darbo grupei darbo rinkos problemoms spręsti pateikus Rekomendacijos dėl ilgalaikės demografijos ir migracijos politikos, viešojoje erdvėje įsiplieskė diskusija apie Lietuvos demografinę būklę. Suskubo pasireikšti ir opozicijos politikai. Nenuostabu, rinkimai artėja.

Čia reiktų pastebėti, jog aistros dėl demografijos užverda periodiškai. Po to kuriam laikui nurimsta. Prognozuoju, kad jos vėl užvirs, kai Lietuvos statistikos departamentas sausio pabaigoje pateiks privalomą pranešimą apie Lietuvos demografinę būklę. Po to vėl kuriam laikui nurims.

Diskusijose pamirštama paminėti du dalykus: pirma, jog J. Džiugelis yra tik iešmininkas. Tai, ką parengė darbo grupė, tik konstatuoja dabartinės Vyriausybės pasirinktą demografinės politikos strategiją. Pagrindiniai sprendimai demografinės politikos srityje buvo užfiksuoti dabartinės  Vyriausybės programoje.

Tačiau nei tada, kai Seime buvo svarstoma Vyriausybės programa, nei praeitų metų pavasarį, kai buvo priiminėjami jai įgyvendinti skirti teisės aktai (Užimtumo įstatymo pakeitimo įstatymas, Užsieniečių teisinės padėties įstatymas), diskusijos apie pasirinktą demografinės politikos kryptį ir jos priemones beveik nevyko.

Nacionalinis susivienijimas buvo pirmasis, kuris ne tik informavo apie toksišką valdančiųjų demografinę politiką, tiek ir įspėjo apie jos pasekmes Lietuvai. Aš pats apie tai pats rašiau praeitų metų balandį. Deja, tuo metu, kai lemtingi sprendimai buvo daromi, gulančių kryžiumi politikų nebuvo. O priimant atitinkamus įstatymų pakeitimus, tam pritarė ir didžioji dalis opozicijos (nuotraukoje).

Dabartinė valstybė pasirinko trumpalaikę, į laikiną problemos sprendimą orientuotą politiką. Kalbant kitaip – agonijos pratęsimą. Straipsnyje rašiau, kad taip yra todėl, kad mūsų valdžia netiki, jog mūsų tauta gali atgimti. Kaip netiki ir dauguma Vakarų pasaulio valstybių.

Beje, tuo netiki ir mūsų Prezidentas. Sveiko gyvenimo trukmės ilginimas, apie kurį kalbėjo jo patarėja I. Segalovičienė, yra tos pačios politikos priemonė, tik etapinė. Kuo ilgesnė sveiko gyvenimo trukmė, tuo ilgesnis darbinis amžius. Neužtikrinus pirmo, nelabai įmanoma užtikrinti antro. Taigi, Prezidentūra viso labo pasakė, jog negalima vežimo statyti prieš arklį. Nieko daugiau.
Nuoroda į mano straipsnį:

https://www.lrt.lt/…/ramunas-ausrotas-multikulturines…

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
O gal

Negali atgimti tas, ko nėra.

Pamastymas

..gali,tik paciam reik noret. Ir isvyt daktariuksti,israsinejusi nuodus

O gal

Įrodyk, kad dabar esame tauta turinti politinę valią. Tautos kalba dar nieko nereiškia, nes be politinės valios ta kalba sunyks taip greitai, kaip nyksta dabar. Daugiau nebelieka požymių. Herbas, himnas, teritorija, teritorijos administradija yra lengviau pašalinami nei kalba ir yra daugiau butaforija apgaulingam įspūdžiui palaikyti. Atsibusi vieną dieną su trans vėliava balkone, 6:00 išklausysi spalvoto internacionalo, perskaitysi homo seimo nutarimą ir nueisi į savivaldybę pabučiuoti Sorošo žiedo. Ir liks tau tik kalba, kuria kiti nekalbės.

Pamastymas

..painioji tautos ir valstybes sampratas.Jei tauta atsipaipalios,susitvarkys ir valstybe.Bent jau teoriskai taip turet buti.Aisku,praktikoj nebutinai,ka ir matom ta 30m..

VaidasVDS

Nacionalinis susivienijimas – tai viena didelė klaida nuo jo užgimimo. Pirma klaida – „Nacionalinis”. Šiais laikais iš karto pasmerktas pralaimėjimui. Jaunimas beveik išimtinai visas multikultūrinis-internacionalinis, su labai mažomis išimtimis. Tai beveik garantija, kad vien pavadinimas lems beveik neįveikiamą žemiausią rinkimų ribą. Nereikėtų to painioti su pagarbos lietuvybei, istorijai, kalbai ir kultūrai išsaugojimu. Tai labai svarbi dalis, bet visgi daugiau istorinė, nei ateities. Vėlgi nereikėtų to painioti su beprotiška nevaldoma migracija iš trečiojo pasaulio šalių, su kuria reikia kovoti. Antra klaida – „susivienijimas”. Čia kas su kuo vienijasi? Radžvilas su Sinica? O kur kiti? Kur Vasiliauskaitė, Rusteika, Vėgėlė, netgi Tomkus su visais jo trūkumais. Nemokate vienytis, tai keiskite bent pavadinimą. Nes geriausiai tiktų – Nacionalinis susiskaldymas arba Nacionalinis atsiskyrimas. O dabar… Skaityti daugiau »

Paskutinį kartą redagavo 15 dienų prieš VaidasVDS
Pamastymas

..sutinku,ex.NS esme.Sukurta dar islikusiu sviesiu protu nusiurbimui,lyg juodoji skyle kosmose.Ka jie sukure ar pasieke…uz teisingu zodziu,tustuma,vakumas.Zmones ta jaucia instinktyviai.Rodiklis,tusti mitingeliai,nors ir tiesa juose skelbiama.NS yra lansbergizmo grimasa.

O gal

Labai gerbiu Aušrotą, nes jis nemala šūdo ir kažkaip apseina be Slava Ukraini, ko nepasakyčiau apie kitus NS veikėjus.

Pamastymas

…kuom jau taip zeidzia tamista tie zodziai..,gal noretai..slava kpss,ar slava rasii….

O gal

Na kiek žinau Slava Ukraini ir atsakymas Herojam Slava atsirado tuo metu kai Geringas buvo Ukrainos vietininkas. Net rankutę iškeldavo. Tačiau Geringas buvo tiek pasipūtęs, kad nekreipė dėmesio į chocholus. Yra manančių, kad vokiečiai pilnai neišnaudojo chocholų neapykantos ir tai buvo viena iš karo pralaimėjimo priežaščių.

Pamastymas

..ka cia fantazuoji.Geringas buvo fricu liuftvafes vyr.vadas.Alkasius ir narkomanas.Dievagojosi,kad joks ruskiu lektuvas neiskris i friclandijos oro erdve.

O gal

Buvo lėktuvų vadas, buvo ir vietininkas Ukrainoje. Teko dirbti kelisdarbus.

Pamastymas

..ne.

O gal

Pamiršau pridėti, kad tai buvo vienpusė meilė.

Prašalietis

Ramūnas Aušrotas. Mūsų valdžia netiki, jog mūsų tauta gali atgimti… Tik lansberginiame durnių laive 30 metų plukdomi, Vašingtono Saulės ir Briuselio Mėnulio kremliškai paveikti svajokliai gali vėl, kaip „šauniaisiais” devyniasdešimtaisiais vėl vieni kitiems pasakoti apie „tautos atgimimą”. Nors visi per 30 metų matė, kad ir skelbta Gorbačiovinės perestroijkos pabaigoje pranašystė apie „tautos atgimimą” tebuvo primityvus „tautinių” komunistų ir „tautinių” KGB-istinių sąjūdiečių melukas… Kaip ir pro amerikinis „nacionalinis” susivienijimas su savo pro banderiniais lietuviškais pseudo nacionalistais, nežino, kad lietuvių nacionalistas gali būti tik pro lietuviškas be jokių „pro” amerikinių pindostaninių, Briuselių, ukraniečių, žydų, rusų, prūsų, pidar, pedo……priemaišų… Taip kad iš Nacinalinio susivienijimo sambrūzdžio „nacionalistai” yra, kaip iš V.Lansbergio su „anūku” ir beretinių politiniu sambrūzdžiu yra „kosmonautai atvykę iš Marso ir sugriovę… Skaityti daugiau »

Pamastymas

…tai dekis prie lekstucio,paleckiuko,juraicio,sventcionienes ir kovokit uz savo absurdiska’rytu laisve’.Da pafilosofuok ant kelmelio,kad rasieja yra demokratijos zidinys.Po to paknebinek savo ismatas,kaip kad megsti,rasi labai dideliu beprotybes mikrobu,kurie uzvalde visa tavo plaukuota zmogbezdziones vidu,nuo makaules iki anuso…

yra

Kiek teko skaityti, Lenkija dalija „”lenko kortas” užsienio šalyse gyvenantiems lenkakalbiams, budriai prižiūri lenkiško švietimo reikalus ir Lietuvoje, o mūsų valdžiai manau,nelabai rūpi,kad dabartinėje Baltarusijoje uždarytos lietuviškos mokyklos, kad Lenkijos valdžia berods ir lietuviškoms mokykloms sumažino finansavimą, o tai reiškia galimą dalies jų uždarymą…. Dar įdomu, ar Lietuvoje, Vilniaus rajone savivaldybė jau įsteigė naujas mokyklas,kuriose mokoma valstybine lietuvių kalba ir tėvams nebereikia kasdien vežioti tūkstančių vaikų į Vilniaus mokyklas?

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top