Ramūnas Aušrotas. Mūsų valdžia netiki, jog mūsų tauta gali atgimti

Seimo darbo grupei darbo rinkos problemoms spręsti pateikus Rekomendacijos dėl ilgalaikės demografijos ir migracijos politikos, viešojoje erdvėje įsiplieskė diskusija apie Lietuvos demografinę būklę. Suskubo pasireikšti ir opozicijos politikai. Nenuostabu, rinkimai artėja.

Čia reiktų pastebėti, jog aistros dėl demografijos užverda periodiškai. Po to kuriam laikui nurimsta. Prognozuoju, kad jos vėl užvirs, kai Lietuvos statistikos departamentas sausio pabaigoje pateiks privalomą pranešimą apie Lietuvos demografinę būklę. Po to vėl kuriam laikui nurims.

Diskusijose pamirštama paminėti du dalykus: pirma, jog J. Džiugelis yra tik iešmininkas. Tai, ką parengė darbo grupė, tik konstatuoja dabartinės Vyriausybės pasirinktą demografinės politikos strategiją. Pagrindiniai sprendimai demografinės politikos srityje buvo užfiksuoti dabartinės  Vyriausybės programoje.

Tačiau nei tada, kai Seime buvo svarstoma Vyriausybės programa, nei praeitų metų pavasarį, kai buvo priiminėjami jai įgyvendinti skirti teisės aktai (Užimtumo įstatymo pakeitimo įstatymas, Užsieniečių teisinės padėties įstatymas), diskusijos apie pasirinktą demografinės politikos kryptį ir jos priemones beveik nevyko.

Nacionalinis susivienijimas buvo pirmasis, kuris ne tik informavo apie toksišką valdančiųjų demografinę politiką, tiek ir įspėjo apie jos pasekmes Lietuvai. Aš pats apie tai pats rašiau praeitų metų balandį. Deja, tuo metu, kai lemtingi sprendimai buvo daromi, gulančių kryžiumi politikų nebuvo. O priimant atitinkamus įstatymų pakeitimus, tam pritarė ir didžioji dalis opozicijos (nuotraukoje).

Dabartinė valstybė pasirinko trumpalaikę, į laikiną problemos sprendimą orientuotą politiką. Kalbant kitaip – agonijos pratęsimą. Straipsnyje rašiau, kad taip yra todėl, kad mūsų valdžia netiki, jog mūsų tauta gali atgimti. Kaip netiki ir dauguma Vakarų pasaulio valstybių.

Beje, tuo netiki ir mūsų Prezidentas. Sveiko gyvenimo trukmės ilginimas, apie kurį kalbėjo jo patarėja I. Segalovičienė, yra tos pačios politikos priemonė, tik etapinė. Kuo ilgesnė sveiko gyvenimo trukmė, tuo ilgesnis darbinis amžius. Neužtikrinus pirmo, nelabai įmanoma užtikrinti antro. Taigi, Prezidentūra viso labo pasakė, jog negalima vežimo statyti prieš arklį. Nieko daugiau.
Nuoroda į mano straipsnį:

https://www.lrt.lt/…/ramunas-ausrotas-multikulturines…

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top