Ramūnas Aušrotas. Nesileiskite nuperkami

Rugsėjo pradžioje Lietuvos liberalų sąjungos (LLS) pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen paskelbė apie iniciatyvą dėl įstatymų projektų, kuriuos pavadino Šeimų paketu. Pirmąjį iš jų – vaikų kambarius viešojo sektoriaus institucijose – Seimas svarstys jau ateinantį antradienį.

Kaip politine prasme reikėtų vertinti šį Lietuvos liberalų sąjungos (LLS) susirūpinimą šeima?

Partijos, kuri dėmesio šeima anksčiau nedemonstravo. Netgi priešingai, praeitoje LR Seimo kadencijoje ši partija nuosekliai pasisakė prieš, taip pat dauguma frakcijos narių balsavo prieš visas šeimos politiką valstybėje stiprinančias iniciatyvas, pradedant nuo LR Šeimos stiprinimo įstatymo.

Pastarąjį partijos pirmininkė vadino „deklaracijų rinkiniu“, „biurokratiniu instrumentu“ (ČIA), o jame minimą vyro ir moters tarpusavio papildomumą bei prigimtines šeimos narių teises ir pareigas vadino ginčytinomis (2017 m. spalio 18 d. FB įrašas ČIA), taip prisidėdama prie nuomonės, kad šį įstatymą LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė turėtų vetuoti. Nevetavo.

Aš tik priminsiu, kad būtent šio įstatymo pagrindu po dviejų metų atsirado Bazinis paslaugų šeimai paketas (žr. ČIA), kuriame buvo numatyta keturiolika paslaugų šeimoms, kurios turėjo atsirasti visose savivaldybėse. Bazinio paslaugų šeimoms paketo dėka savivaldoje atsirado paslaugų ne tik socialinę riziką patiriančioms, bet visoms šeimoms. Jo dėka tvirtą teisinį pagrindą švietimo sistemoje įgijo ikimokyklinis vaikų ugdymas ir švietimo pagalba, įdiegtas neformalaus vaikų švietimo krepšelis, atsirado tokios paslaugos šeimoms kaip tėvystės įgūdžių ugdymas, psichosocialinė pagalba, šeimos mediacija.

Kai Šeimos stiprinimo įstatymo pagridu buvo pradėta formuoti šeimų interesus instituciniame lygmenyje atstovauti skirta Nacionalinė šeimos taryba, LLS pirmininkė viešai pavadino ją „radikalių politikų tribūna“ ir „visa apimančia […] priežiūros (o gal cenzūros?) institucija, […] kuri gali tapti šiuolaikine inkvizicija […] kiekvienam iš mūsų“ (2019 m. gruodžio 4 d.: ČIA).

Galiausiai, kai buvo tvirtinama Nacionalinės šeimų tarybos pirmininkė dr. Ramunė Jurkuvienė, LLS pasisakė ir balsavo prieš šią kandidatę ne dėl jos kompencijos, bet dėl konservatyvių pažiūrų, t.y. diskriminavo kandidatę įsitikinimų pagrindu (2020 m. spalis: ČIA).

Ir štai dabar LLS pirmininkė veržiasi į pirmąsias politikų, kuriems rūpi šeima gretas, nors iki tol jokios iniciatyvos susijusios su šeimos politika ji nerodė. O tiksliau – slopino. Klausimas kodėl?

Atsakymas yra paprastas. Tokiu būdu yra ruošiama dirva Partnerystės įstatymo, siūlančio įteisinti vienos lyties asmenų partnerystę, priėmimui, kuris vėl bus teikiamas šioje LR Seimo rudens sesijoje. Viena iš priežasčių, lėmusių fatališką liberalių jėgų pralaimėjimą šių metų vasario mėnesį, kada projektui praeiti pritrūko poros balsų, buvo pernelyg didelė šį projektą stumiančių jėgų koncentracija į LGBT/ teises.

Prisiminkime, vasario Seimo sesijoje vienalyčių porų klausimas nustelbė visus kitus klausimus. Ir turbūt ne vienam eiliniam piliečiui, nesiveliančiam į ideologines kovas, kilo klausimas, kodėl visa energija skiriama šio klausimo sprendimui, kai šalyje yra apstu kitų spręstinų klausimų. Kodėl teikiamas išsikirtinis dėmesys šios socialinės grupės apsaugai, kai rūpesčio pagrįstai reikalingos jaunos šeimos, kurioms reikia gyvenime įsitvirtinti, daugiaviakės šeimos, kurioms reikia išgyventi, krizę patiriančios šeimos, kurioms reikia padėti.

Šis perdėtas angažavimasis vienos ir tikrai ne nuskriaustos socialinės grupės atžvilgiu neabejotinai motyvavo piliečius pasisakyti prieš vienalytes partnerystes, tą rodė ir apklausos, o pastarosios spaudė svyruojančius politikus išdrįsti balsuoti prieš. To pasekmė – politinės galios persiskirstymas Seime, dėl kurio neliko užtikrintos daugumos, reikalingos vienalytėms partnerystėms įteisinti.

Šeimų paketo iniciatyva yra siekiama parodyti, kad ir mes esame už šeimą, taip siekiant ištirpdyti visuomenės nepalankumą vienalytėms partnerystėms ir iš naujo formuoti politinę galią, reikalingą joms įteisinti.

Kruopščiai surašydamas informaciją apie iki šiol reikštą LLS požiūrį bei parodydamas darbų šeimos politikoje stoką, noriu pasakyti labai paprastą dalyką: dabartinis LLS susijaudinimas dėl šeimos reikalų yra ne kas kita, kaip politinė kohabitacija, reikalinga Partnerystės įstatymui prastumti. Kai šis įstatymas bus priimtas, liberalai šeimą pamirš. Ne tik pamirš, bet ir išduos reikalaudami (paminėsite mano žodį), kad remiantis Partnerystės įstatymu švietimo sistemoje būtų kalbama „apie įvairias šeimas“. To jau reikalaujama, tačiau tam dar nėra įstatyminio pagrindo.

O kadangi esu kandidatas į Trakų raj. merus, savo rinkėjams priminsiu, kad tiek buvusi Trakų raj. merė pasisakė, kad balsuos už Partnerystės įstatymą, tiek ir dabartinis liberalų kandidatas A. Šatevičius per debatus taip pat išreiškė aiškią poziciją, palaikančią vienalytes partnerystes. Tad mano mieli rinkėjai, o ypač mokyklų direktoriai ir mokytojai, jums laikas apsispręsti, kas jums yra svarbiau: liberalų duodami pinigai infrastruktūrai ar prigimtinės vertybės. Nesileiskite nuperkami.

Tam tikra prasme politinė reklama, sukurta paties kandidato,
viešinama Tiesos.lt, nes pritariama.

__________________

Papildoma informacija:

Lietuvos Respublikos LIberalų Sąjūdžio „Galimybių Lietuvos programa“

Naujos koalicijos sutarties projektas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
liberastė

mias už žydrūjų šiaimū stiprynimą

habilitās

„LLS pirmininkė veržiasi į pirmąsias politikų, kuriems rūpi šeima gretas, nors iki tol jokios iniciatyvos susijusios su šeimos politika ji nerodė. O tiksliau – slopino. Klausimas kodėl?“
✒✒✒
Tai kad nėra jokio klausimo, jūs matyt praleidote Seimo pirmininkės interviu, duotą sesijos atidarymo dieną, rugsėjo 13, kur ji paaiškino, kad sesijos darbas bus vykdomas suskirstant klausimus į paketus pagal jų svarbą.
Pirmas paketas – atbėgėliai.
Antras – šeimos ir socialiniai klausimai, į kurį patenka ir partnerystės įstatymo pakartotinis svarstymas.
Vaizdžiai tariant, šiknaskylės reikalai, dabartinei valdančiajai daugumai, yra antra pagal svarbą problema po Lukašenkos siunčiamų dykaduonių.

branguslietuvosžmogus

na, kaip gali neparsidavinėti, kai aplink tiek išpardavimų akcjų?
parsidavinėjimas yra mūsų genuose – kai caro ruskija mus baudžiavose gerai perpiso, nuo to laiko kumečio genas yra esminis lietuvio kode.
sovietai tą geną tik dar giliau įsriegė, o eurosojuzo liberast-marksistai genetinę modifikaciją pritaikė orweliniam režimui.
dabar belieka mus pasodinti ant „vaistukų” adatos, sučipuoti ir…
viskas.
toliau elementarus gyvulio gyvenimėlis-
dibk,
pirk,
sirk
ir mirk.

Kis

kada zmogus gyvenime neturi savogyvenimisko kredo ,tokiu tiketi neverta,apgaus.

Hm.

Manau, čia jiems pijarininkai patarė. „Kadangi jūs prieš šeimas ir žmonėm tai nepatinka, tai apsimeskit, kad jūs labai už šeimas, kokį įstatymą pasiūlykit ar kažką tokio“. Tie ir daro.

rudeninei sesijai būtina susikoncentruot:)))

gerbiama Seimo pirmininke: ar pilnai supranti ,kokį vaidmenį žmogaus,valstybės likime vaidina subinės šikamoji anga? Sufleruoju: – išmatų šalinimui,o ne „laisvos meilės” reikalams . Meilei skirti kiti organai.

Al.

Visi padorūs žmonės turi priešintis kiekvienam komunofašistų žingsniui.

stasys

Argumentuotai mintis išdėstyta . Šaunuolis .

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top