Ramūnas Aušrotas. Pateikta nauja Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo (ASAAĮ) redakcija

Vakar LR Seime buvo pateikta svarstymui nauja Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo (ASAAĮ) redakcija.

Kelios reikšmingos detalės iš pateikimo:

Projektą pateikusi LR SADM Monika Navickienė prilygino jį 2017 m. priimtam Vaiko teisių apsaugos įstatymui. Ne nesuklydote – tam pačiam Šakalienės įstatumui, kuris sukėlė karą tarp tėvų ir ministerijos
Po pateikimo pirmasis klausimą uždavė A. Navickas apie tai, ar šio įstatymo priėmimas leidžia teigti, kad mes galime įgyvendinti tam tikras priemones, nepaisant to, ar galioja Stambulo konvencija, ar ne.“ Kitaip tariant, netiesiogiai buvo paklausta, ar priėmus šį įstatymą galima apsieiti be Stambulo konvencijos.

Į tai SADM ministrė atsakė „Man atrodo, mes turime kalbėti apie smurto netoleravimą įvairiais pagrindais ir visose aplinkose. Šitas įstatymas nekalba apie smurtą tik lyties pagrindu, jis kalba apie smurtą artimoje aplinkoje įvairiais pagrindais. Stambulo konvencija kalba daugiau apie smurtą lyties pagrindu.“ Kitaip tariant, leido suprasti kad Stambulo konvencija yra reikalinga.

Kiek vėliau kalbėjusi D. Šakalienė padėjo esminį probleminį aspektą susijusį su apsaugos nuo smurto orderio taikymu – nekaltumo prezumpcijos pažeidimą, nes jis gali būti taikomas ir nepareiškus asmeniui įtarimų dėl padarytos nusikalstamos veikos („Kaip jūs vertinate kai kurių asmenų tokius paradoksalius nuogąstavimus, kad tariamai nekaltumo prezumpcija būtų pažeidžiama, pavyzdžiui, taikant apsaugos orderį, arba štai čia per ilgai yra 72 valandos?“

Galiausiai, kai atėjo metas nuspręsti, koks komitetas duos pagrindinę išvadą Seimui dėl šio įstatymo, atsistojo LR Socialinių reikalų ir darbo komiteto pimininkas M. Lingė ir pasiūlė, jog pagrindiniu komitetu būtų Žmogaus teisių komitetas. Čia pastebėsiu, kad iki tol visi buvę ASAAĮ projektai buvo kuruojami būtent SRDK, projektą pateikė SADM, jo įgyvendinimas yra SADM žinioje. Tuo kitą dieną vykusiame SRDK posėdyje nusistebėjo socialdemokratas A. Sysas, tačiau pateikimo dieną niekas neprieštaravo, taip ir buvo nuspręsta.

Ar spėsite, kodėl? Atsakymas labai paprastas: ŽTK sudėtis, pirmininkaujant ideologiškai angažuotam TVR ir suleftėjusiam A.Navickui, yra labiau palanki šio įstatymo priėmimui be pakeitimų. O štai SRDK yra bent septyni nariai, kurie dėl įvairių priežasčių gali balsuoti kitaip, tarp jų ir ne visada paklusni konservatorė V. Aleknaitė-Abramikienė.

Tiek žinių. O čia savišvietai publikacija iš Australijos

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
coinbase pro

Hi there, thank you for sharing such great piece of informative content with us. It is really amazing post it also helps me a lot.
coinbase pro login

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top