Išgirdau, kad kai kurių mokyklų administracijos, ypač Vilniuje, spaudžia mokytojus vakcinuotis. Atsisakantiems nurodoma, kad tokiu atveju privaloma kas 10 dienų savo lėšomis daryti profilaktinį testą, kitu atveju negalės dirbti. (Nežinantiems – profilaktinio testo kaina yra 80 Eur, triskart per mėnesį – 240 Eur. Jei dirbi puse ar ketvirčiu etato – nesiskiepyti akivaizdžiai neapsimoka, taigi, tokia politika – tai spaudimas vakcinuotis).
Informuoju, kad ši informacija yra klaidinga. Pagal Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymą profilaktinis testavimas nėra privalomas. Klaidingą informaciją vasario 4 d. pateikė LR ŠSMM, kuri, matyt, išplatino mokykloms ir atitinkamą cirkuliarą. Pagal šį cirkuliarą, matyt, mokyklų administracijos ir veikia. Reikia pabrėžti mokytojams, kad teisės aktas, kuris prieštarauja įstatymui, yra negaliojantis ir jo NEPRIVALOMA VYKDYTI.
Vasario 5 d. pati LR ŠSMM išplatino naują pranešimą „Pedagogų vakcinacija ir profilaktinis testavimas – neprivalomi, bet padės greičiau atidaryti mokyklas“, kuriame atsiprašė visuomenės už suklaidinimą: Siekiant grįžti prie kontaktinio mokymo, nuo sausio 29 d. Operacijų vadovo sprendimu profilaktinis tyrimas atliekamas švietimo įstaigų ir kitų švietimo teikėjų darbuotojams, turintiems tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su mokiniais. Pagal Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymą profilaktinis testavimas nėra privalomas. […]
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija atsiprašo dėl neteisingai pateiktos informacijos ir dar kartą primena profilaktinio testavimo svarbą ir kviečia visą pedagogų bendruomenę aktyviai testuotis.“
Atsiprašyti atsiprašė, bet instrukciją, išsiuntinėtą mokykloms, kažin ar atšaukė. Tad jei jus tiesiogiai ar netiesiogiai verčia skiepytis ar testuotis, duokite nuorodą į LR ŠSMM puslapį, o darbdavo prašykite pateikti tai įsakantį teisės aktą.
Beje, pedagogų vakcinacija yra sena vienos partijos (nesakysiu, kurios) svajonė. Patys atspėkit.