Ramūnas Aušrotas. Teismo sprendimas užprogramuoja karą tarp valstybės ir tėvų

Kaip Rengimo šeimai asociacijos vadovas LRT radijo laidoje kalbėjau apie Europos žmogaus teisių teismo sprendimą byloje Macaitė prieš Lietuvą dėl viešosios informacijos nepilnamečiams ribojimo („Gintarinės širdies” knygos atvejis).

Tiesą sakant, man kaip teisininkui keistas ne teismo sprendimas, bet jo motyvai. Mano nuomone, teismas išėjo už ieškinio ribų ir užuot kalbėjęs apie panelės M saviraiškos teisės (laisvės skleisti informaciją) apribojimą, pasirinko kalbėti apie vaiko teisę gauti informaciją, įskaitant ir švietimo sistemą (nors tai ne vadovėlis). Galiu tai tik aiškinti noru tiesti argumentų kelią kitiems sprendimams reikalaujant iš valstybių šalių narių apie tai kalbėti ir švietimo sistemoje. O kitaip tariant, tiesiamas kelias pozityvios pareigos šioje srityje nustatymui. Teismas nutarime sako, kad „reikšmingas šalių kiekis” mokyklinėse programose numato kalbėjimą apie homoseksualius santykius ir jų „šeimas”. Tas reikšmingas kiekis yra 6 (Vokietija, Malta, Ispanija, JK). Prie reikšmingo kiekio šalių priskaičiuojama ir tos, kurios numato švietimo įstatymuose pareigą ne diskriminuoti dėl lytinės orientacijos ir lytinės tapatybės (įskaitant ir Lietuvą).

Nenustebsiu, jog šis sprendimas taps pagrindu LGBT ideologijos šalininkams reikalauti tokią pareigą Švietimo įstatyme nustatyti. O tai visų pirma reiškia karą tarp valstybės ir tėvų, kurie vadovaujasi konstitucine nuostata, jog jie nevaržomai rūpinasi savo vaikų doroviniu ir religiniu auklėjimu.

Beje, pačiame sprendime remiamasi vaiko teisių interesų pirmumo principu, kalbama apie valstybės pareigą užtikrinti teisę į švietimą ir cituojamas Konvencijos Pirmas protokolas, nepaskant kad norma kalba ir apie tai, jog švietimo organizavimas turi nepažeisti tėvų teisės ugdyti vaikus pagal savo religinius ir filosofinius įsitikinimus.

Ir apskritai, apie tėvų teises sprendime nė žodžio. Lyg tėvai net neegzistuotų.

Laidoje dalyvavau kaip visuomenininkas, o užbaigsiu kaip politikas. Jei tapsiu Trakų rajono meru ar savivaldybės tarybos narių, darysiu viską, kad vaikai būtų apsaugoti nuo šios ideologinės beprotybės, o tėvų teisės būtų gerbiamos.

Gavosi politinė reklama. Skleidžiu neatlygintinai

Laidos nuoroda: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000255183/lrt-radijo-ringas-ar-nepilnameciams-kenkia-informacija-apie-homoseksualius-santykius

4.7 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top