Ramūnas Karbauskis. Laisvės premijos skyrimas neturi skaldyti visuomenės

Lietuvai kaip niekada reikia vienybės ir Laisvės premijos skyrimas neturi būti visuomenę skaldantis veiksmas. Viešoje erdvėje minimos dviejų Lietuvos valstybei nusipelniusių žmonių pavardės – Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio ir Prezidento Valdo Adamkaus.

Tegu į mane meta akmenį tie, kas mano, jog kuris nors iš jų nevertas Laisvės premijos. Mes galime turėti skirtingas pažiūras, nevienodai vertinti vienus ar kitus politinius sprendimus, bet istorijos nepakeisi – Lietuva yra nepriklausoma, demokratinė valstybė, NATO ir Europos Sąjungos narė.

Nėra tokios valstybės, kurioje būtų išvengta klaidų valstybingumo atkūrimo, valstybės stiprėjimo laikotarpyje. Nėra neklystančių, svarbiausia – nepamesti esminio tikslo – nepriklausomos Lietuvos Respublikos stiprinimo.

Vytauto Landsbergio ir Valdo Adamkaus indėlis į mūsų tautos laisvę yra neabejotinas. Tautą vienijantis sprendimas būtų Laisvės premijos skyrimas abiems to nusipelniusiems politikams. Argumentai, jog to neleidžia įstatymas, neatlaiko kritikos, nes norint įstatymai skubos tvarka pakeičiami ir per vieną dieną. Jei problema – lėšų stygius antrajai premijai, imuosi paaukoti reikiamą sumą šiam tikslui.

Noriu palinkėti LR Seimo nariams susitelkti į svarbiausias valstybės problemas, o Laivės premiją naudoti ne visuomenės skaldymui, o jos vienijimui.

Kultūros mecenatas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos
pirmininkas Ramūnas Karbauskis

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top